lampy

Artykuły - Lampy (39)

 • Wszystko, co powinnaś wiedzieć o stylu industrialnym

  Wszystko, co powinnaś wiedzieć o stylu industrialnym

  Szukasz pomysłu na urządzenie mieszkania w nowoczesny sposób? Lubisz duże przestrzenie i minimalizm? Postaw na styl industrialny i zamień mieszkanie w stylowy loft rodem z Nowego Jorku lat 50-tych!
 • Ultrafioletowe oświecenie. Zbawienne światło będzie tańsze

  Ultrafioletowe oświecenie. Zbawienne światło będzie tańsze

  Współcześnie produkowane lampy UV odstraszają wielkimi gabarytami, zużyciem energii, zawartością toksycznych gazów, a do tego wysoką ceną. Japońskie urządzenia nowej generacji zapowiadają nowy rozdział w technologii wysokoenergetycznego światła.
 • Istotna informacja

  Zarząd Alumast S.A. w upadłości układowej informuje, iż wprowadził do swojej oferty produktowej kompozytowe lampy autonomiczne LEDAL oraz kompozytowe słupy oświetleniowe w wersji łamanej. Kompozytowa lampa autonomiczna to nowatorskie rozwiązanie w zakresie konstrukcji oprawy oświetleniowej ze źródłem światła typu Led, jak i samego sposobu zainstalowania na słupie ogniwa fotowoltaicznego. Kompozytowy słup oświetleniowy w wersji łamanej składa się z dwóch rur oraz łącznika zawiasoweg
 • DCB chce wejść na NewConnect

  DCB sp. z o.o., wyspecjalizowany dostawca lamp kasjerskich oraz szkoleń z zakresu rozpoznawania autentyczności banknotów, w IV kwartale br. przeprowadzi prywatną emisję akcji, z której chce pozyskać do 1 mln złotych. Następnie, na przełomie 2010/2011 roku zadebiutuje na NewConnect. Autoryzowanym Doradcą Spółki został WDM Autoryzowany Doradca sp. z o. o.
 • Bezprawie na A4

  Firma Stalexport łamie przepisy budowlane, nie dbając o stan techniczny latarni na autostradzie A4. Nieczynne słupy oświetleniowe na drodze są w fatalnym stanie. To wniosek, jaki płynie z raportu Małopolskiego Nadzoru Budowlanego - ustalił reporter RMF FM Maciej Grzyb.
 • Światło w ogrodzie

  Światło w ogrodzie

  Dom i ogród skryte w ciemnościach mają swój niezaprzeczalny urok i wdzięk tajemnicy. Dla naszego bezpieczeństwa i komfortu warto jednak nieco rozproszyć ten mrok odpowiednim oświetleniem.
 • Ta straszna rtęć

  Ta straszna rtęć

  Pożegnanie z tradycyjnymi żarówkami to nie tylko korzyści dla środowiska wynikające z mniejszego zużycia energii. To także problemy z utylizacją elektroodpadów - również tych niebezpiecznych dla otoczenia.
 • Wystawa prac Leona Tarasewicza na Podlasiu

  Kilkanaście prac - m.in. obrazów, instalacji przypominających lampy oraz wydruków na banerach znalazło się na nietypowej wystawie wybitnego malarza współczesnego Leona Tarasewicza, która wieczorem została otwarta w Łapiczach koło Krynek (Podlaskie).
 • Fałszerze mają się dobrze

  Miliony kart kredytowych nie rozwiązują problemu fałszywych pieniędzy. Społeczeństwo nie wie, w jaki sposób rozpoznać oryginał, a fałszowanie złotówek i euro to dla fachowców bułka z masłem.
 • "Muzyka techno i lampy dyskotekowe jak kokaina"

  "Muzyka techno i lampy dyskotekowe jak kokaina"

  Muzyka techno i światła dyskotekowe mają takie samo działanie jak kokaina i dlatego należy je bezwzględnie ograniczyć, ponieważ są przyczyną wielu wypadków drogowych - uważa podsekretarz stanu we włoskim Urzędzie Rady Ministrów Carlo Giovanardi.

Filmy - Lampy (2)

 • Jak budować klimat za pomocą światła?

  Wybór odpowiedniego oświetlenia w domu jest niezwykle istotny, ponieważ w każdym pomieszczeniu światło ma inne zadania. Na jakie pytania powinniśmy sobie odpowiedzieć przed wyborem lampy do każdego pomieszczania? Dekoratorka wnętrz Ewa Mierzejewska wyjaśniła jak budować klimat za pomocą światła. Jakie oświetlenie wybrać? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Lampy są zabawniejsze"

  Joan Gaspar jest cenionym hiszpańskim dizajnerem. Jego dorobek obejmuje m.in. oświetlenie, meble oraz elementy przestrzeni miejskiej.