kwiaty

Artykuły - Kwiaty (290)

Filmy - Kwiaty (27)

 • Jak przedłużyć życie kwiatom?

  Jak dbać o kwiaty cięte, aby cieszyły oko jak najdłużej? – Ważne jest, aby kwiaty ścinać o właściwej porze – powiedziała Małgorzata Świgoń, dziennikarka i autorka poradników. Znaczenie mają także wazon i woda, w jakich znajdują się kwiaty. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dlaczego kwiaty mają różne kolory?

  Wiele roślin ma piękne kwiaty, co przyciąga wiele gatunków owadów i ptaków. Zwierzęta pomagają roślinom rozmnażać się poprzez rozprzestrzenianie pyłku. Kolibry uwielbiają świetlistą czerwień, pszczoły gustują w kolorze żółtym i pomarańczowym, niektóre muchy preferują fiolet, a motyle kochają wielobarwność.
 • Złodzieje oddali skradziony sprzed domu posąg lwa. Dorzucili kwiaty i kartkę z przeprosinami

  Dwóch złodziei zwróciło skradziony posąg lwa sprzed posesji w West Chester w Pensylwanii. Przed drzwiami wejściowymi zostawili także kartę z przeprosinami i kwiaty. Statua została skradziona z frontowego ganku rezydencji w środę, 3 kwietnia. Departament Policji West Chester opublikował wcześniej nagranie pokazujące moment kradzieży posągu z prośbą o pomoc w identyfikacji sprawców. Następnie policjanci udostępnili wideo ze zwrotem posągu, dziękując tym, którzy rozpowszechnili nagranie z kradzieży, które wpłynęło na złodziei, którzy prawdopodobnie w obawie przed rozpoznaniem, oddali posąg. „Dziękujemy wszystkim, którzy udostępnili wideo i dwóm mężczyznom, którzy postąpili mądrze zwracając skradziony przedmiot. Właściciel jest wdzięczny” – napisali policjanci. (STORYFUL/x-news)
 • Jakie rośliny warto uprawiać w domu?

  Rośliny w domu to jeden z elementów dekoracji, ale nie tylko. Właścicielka sklepu z roślinami domowymi Olga Bukowska opowiedziała o super mocach roślin, które stoją na naszych parapetach. Jakie właściwości ma aloes? Jak naszą pracę ułatwi Aspidistra? Bukowska powiedziała też, jakie rośliny warto mieć w sypialni i w łazience. (Dzień Dobry TVN/x-news)