Biznes - lądowanie

Artykuły - Lądowanie (14)

 • Od października nowe stawki opłat

  Od października nowe stawki opłat

  Od października na warszawskim lotnisku Okęcie będą obowiązywać nowe stawki opłat lotniskowych.
 • Lądowanie "w kapciach"

  Lądowanie "w kapciach"

  Samoloty lądują na Okęciu według nowych zasad. Dzięki tzw. zielonemu podejściu wokół lotniska ma być ciszej nawet o połowę, odetchnąć powinni mieszkańcy Piaseczna, Mysiadła czy Piastowa - przewiduje "Życie Warszawy".
 • Uwaga na twarde lądowanie Chin!

  Uwaga na twarde lądowanie Chin!

  Koniec globalnej recesji nastąpi prawdopodobnie raczej pod koniec tego roku niż w jego połowie - ocenił Nouriel Roubini, ekonomista, profesor New York University, przewodniczący RGE Monitor, niezależnej firmy badawczej.
 • Czeka ich "bardzo twarde lądowanie"

  Czeka ich "bardzo twarde lądowanie"

  Goldman Sachs Group obniża prognozy PKB dla Rosji i Ukrainy z powodu pogarszających się perspektyw dla globalnej gospodarki.
 • Czeka nas miękkie lądowanie?

  Czeka nas miękkie lądowanie?

  W aktualizacji Programu konwergencji przyjętej we wtorek przez rząd, Rada Ministrów podwyższyła do 1,9 proc. PKB deficyt sektora finansów publicznych w 2011 r. Rząd utrzymuje, że Polska w 2011 r. będzie spełniać kryteria konieczne do przystąpienia do strefy euro w 2012 r.
 • Miękkie lądowanie

  Nowa miara inflacji bazowej (CPI z wyłączeniem cen żywności i energii) pozostała w lipcu na poziomie 2,2%r/r, jednak w najbliższych miesiącach możemy zobaczyć jej wzrost w okolice 3%.
 • Twarde lądowanie monet

  Twarde lądowanie monet

  Monety kolekcjonerskie cieszą się ostatnio coraz większą popularnością, również wśród inwestorów. W możliwości łatwego pomnożenia oszczędności uwierzyli, obok wytrawnych znawców tematu, również zwykli obywatele: od licealistów zaczynając, na emerytach kończąc. W zależności od zasobności portfela, każda osoba wchodząca na rynek numizmatyków może tu znaleźć coś dla siebie.
 • Okęcie najlepiej wyposażone

  Dziesięć lotnisk w Polsce posiada urządzenia, dzięki którym możliwe jest lądowanie w warunkach ograniczonej widzialności. Najlepiej wyposażone jest warszawskie Okęcie - poinformowano w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.
 • Czeka nas miękkie lądowanie

  Czeka nas miękkie lądowanie

  Według PKPP Lewiatan "Indeks Biznesu" w lipcu osłabł w porównaniu do ostatniego kwartału i półrocza, a roczny pozostał na niezmienionym poziomie. Gospodarka do końca roku nieznacznie wyhamuje - wynika z badania Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) "Lewiatan".