Film - Łagodna

Artykuły - Łagodna (4)

 • "Łagodna" [recenzja]: Jej walka

  "Łagodna" [recenzja]: Jej walka

  Zaczyna się niewinnie. Tak naprawdę ona po prostu wraca do domu i widzi, że paczka nie została dostarczona. To drobne zdarzenie powoduje lawinę kolejnych sytuacji, które prowadzą nas na dno piekła. "Łagodna" ukraińskiego reżysera Siergiej Łoźnicy to niebezpieczna podróż w głąb świata, o którego istnieniu wolelibyśmy nie wiedzieć. Z minuty na minutę jest coraz gorzej. Na dokładkę nie ma w tym cienia ironii. Trudno zapomnieć o jej walce o przetrwanie.
 • "Łagodna": Wędrówka przez najgłębsze kręgi rosyjskiego piekła

  "Łagodna": Wędrówka przez najgłębsze kręgi rosyjskiego piekła

  "Łagodna" Siergieja Łoźnicy to opowieść o wędrówce przez najgłębsze kręgi rosyjskiego piekła, w którą udaje się nieustępliwa wobec wszechobecnej korupcji pokorna żona więźnia. Film o walecznej, ale wciąż bezimiennej kobiecie wejdzie w piątek, 27 października, na ekrany kin.
 • Siergiej Łoźnica o filmie "Łagodna": W całej Rosji roi się od tabu

  Siergiej Łoźnica o filmie "Łagodna": W całej Rosji roi się od tabu

  "Dla mnie film jest metaforą kraju, w którym ludzie nieustannie zadają sobie nawzajem gwałt. Kraju, w którym aż kipi od przemocy we wszystkich postaciach" - mówi o swym filmie "Łagodna" reżyser i autor scenariusza Siergiej Łoźnica. Produkcja pojawi się na ekranach polskich kin w najbliższy piątek, 27 października.
 • "Łagodna": Metafora współczesnej Rosji

  "Łagodna": Metafora współczesnej Rosji

  To "metafora kraju, w którym ludzie nieustannie zadają sobie nawzajem gwałt" - mówi Siergiej Łoznitsa o swoim najnowszym filmie "Łagodna". Obraz trafi na ekrany kin 27 października.

Filmy - Łagodna (2)