Kwaśniewski

Artykuły - Kwaśniewski (773)

 • Kwaśniewski: Nie było więzień CIA; Za to, co działo się w bazie, odpowiadają Amerykanie

  Kwaśniewski: Nie było więzień CIA; Za to, co działo się w bazie, odpowiadają Amerykanie

  B. prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział, że w Polsce nie było więzień CIA, była współpraca wywiadowcza. Zaznaczył, że odpowiedzialność za to, co działo się w amerykańskiej bazie ponosi strona amerykańska.
 • "Gazeta Wyborcza": Powrót szorstkiej przyjaźni?

  "Gazeta Wyborcza": Powrót szorstkiej przyjaźni?

  Ocieplenie na linii Leszek Miller - Aleksander Kwaśniewski? 9 listopada zasiądą obok siebie na obchodach pięciolecia śmierci Mieczysława Rakowskiego - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Kwaśniewski: Ciągle szukamy rozwiązania sprawy Tymoszenko

  Kwaśniewski: Ciągle szukamy rozwiązania sprawy Tymoszenko

  Były prezydent Aleksander Kwaśniewski powiedział we wtorek w Brukseli, że wierzy, iż uda się usunąć pozostałe przeszkody dla stowarzyszenia między UE a Ukrainą, w tym rozwiązać sprawę przebywającej w więzieniu Julii Tymoszenko.
 • SLD: Prosimy, by Kwaśniewski przestał już molestować SLD

  SLD: Prosimy, by Kwaśniewski przestał już molestować SLD

  B. prezydent Aleksander Kwaśniewski wyraził w piątek oczekiwanie, że na organizowany przez SLD Kongres Polskiej Lewicy zostaną zaproszeni wszyscy poczuwający się do lewicowości. To była by demonstracja otwartości ze strony SLD na inne środowiska - wskazuje.
 • Projekt Europa Plus mocno miesza na scenie politycznej

  Projekt Europa Plus mocno miesza na scenie politycznej

  Jeden sondaż o niczym jeszcze nie przesądza - tak o dobrym wyniku inicjatywy Europa Plus mówi politolog Bartłomiej Biskup z Uniwersytetu Warszawskiego. Badanie Homo Homini dla "Rzeczpospolitej" pokazuje, że Europa Plus odbiera głosy Platformie. Prowadzi PiS z 29-procentowym wynikiem, a PO może liczyć najwyżej na 28 procent.
 • Miller: Wygrywamy z Europą Plus, będziemy umacniać pozycję

  Miller: Wygrywamy z Europą Plus, będziemy umacniać pozycję

  SLD cieszy się, że wygrywa w sondażu "Rz" z Europą Plus; zamierza też zachować odrębność programową i organizacyjną od tego ugrupowania i umacniać swoją pozycję - zadeklarował szef Sojuszu Leszek Miller w poniedziałek w Jastrzębiu Zdroju.
 • Ruch Palikota oskarża Millera o manipulację

  Ruch Palikota oskarża Millera o manipulację

  Warunkiem obecności Aleksandra Kwaśniewskiego na Kongresie Lewicy było zaproszenie Ruchu Palikota. Tak w oświadczeniu twierdzi rzecznik tej partii Andrzej Rozenek. Polityk zaznacza, że ten komunikat został uzgodniony z byłym prezydentem i zaprzeczające temu informacje są manipulacją.
 • Kwaśniewski przyznaje: Rozmawiałem z Millerem

  Kwaśniewski przyznaje: Rozmawiałem z Millerem

  ​Aleksander Kwaśniewski spotkał się w środę m.in. z liderem RP Januszem Palikotem. Jak powiedział PAP były prezydent, rozmowa dotyczyła współpracy w ramach Europy Plus. Zapowiedział, że o inicjatywie będzie chciał także rozmawiać z Leszkiem Millerem. "Spotkałem się dziś z wieloma ludźmi, z Palikotem też. Rozmawialiśmy o różnych sprawach, o przyszłości" - powiedział Kwaśniewski PAP.
 • Europa Plus dostała 5 mln euro od Nazarbajewa?

  Europa Plus dostała 5 mln euro od Nazarbajewa?

  Fundacje związane z dyktatorem Kazachstanu dały 5 mln euro na kampanię nowego ugrupowania Aleksandra Kwaśniewskiego i Janusza Palikota, które tworzone jest pod nazwą Europa Plus - tak twierdzi znany krytyk reżimu kazachskiego, a niegdyś zięć Nursułtana Nazarbajewa, Rachat Alijew
 • Sondaż: Ta partia zdobyłaby tylko 8 proc. głosów

  Sondaż: Ta partia zdobyłaby tylko 8 proc. głosów

  Nowe ugrupowanie Kwaśniewskiego i Palikota w wyborach do Sejmu zdobyłoby jedynie 8 proc. głosów, pisze "Rzeczpospolita".

Filmy - Kwaśniewski (2)

 • Kwaśniewski: Nie żyję z lobbingu. Śpię spokojnie

  "Nie żyję z lobbingu. Ja się tym nie zajmuję" - stwierdził w Porannej rozmowie w RMF FM były prezydent Aleksander Kwaśniewski. "Nie wyobrażam sobie, że miałbym się zarejestrować jako lobbysta. Jeżeli jestem na konferencji międzynarodowej i mówię, że trzeba Ukrainę przyjąć do UE to jest ewidentny lobbing, ale nie otrzymuję za to środków. Otrzymuję pieniądze za to, że wygłaszam ten wykład" - dodał.
 • Kwaśniewski premierem?

  Wyobrażam sobie Kwaśniewskiego w roli premiera - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Wojciech Olejniczak. Szef SLD chciałby też, aby Kwaśniewski został przewodniczącym rady programowej Lewicy i Demokratów.