lance armstrong

Artykuły - Lance armstrong (213)

 • Tour de France: Armstrong: Pogaczar zanotował występ wszech czasów na TdF

  Tour de France: Armstrong: Pogaczar zanotował występ wszech czasów na TdF

  - Brak mi słów. To najlepszy występ kolarza na Tour de France, jaki kiedykolwiek widziałem. A być może nawet występ wszech czasów - powiedział Lance Armstrong w swoim podcaście "2020 Tour de France Stage 20".
 • ​Kolarstwo. Armstrong: Nie żałuję sięgnięcia po doping

  ​Kolarstwo. Armstrong: Nie żałuję sięgnięcia po doping

  Lance Armstrong nie zamierza się biczować, wspominając lata świetności. Kariera kolarska naznaczona dopingowym brudem nie jest dla niego powodem do wstydu. Przyznał to przed kamerą.
 • Kolarstwo. Lance Armstrong przyznał się do stosowania dopingu od 1992 roku

  Kolarstwo. Lance Armstrong przyznał się do stosowania dopingu od 1992 roku

  ​Były amerykański kolarz Lance Armstrong przyznał się do stosowania dopingu już od 1992 roku, a więc na rok przed zdobyciem w Oslo tytułu mistrza świata zawodowców w wyścigu ze startu wspólnego.
 • Kolarstwo. Lance Armstrong: Opowiem wam moją prawdę

  Kolarstwo. Lance Armstrong: Opowiem wam moją prawdę

  Wielka kariera i wielki upadek, który był szokiem dla całego sportowego świata. Amerykańska stacja ESPN zapowiedziała emisję wyjątkowego filmu dokumentalnego, w którym Lance Armstrong ma zdradzić całą prawdę o sobie.
 • Trafiona inwestycja Lance'a Armstronga

  Trafiona inwestycja Lance'a Armstronga

  Lance Armstrong przyznał w wywiadzie dla stacji CNBC, że był już bankrutem. Od ruiny uratowała go inwestycja w akcje Ubera.
 • Sprawa Armstronga. Bruyneel dożywotnio zdyskwalifikowany

  Sprawa Armstronga. Bruyneel dożywotnio zdyskwalifikowany

  Były szef kolarskiej grupy Amerykanina Lance'a Armstronga Johan Bruyneel dostał dożywotni zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji związanych z tą dyscypliną. Decyzję wydał Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS).
 • Lance Armstrong zawarł ugodę z rządem USA

  Lance Armstrong zawarł ugodę z rządem USA

  Lance Armstrong zgodził się zapłacić 5 mln dolarów w ramach ugody z rządem Stanów Zjednoczonych, który żądał od niego 100 mln dolarów odszkodowania za korzystanie z państwowych pieniędzy na cele dopingowe - poinformował adwokat kolarza Elliot Peters.
 • Dookoła Flandrii. Lance Armstrong jednak się nie zjawi

  Dookoła Flandrii. Lance Armstrong jednak się nie zjawi

  Były amerykański kolarz Lance Armstrong, zaproszony przez organizatorów na niedzielny wyścig klasyczny Dookoła Flandrii w roli gościa honorowego, poinformował we wtorek na Facebooku, że nie przyjedzie do Belgii. Jako powód podał względy rodzinne.
 • Lance Armstrong przyjeżdża jako „zaproszona gwiazda” do Belgii

  Lance Armstrong przyjeżdża jako „zaproszona gwiazda” do Belgii

  Lance Armstrong przyjedzie w tym tygodniu do Belgii. Były amerykański kolarz, dożywotnio zdyskwalifikowany za doping, zasiądzie w Niedzielę Wielkanocną w loży VIP-ów wyścigu klasycznego Dookoła Flandrii.
 • Lance Armstrong gościem honorowym wyścigu Dookoła Flandrii

  Lance Armstrong gościem honorowym wyścigu Dookoła Flandrii

  Były amerykański kolarz Lance Armstrong, dożywotnio zdyskwalifikowany za doping, będzie gościem honorowym przyszłorocznej edycji wyścigu klasycznego Dookoła Flandrii - poinformowali w czwartek belgijscy organizatorzy.

Filmy - Lance armstrong (1)

 • Debiut giełdowy Ubera: ile zarobi najsłynniejszy kolarz?

  Gdy Uber był wyceniany zaledwie na 3,7 mln USD słynny kolarz i dopingowicz Lance Armstrong zainwestować miał w niego 100 tys. USD. Na debiucie giełdowym zyskałby więc fortunę, bo Uber może być wyceniony na 120 mld USD. Lance Armstrong w 1999 r. zwyciężył w Tour de France. Ten najcięższy kolarski wyścig świata nieprzerwanie wygrywał rok po roku aż do 2005 r. W roku 2012 został wykluczony z zawodów i dożywotnio zdyskwalifikowany przez Amerykańską Agencję Antydopingową za stosowanie niedozwolonych środków, takich jak erytropoetyna, testosteron i kortyzon oraz niedozwolonych zabiegów, takich jak transfuzja krwi. Decyzja ta została potwierdzona przez Międzynarodową Unię Kolarską, w konsekwencji został ponadto pozbawiony wszystkich zwycięstw w Tour de France.