kuźniar

Artykuły - Kuźniar (23)

 • "Idź się leczyć". Wpadka NBP

  "Idź się leczyć". Wpadka NBP

  Wpadka Narodowego Banku Polskiego na Twitterze. Gdy Jarosław Kuźniar poinformował w serwisie, że jego gościem będzie Krzysztof Bosak, bank skomentował to w dość zaskakujący sposób: ""Masz "przyjemność" zaprosić? Bandytę do studia? Idź się leczyć albo sprawdź w słowniku znaczenie słów, których chcesz użyć". Teraz przeprasza...
 • Piotr Kuźniar z załogą jako pierwsi Polacy opłynęli Horn zimą

  Kapitan Piotr Kuźniar z pięcioosobową załogą na jachcie "Selma Expeditions" jako pierwsi Polacy opłynęli zimą przylądek Horn. - Była to żegluga ekstremalna. Niesamowite przeżycie. Uciekaliśmy przed sztormem 11 w skali Beauforta - przekazał wrocławianin.
 • W "X-Factor" będzie świetny

  W "X-Factor" będzie świetny

  Wszyscy, którzy znają Jarosława Kuźniara z "Poranka TVN 24", wiedzą, że w programie na żywo "X Factor" będzie świetny.
 • Podnosi się poziom Wisły w stolicy

  Podnosi się poziom wody w Wiśle w Warszawie. O godzinie 15. we wtorek wynosił 734 cm, przekraczając o ponad 80 cm stan alarmowy. W ciągu doby woda w rzece przybrała blisko jeden metr. Na terenie miasta obowiązuje zakaz wchodzenia na wały przeciwpowodziowe. Jak powiedział hydrolog dr Piotr Kuźniar, są one nasiąknięte i niektórym miejscom w stolicy grozi tzw. przebicie hydrauliczne.
 • Dziki brzeg Wisły w Warszawie nie powinien istnieć

  Zdaniem doktora Piotra Kuźniara z Zakładu Budownictwa Wodnego i Hydrauliki PW, dziki brzeg po praskiej stronie Wisły w Warszawie nie powinien istnieć. Gdyby zarośla w tym miejscu były usunięte, stan rzeki w tej powodzi byłby w stolicy niższy o około metr.
 • Stolica: Są plany ewakuacji, część szkół zamknięta

  Dla wszystkich stołecznych dzielnic zagrożonych powodzią przygotowane są plany ewakuacyjne, a w rejonach najbardziej zagrożonych podtopieniami zamkniętych zostanie w poniedziałek ponad 120 stołecznych szkół, przedszkoli i żłobków - poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
 • Nowe wały są najbardziej zagrożone

  Aby woda z Wisły przelała się przez wały przeciwpowodziowe w Warszawie, fala powodziowa musiałaby mieć około 9 metrów wysokości. Z kolei przerwaniem najbardziej zagrożone są wały stare, zwłaszcza Wał Zawadowski - uważa hydrolog z Politechniki Warszawskiej dr Piotr Kuźniar.
 • Stolica: Fala powodziowa będzie wyższa niż 1997

  Fala powodziowa w Warszawie będzie wyższa niż w 1997 r. Najbardziej zagrożone tereny w stolicy to rejon ogrodu zoologicznego, ale także Łuk Siekierkowski - uważa dr Piotr Kuźniar z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.
 • Dramatyczna walka z żywiołem

  Przerwany wał powodziowy na Wiśle i ewakuacja mieszkańców w Krakowie, fala kulminacyjna i zalewany wodą Sandomierz w woj. świętokrzyskim, dramatyczna sytuacja w wielu miejscowościach woj. śląskiego i podkarpackiego - w południowej Polsce trwa walka z żywiołem.