kwalifikacje

Artykuły - Kwalifikacje (330)

 • Nadal nie ma ustawy o ramach kwalifikacji

  Nadal nie ma ustawy o ramach kwalifikacji

  Nadal nie ma ustawy o ramach kwalifikacji, potrzebnej do sensownej budowy kariery zawodowej każdego człowieka. Już wiosną IAR informowała o tym, że jeżeli nie wejdzie ona w życie do końca tego roku, to Polska może stracić 400 milionów euro z Unii. Od tego czasu udało się rządowi przyjąć jedynie założenia do tej ustawy.
 • Zbyt wysokie kwalifikacje mogą być problemem

  Zbyt wysokie kwalifikacje mogą być problemem

  Co piąta osoba zatrudniona w krajach OECD pracuje poniżej swoich kwalifikacji. Największy odsetek pracowników posiadających zbyt wysokie, jak na swoje stanowisko pracy, kwalifikacje występuje w Japonii (ponad 31 proc.).
 • Lewiatan o zintegrowanym systemie kwalifikacji

  Stworzenie krajowego systemu kwalifikacji jako części europejskiej przestrzeni uczenia się przez całe życie stanowi strategiczne zadanie dla Polski. Rozwój gospodarczy w naszym kraju powinien w coraz większym stopniu opierać się na wysokiej jakości kapitału ludzkiego, który będzie odpowiadać potrzebom budowania gospodarki opartej na wiedzy - uważa Konfederacja Lewiatan. Dzisiaj projektem założeń ustawy o zintegrowanym systemie kwalifikacji (ZSK) zajmie się rząd.
 • 5 najczęściej popełnianych błędów w CV

  5 najczęściej popełnianych błędów w CV

  Ponad połowa podań o pracę jest odrzucana już na wstępnym etapie weryfikacji z powodu błędów w CV - wynika z danych agencji Work Service.
 • Jak znaleźć idealną pracę?

  Jak znaleźć idealną pracę?

  ​Znalezienie wymarzonej pracy to cel każdego kandydata. Jednak nawet, gdy wydaje się, że otrzymaliśmy upragnioną posadę - rzeczywistość potrafi rozczarować. Nie zawsze nowe stanowisko oznacza długą i udaną karierę w danej firmie. Czasem należy zdecydować, czy nie odejść z miejsca, które już na starcie nas rozczarowało. Jak ruszyć dalej po rezygnacji z pracy, która nie okazała się tą jedyną?
 • Nauczyciele niezbyt chętni do zdobywania nowych zawodów

  Nauczyciele niezbyt chętni do zdobywania nowych zawodów

  Pracować 40 godzin tygodniowo? Wykluczone!
 • Tylko co dziesiąty Polak podnosi kwalifikacje zawodowe

  Tylko co dziesiąty Polak podnosi kwalifikacje zawodowe

  Mniej niż 10 proc. Polaków powyżej 25. roku życia decyduje się na podnoszenie kwalifikacji zawodowych - wynika z Diagnozy Społecznej 2013. Częściej dokształcają się osoby z wykształceniem wyższym lub policealnym, najrzadziej - mający tylko wykształcenie podstawowe i niższe.
 • Męcina: Dobre kwalifikacje są gwarantem powodzenia na rynku pracy

  Męcina: Dobre kwalifikacje są gwarantem powodzenia na rynku pracy

  Dobre kwalifikacje są gwarantem powodzenia na rynku pracy, dlatego chcemy wspierać ze środków publicznych podnoszenie kwalifikacji - mówił w Sejmie wiceminister pracy Jacek Męcina.
 • W Polsce brakuje pracowników do nadzorowania elektrowni atomowej

  W Polsce brakuje pracowników do nadzorowania elektrowni atomowej

  W ciągu dekady ma ruszyć pierwsza polska elektrownia atomowa. Brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników, bo w Polsce przemysł jądrowy nie istnieje. Część kadry do obsługi i nadzoru nad bezpieczeństwem elektrowni trzeba będzie szukać za granicą.
 • Dofinansowanie nauki czasami do zwrotu

  Dofinansowanie nauki czasami do zwrotu

  Pracownikowi podnoszącemu swoje kwalifikacje zawodowe przysługują nie tylko kodeksowe uprawnienia do urlopu szkoleniowego czy zwolnienia na zajęcia. Pracodawca może także dobrowolnie przyznać mu pomoc finansową, opłacając wydatki związane z jego kształceniem. Jednak w określonych sytuacjach podlega ona obowiązkowi zwrotu przez pracownika.

Filmy - Kwalifikacje (5)

 • F1. Hamilton po kwalifikacjach. Kolejne pole position Brytyjczyka (ELEVEN SPORTS). Wideo

  Lewis Hamilton wygrał kwalifikacje do wyścigu o GP Niemiec. Za Brytyjczykiem na drugim miejscu uplasował się Max Vertappen z Red Bulla, a trzeci był jego partner z Mercedesa Valtteri Bottas. Co mówił zwycięzca sobotnich zmagań na torze Hockenheim?
 • F1. Hamilton po zwycięstwie w kwalifikacjach przed GP Francji (ELEVEN SPORTS). Wideo

  Lewis Hamilton zwyciężył w kwalifikacjach do wyścigu o GP Francji. Na drugim miejscu uplasował się jego kolega z drużyny Valtteri Bottas, a trzeci był kierowca Ferrari, Charles Leclerc. Co o kwalifikacjach mówił zwycięzca?
 • Trudny mecz w Astanie! Polacy tylko remisują z Kazachstanem

  To był bardzo trudny mecz! Polacy niestety tylko zremisowali z Kazachstanem i stracili bardzo ważne punkty w boju o MŚ w Rosji. W innym meczu naszej grupy Duńczycy pokonali Armenię 1-0.
 • Japońskie firmy zainwestowały w Polsce już ponad 5 mld zł

  Coraz więcej japońskich firm dostrzega potencjał inwestycyjny Polski. Rośnie nie tylko wymiana handlowa między dwoma krajami, lecz także wartość inwestycji. Japońscy przedsiębiorcy przyznają, że cenią nasz kraj głównie za stabilność polityczną oraz wysokie kompetencje pracowników. Miasto Takasaki zorganizowało w Warszawie pierwsze targi Japan Business Expo, które mają przyczynić się do rozwoju polsko-japońskiej współpracy biznesowej. – Jest kilka przyczyn, dla których wybraliśmy właśnie Polskę. Pierwsza z nich to tradycyjnie bardzo przyjazne kontakty między Polską a Japonią. Kolejna jest taka, że Polska jest bardzo ważnym sprzymierzeńcem Stanów Zjednoczonych, a więc jest krajem stabilnym. Poza tym w Polsce jest wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników – mówi Norihiro Yagi, prezes zarządu Yagi Industries, która od 12 lat działa w Polsce.