lądowanie na księżycu

Artykuły - Lądowanie na księżycu (17)

 • Amerykanie chcieli zbudować bazę na Księżycu ponad 75 lat temu

  Amerykanie chcieli zbudować bazę na Księżycu ponad 75 lat temu

  ​Misja Apollo 11 była ważnym momentem w zimnej wojnie między USA a Związkiem Radzieckim. Amerykanie planowali jednak wyprawę na Księżyc znacznie wcześniej. Co ważniejsze, chcieli na Srebrnym Globie zostać.
 • ​Nieudana misja Apollo 11: Przemówienie, którego nie było

  ​Nieudana misja Apollo 11: Przemówienie, którego nie było

  Słowa zostały napisane, ale na szczęście prezydent USA nigdy ich nie wygłosił - aż do teraz. Mowa o przemówieniu po nieudanym lądowaniu na Księżycu, które dzięki sztucznej inteligencji wybrzmiały w pełnej krasie, udowadniając przy tym, jak niebezpieczne mogą być fake newsy.
 • ​50 lat temu wylądowaliśmy na Księżycu

  ​50 lat temu wylądowaliśmy na Księżycu

  Już 50 lat minęło od momentu, w którym Neil Armstrong postawił stopę na Księżycu. Ten "mały krok dla człowieka" okazał się przełomem, który pozwolił rozwinąć się całej ludzkości.
 • ​Program księżycowy Apollo - przegląd misji

  ​Program księżycowy Apollo - przegląd misji

  Program Apollo to nie tylko słynne lądowanie na Księżycu Neila Armstronga i Buzza Aldrina. Jak Amerykanie zdobywali Srebrny Glob?
 • Lądowanie na Księżycu nie mogło być oszustwem

  Lądowanie na Księżycu nie mogło być oszustwem

  20 lipca 1969 r. Neil Armstrong i Buzz Aldrin wylądowali na Księżycu. Ale nie wszyscy w to wierzą. Skąd się wzięły konspiracyjne teorie o sfałszowaniu tego wydarzenia?
 • ​Apollo's Moon Shot AR - Polacy i NASA zabierają nas na Księżyc

  ​Apollo's Moon Shot AR - Polacy i NASA zabierają nas na Księżyc

  Polska firma Immersion przygotowała na zamówienie NASA i Instytutu Smithsonian aplikację Apollo's Moon Shot wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość (AR). Dzięki niej możemy wraz z załogą Apollo 11 trafić na Księżyc.
 • Kolejne załogowe lądowanie na Księżycu niemożliwe bez Europy

  Kolejne załogowe lądowanie na Księżycu niemożliwe bez Europy

  Ponowne załogowe lądowanie na Księżycu, planowane przez NASA na 2024 r., nie byłoby możliwe przez europejskiego wkładu. Decyzje dotyczące stopnia zaangażowania Europejskiej Agencji Kosmicznej w program Artemida zapadną pod koniec listopada br.- powiedział PAP Didier Schmitt z ESA.
 • Apolloinrealtime - Misja Apollo 11 krok po kroku

  Apolloinrealtime - Misja Apollo 11 krok po kroku

  NASA na 50. rocznicę lądowania na Księżycu przygotowała specjalną stronę internetową, na której zebrano wszystkie nagrania wideo, audio oraz zdjęcia towarzyszące misji Apollo 11. Internauta może prześledzić krok po kroku całe historyczne przedsięwzięcie.
 • 50. rocznica rozpoczęcia misji Apollo 11

  50. rocznica rozpoczęcia misji Apollo 11

  ​16 lipca 2019 roku o 9:32 czasu lokalnego (15:32 w Polsce) z Centrum Lotów Kosmicznych Kennedy’ego na Przylądku Canaveral wystartowała historyczna misja Apollo 11.
 • Museum of the Moon: Dawno, dawno temu w (nie tak) odległej galaktyce

  Museum of the Moon: Dawno, dawno temu w (nie tak) odległej galaktyce

  Z okazji przypadającej w tym roku 50-tej rocznicy lądowania człowieka na Księżycu BBC Earth przygotowało dla swoich widzów specjalną ramówkę programową, którą 17 czerwca rozpocznie emisja najnowszej serii „Planety” z udziałem charyzmatycznego prof. Briana Coxa, a zakończy lipcowa seria programów poświęconych zwieńczonej sukcesem misji Apollo 11.