Łagodna

Artykuły - Łagodna (33)

 • "Łagodna" [recenzja]: Jej walka

  "Łagodna" [recenzja]: Jej walka

  Zaczyna się niewinnie. Tak naprawdę ona po prostu wraca do domu i widzi, że paczka nie została dostarczona. To drobne zdarzenie powoduje lawinę kolejnych sytuacji, które prowadzą nas na dno piekła. "Łagodna" ukraińskiego reżysera Siergiej Łoźnicy to niebezpieczna podróż w głąb świata, o którego istnieniu wolelibyśmy nie wiedzieć. Z minuty na minutę jest coraz gorzej. Na dokładkę nie ma w tym cienia ironii. Trudno zapomnieć o jej walce o przetrwanie.
 • "Łagodna": Wędrówka przez najgłębsze kręgi rosyjskiego piekła

  "Łagodna": Wędrówka przez najgłębsze kręgi rosyjskiego piekła

  "Łagodna" Siergieja Łoźnicy to opowieść o wędrówce przez najgłębsze kręgi rosyjskiego piekła, w którą udaje się nieustępliwa wobec wszechobecnej korupcji pokorna żona więźnia. Film o walecznej, ale wciąż bezimiennej kobiecie wejdzie w piątek, 27 października, na ekrany kin.
 • Siergiej Łoźnica o filmie "Łagodna": W całej Rosji roi się od tabu

  Siergiej Łoźnica o filmie "Łagodna": W całej Rosji roi się od tabu

  "Dla mnie film jest metaforą kraju, w którym ludzie nieustannie zadają sobie nawzajem gwałt. Kraju, w którym aż kipi od przemocy we wszystkich postaciach" - mówi o swym filmie "Łagodna" reżyser i autor scenariusza Siergiej Łoźnica. Produkcja pojawi się na ekranach polskich kin w najbliższy piątek, 27 października.
 • "Łagodna": Metafora współczesnej Rosji

  "Łagodna": Metafora współczesnej Rosji

  To "metafora kraju, w którym ludzie nieustannie zadają sobie nawzajem gwałt" - mówi Siergiej Łoznitsa o swoim najnowszym filmie "Łagodna". Obraz trafi na ekrany kin 27 października.
 • Łagodna siła Chin

  Łagodna siła Chin

  Polska, jako kraj założyciel Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, zadeklarowała wkład własny w wysokości 830 mln dol. Czy ulegając sile perswazji Chin, postąpiliśmy roztropnie? Czy nowy światowy porządek gospodarczy zwiększy nasze bogactwo?
 • Polskie aktywa wsparte propozycją "łagodnej" ustawy frankowej

  Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN po wyraźnym wczorajszym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,3250 PLN za euro, 3,8587 PLN względem dolara amerykańskiego, 3,9924 PLN wobec franka szwajcarskiego oraz 5,1362 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,827% w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Łagodny wymiar kary od Moody's

  Polska otrzymała ostrzeżenie od agencji Moody's, ale to łagodny wymiar kary, niż część rynku się spodziewała i dziś rano złoty zyskuje. Reszta będzie zależeć od sentymentu zewnętrznego, a ten jest mieszany przy pogorszeniu w segmencie rynków wschodzących, ale stabilnej postawie głównych walut. I to pomimo słabszych danych z Chin.
 • Ciepła zima łagodna dla portfela

  Ciepła zima łagodna dla portfela

  Niewielka liczba mroźnych dni tej zimy i relatywnie wysokie temperatury wpłyną na obniżenie naszych rachunków za prąd i ogrzewanie. Ile dokładnie możemy zaoszczędzić w porównaniu do ubiegłorocznych opłat?
 • Fed wspiera złotego i polskie obligacje

  W ocenie ekonomistów łagodna retoryka Fed wspiera złotego oraz polskie obligacje. Dodają, że dodatkowym czynnikiem wspierającym złotego jest chwilowe odejście od ustawy dot. kredytów w CHF.
 • Łagodna zima obniża rachunki za ogrzewanie

  Łagodna zima obniża rachunki za ogrzewanie

  Póki co, do ogrzania domów zużyliśmy o ponad 18 proc. mniej energii niż w standardowych warunkach. Jeśli zima pozostanie łagodna, to w domowym budżecie może zostać od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych - wynika z szacunków Lion's Banku.

Filmy - Łagodna (2)