łabędzie

Artykuły - łabędzie (15)

 • Daily Mail: Polacy polują na łabędzie

  Daily Mail: Polacy polują na łabędzie

  O plądrowanie rzek - nielegalny połów ryb i polowania na łabędzie - brytyjski tabloid "Daily Mail" po raz kolejny oskarża imigrantów. Wędkarze skarżą się, że z rzek zaczęły masowo znikać ryby, a na brzegach zalegają szczątki ptaków.
 • Imigranci jedzą łabędzie

  Imigranci jedzą łabędzie

  Jak podaje Daily Mail, w obozowisku, w którym mieszkają imigranci z Europy Wschodniej znaleziono szczątki zabitych łabędzi. Te ptaki są w Wielkiej Brytanii objęte szczególną ochroną, a za ich zabicie grozi kara 6 miesięcy pozbawienia wolności i 5 tys. funtów grzywny.
 • Kolejne ogniska ptasiej grypy

  Kolejne ogniska ptasiej grypy

  Toruń, Kostrzyn nad Odrą, Świnoujście - tu już dotarła ptasia grypa, co potwierdziły badania. Czwarte ognisko ptasiej grypy w Polsce wykryto w Bydgoszczy - padły łabędź miał wirusa ze szczepu H5, nieoficjalnie dowiedziała się stacja TVN24.
 • Kolejne martwe łabędzie

  Kolejne martwe łabędzie

  Na przystani AZS w Toruniu oraz na Wisłą w Krakowie znaleziono kolejne martwe łabędzie. Ptak z Torunia należał do tego samego stada, z którego pochodziły poprzednie padłe łabędzie.
 • W cyrku "Pod zdechłym łabędziem"

  W cyrku "Pod zdechłym łabędziem"

  Ależ nam władza urządziła show, żeby pokazać, jak bardzo dba o nasze zdrowie. Dwa, trzy zdechłe łabędzie, a cyrk na całego! Policyjne patrole blokują wejścia i wjazdy na bulwar. Sztab kryzysowy obraduje w permanencji (w Toruniu; przy okazji pochwalił się ktoś, że w Warszawie taki sztab obraduje co drugi dzień, choć tu jeszcze niczego nie znaleziono).
 • Łabędzie pogrążą drób?

  W naszym kraju potwierdzono pierwszy przypadek ptasiej grypy. Wkrótce ma być wiadomo, czy jest to jej najgroźniejsza odmiana. Producenci oceniają, że Polacy już przyzwyczaili się do zagrożenia. Szacują jednak, że spożycie drobiu może spaść o kolejne 10%.
 • Polska w obliczu ptasiej grypy

  Polska w obliczu ptasiej grypy

  Po pierwszym potwierdzonym w Polsce przypadku ptasiej grypy reporterzy RMF sprawdzili, jak na tę informację zareagowały władze poszczególnych województw.
 • Ptasia grypa dotarła do Polski

  Ptasia grypa dotarła do Polski

  Nie ma zagrożenia dla Polski, mimo odnotowania pierwszego przypadku ptasiej grypy - zapewnił premier Kazimierz Marcinkiewicz.
 • Moscow City Ballet w Polsce

  Moscow City Ballet w Polsce

  Stało się już tradycją, że Moscow City Ballet odwiedza w grudniu miłośników baletu w całej Polsce. W tym roku grupa pokaże nam dwa światowej sławy przedstawienia "Jezioro Łabędzie" oraz "Giselle".
 • Poskromić łabędzia na autostradzie

  Poskromić łabędzia na autostradzie

  Kursy poskramiania łabędzi przechodzą pracownicy brytyjskich służb drogowych. To odpowiedź na potrzebę czasu - coraz częściej łabędzie zagrażają ruchowi samochodowemu na autostradach.

Filmy - łabędzie (1)