lampki

Artykuły - Lampki (8)

 • Badanie: Polacy pójdą po znicze do dyskontów i hipermarketów

  Badanie: Polacy pójdą po znicze do dyskontów i hipermarketów

  Prawie połowa badanych chce wydać w tym roku na znicze od 30 do 40 zł. Większość planuje kupić 4-5 szt. Łącznie aż 60 proc. będzie szukało lampek w promocji. Tymczasem sklepy oferują ich o ponad 80 proc. mniej niż w ub.r. Najmocniej ograniczyły obniżki dyskonty i hipermarkety, w których 58 proc. ankietowanych zamierza dokonać zakupu. Natomiast co piąta osoba zrobi to przy samym cmentarzu. Dodatkowo znicze z rabatem zdrożały średnio o 23 proc. Najbardziej widać to w hipermarketach, gdzie ceny poszły w górę o ponad 20 proc. Z kolei w dyskontach spadły o blisko 7 proc.
 • Skitouring - z jaką lampką na wyprawę?

  Skitouring - z jaką lampką na wyprawę?

  Cudowne widoki, dziewicze tereny i uczucie odkrywania czegoś nowego - skitouring, czyli połączenie wędrówki po górach i zjazdu, wciąż zyskuje na popularności. Jakie oświetlenie wybrać, by wyprawa odbyła się bezpiecznie?
 • W Europie ważne są lampki

  W Europie ważne są lampki

  Insurance Institute for Highway Safety ( IIHS), amerykańska instytucja zajmująca się bezpieczeństwem w ruchu drogowym, znana jest m.in. z tego, że przeprowadza bardzo pragmatyczne testy oparte na statystykach wypadków.
 • VW i suzuki do serwisu!

  Przedsiębiorca Kulczyk Tradex Sp. z o.o., powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody Volkswagen, model Passat i Passat CC, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.
 • Lampki choinkowe same się plączą!

  Lampki choinkowe same się plączą!

  Naukowcy z San Diego dowiedli to, o czym wszyscy od początku wiedzieliśmy - czekające na Boże Narodzenie w szafie sznury lampek choinkowych same się plączą.
 • Jak poseł lampki z papieżem zachwalał

  Lech Kuropatwiński - poseł Samoobrony i szef partii Leppera w Kujawsko-Pomorskiem - zachwalał różnym firmom lampki oliwne z wizerunkiem Jana Pawła II. Oferty handlowe wysyłał z biura poselskiego, czytamy w "Gazecie Wyborczej".
 • Szantażowany za lampki

  Jednemu z mieszkańców Bawarii w Niemczech, który dom ozdobił lampkami, zagrożono, że zginie, jeżeli nie wyłączy światełek przed domem. Przyznać jednak trzeba, że iluminacja do słabych nie należała...
 • Bliskie związki alkoholu z rakiem

  Bliskie związki alkoholu z rakiem

  Wypijanie jednej lampki wina dziennie wyraźnie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór piersi - alarmują eksperci.