kwota wolna od podatku

Artykuły - Kwota wolna od podatku (161)

Filmy - Kwota wolna od podatku (16)

 • Kto dostaje rentę może stracić na zmianie kwoty wolnej od podatku

  Polityka gospodarcza w Polsce jest słabo skoordynowana z polityką społeczną. Podwyższenie kwoty wolnej przyniesie rozczarowanie rencistce, która podejmie pracę na pół etatu.
 • Na nowej kwocie wolnej od podatku zyska niewielu Polaków. Głównie będą to rodzice samotnie wychowujący dzieci

  Według ekspertów, zmiany okażą się korzystne dla kilku grup społecznych, np. studentów lub osób na tzw. śmieciówkach, bez stałego etatu. Warunkiem kwoty wolnej od podatku będą dochody nie wyższe, niż 1190 zł brutto miesięcznie. Wyjątki obejmą osoby rozliczające się wspólnie z dziećmi lub z bezrobotnymi małżonkami.
 • Spór o kwotę wolną od podatku. Czy o to chodziło Trybunałowi Konstytucyjnemu?

  Decyzje Parlamentu dotyczące kwoty wolnej nie są uproszczeniem systemu podatkowego i nie zachęcają do aktywności zawodowej. Czy o takie właśnie zmiany w systemie podatkowym chodziło Trybunałowi Konstytucyjnemu, gdy orzekał, że kwota wolna musi być podwyższona? O takich wątpliwościach mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. I podaje przykład kolejnego kraju nastawionego bardzo pro socjalnie, który chce wprowadzić zmiany, ale idące w innym kierunku niż to robi Polska.
 • Prezydent Andrzej Duda o kwocie wolnej od podatku

  "Uważam, że kwota wolna powinna być podwyższana i to przede wszystkim dla tych, którzy zarabiają najmniej, ponieważ dla nich to będzie najbardziej odczuwalne (...) Liczę, że to podwyższenie jeszcze w tym roku nastąpi." - mówił dla Interii prezydent Andrzej Duda o kwocie wolnej od podatku.