kwiaty

Artykuły - Kwiaty (162)

 • Kwiaty na balkon

  Kwiaty na balkon

  Marzy ci się udekorowany wielobarwnymi kwiatami balkon? Sprawdź, jakie majowe sadzonki najlepiej przyjmą się w twoim domu.
 • Bronisze: Wielkanoc boom na hortensje, bukszpan i pisanki

  Bronisze: Wielkanoc boom na hortensje, bukszpan i pisanki

  Przed Wielkanocą na rynku hurtowym w Broniszach najlepiej sprzedają się hortensję, azalie i bukszpan. Rośliny te chętnie kupowane przez kościoły i wspólnoty religijne do dekoracji grobu Pańskiego - poinformowała ekspertka rynku Anna Kaszewiak. Hortensja kupowana jest także na balkony i tarasy.
 • Warta Poznań apeluje do kibiców: „Przynoście kwiaty”!

  Warta Poznań apeluje do kibiców: „Przynoście kwiaty”!

  O tym, że w Ekstraklasie Warta Poznań jest nietypowym klubem, nikogo przekonywać nie trzeba. Beniaminek z Wildy zaskoczył także nietypową akcją: poprosił swoich kibiców o... kwiaty. – Warta Poznań to Zieloni, a zielony to kolor kwiatów – mówi trener Piotr Tworek.
 • Róże, tulipany, a może żonkile? Ceny kwiatów w hurcie przed walentynkami

  Róże, tulipany, a może żonkile? Ceny kwiatów w hurcie przed walentynkami

  Operatorzy sektora kwiatowego wyczekują walentynek, a królową święta zakochanych będzie - jak co roku - róża czerwona. Tegoroczna oferta kwiatów w hurcie przed 14 lutego jest jednak różnorodna i na każdą kieszeń - oceniają eksperci Rynku Hurtowego Bronisze.
 • Rośliny, które oczyszczają powietrze

  Rośliny, które oczyszczają powietrze

  Jak oczyścić powietrze w domu? To pytanie zadaje sobie wielu z nas, zwłaszcza, że sezon grzewczy ruszył pełną parą, a za oknem smog nie zachęca do spacerów.
 • Kwiatowe wzory: Z czym je nosić?

  Kwiatowe wzory: Z czym je nosić?

  Bez kwiatów nie wyobrażamy sobie wiosny ani lata. Projektanci najwyraźniej także nie - co dają nam odczuć i zauważyć w tegorocznych kolekcjach. W ich twórczych reinterpretacjach ponadczasowy motyw kwiatowy zachwyca świeżością pomysłów i zastosowań. Podpowiadamy, na co postawić w tym sezonie, z czym łączyć florystyczne wzory oraz którymi projektami inspirować się, tworząc własną stylizację.
 • Tatrzański PN poszukuje wolontariuszy do pilnowania krokusów

  Tatrzański PN poszukuje wolontariuszy do pilnowania krokusów

  W kwietniu na tatrzańskich polanach kwitną krokusy. Przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego oceniają, że wraz z nagłym ociepleniem pierwsze krokusy pojawią się w Tatrach już w najbliższych dniach.
 • Zielone tło oddechu

  Zielone tło oddechu

  Pełny oddech – coś oczywistego dla naszych przodków jest dziś przedmiotem szkoleń, kursów i treningów. Czy to nie jest odrobinę absurdalne? Czy naprawdę potrzebujemy instrukcji do każdej czynności życiowej i musimy szukać guru, który robi coś lepiej niż my?

Filmy - Kwiaty (18)

 • Dlaczego kwiaty mają różne kolory?

  Wiele roślin ma piękne kwiaty, co przyciąga wiele gatunków owadów i ptaków. Zwierzęta pomagają roślinom rozmnażać się poprzez rozprzestrzenianie pyłku. Kolibry uwielbiają świetlistą czerwień, pszczoły gustują w kolorze żółtym i pomarańczowym, niektóre muchy preferują fiolet, a motyle kochają wielobarwność.
 • Pielęgnowanie skrzydłokwiatów w domu

  Skrzydłokwiaty to popularne, piękne kwiaty, które zachwycają swoją bogatą zielenią każdego dnia! Piękne, gęste liście, z których wyzierają delikatne, białe, pełne złotego pyłku kwiaty - skrzydłokwiaty to roślinki, które sprawdzą się w każdym wnętrzu, pod warunkiem, że wie się, jak się nimi zajmować. Poznajcie kilka prostych sposobów, które sprawią, że wasze skrzydłowiaty przez lata będą przepięknie cieszyły oko!
 • Gwiazda betlejemska w szklanej kuli

  Szklana kula, mech, suszone cytrusy i gwiazda betlejemska – to przepis na nietypową świąteczną dekorację. Taką ozdobą możemy postawić w domu lub obdarować bliskich. Jak ją zrobić pokazuje Joanna Lewandowska, Kwiatowa-Manufaktura. Dla większości z nas udekorowana choinka jest najmocniejszym i najbardziej wyrazistym wspomnieniem Bożego Narodzenia. Przystrojone świeżymi przykwiatkami poinsecji drzewko nabiera szczególnego charakteru. Aby wykonać taką ozdobę należy owinąć bryłę korzeniową miniaturowej, dwubarwnej poinsecji w wilgotny mech. Poinsecję, zdobiącą czubek choinki, należy umieścić w szklanej próbówce z wodą, którą należy owinąć zieloną taśmą i przymocować do drzewka za pomocą drutu. Miniaturowe poinsecje można delikatnie podlewać, lub zdejmując z choinki, zanurzać W wielu europejskich krajach wieńce adwentowe, kalendarze i buty św. Mikołaja są jednymi z najważniejszych symboli zbliżającego się Bożego Narodzenia. Dzieci wyjątkowo je lubią, ponieważ uprzyjemniają im one oczekiwanie na Wigilię. Z kolei dla dorosłych są to elementy, które najbardziej zapadają w pamięć. Żadna świąteczna dekoracja nie umila bardziej czasu oczekiwania na święta, niż kalendarz adwentowy, ze swoimi 24 niespodziankami. Do wykonania takiej minimalistycznej wersji kalendarza potrzebna jest drewniana tablica lub fragment ściany, do której zostaną przybite gwoździe z liczbami, poinsecje i inne elementy dekoracyjne. Pocztówki z nostalgicznymi, świątecznymi motywami nadają całości wyjątkowy, osobisty charakter. Miniaturowe poinsecje można umieścić w ozdobnych świątecznych torebkach, a cięte poinsecje w próbówkach z wodą. Taką dekorację można wykonać na każdej innej powierzchni czy korkowej tablicy.
 • Jak pielęgnować fikusa? Krótki poradnik

  Fikus, a właściwie figowiec benjamina, to niezwykle popularna roślina doniczkowa w Polsce, który przywędrował do nas z Dalekiego Wschodu i Australii. Ceniony ze względu na swoją żywą zieleń i drzewkowaty pokrój - taki idealnie pasuje do wszystkich wnętrz! Warto jednak znać parę istotnych kwestii, jak odpowiednio się nim zajmować, by na długie lata cieszył nasze oczy. Zobaczcie, jak hodować fikusa, by zawsze był piękny!