kusza

Artykuły - Kusza (106)

 • Jak szybko zniszczyć wroga: 5 pomysłowych starożytnych broni

  Jak szybko zniszczyć wroga: 5 pomysłowych starożytnych broni

  Starożytność nie była bynajmniej wolna od konfliktów wojennych i okrutnych walk. Jednak w błędzie jest ten, kto sądzi, że starożytne armie nacierały na siebie i walczyły tylko za pomocą prymitywnych broni. Już kilka tysięcy lat temu prześcigano się w pomysłowych wynalazkach służących do zmiażdżenia przeciwnika. Ich wyrafinowanie zaskakuje do dziś!
 • Egzotyka kusi Polaków

  Egzotyka kusi Polaków

  Choć posiadanie własnego domu albo mieszkania za granicą nadal kojarzy się z luksusem, coraz więcej Polaków decyduje się na taki zakup, pisze "Puls Biznesu".
 • Rumuni kuszą Sobolewskiego

  Rumuni kuszą Ludwika Sobolewskiego. Chcą by były prezes Giełdy Papierów Wartościowych pokierował ich parkietem. O sprawie pisze "Puls Biznesu".
 • Gmina kusi

  Gmina kusi

  Rośnie zainteresowanie inwestorów nieruchomościami w polskich miastach. Atrakcyjne stały się nie tylko Kraków czy Warszawa. Do głosu dochodzą mniejsze ośrodki.
 • Czym dziś kuszą deweloperzy?

  Czym dziś kuszą deweloperzy?

  Mało optymistyczna sytuacja na rynku nieruchomości sprawia, że deweloperzy coraz odważniej walczą o każdego klienta, a specjaliści z działów marketingu dwoją się i troją nad coraz to wymyślniejszymi promocjami. Atrakcyjna, czasem nawet prestiżowa lokalizacja, dobrej jakości materiały budowy, nietypowe projekty, strzeżone osiedla - te zalety często są dziś niewystarczające, aby przyciągnąć bardziej wymagających klientów.
 • Saudyjskie kontrakty kuszą Polaków

  Saudyjskie kontrakty kuszą Polaków

  "Puls Biznesu" informuje o ożywieniu polsko-saudyjskich relacji gospodarczych. Zdaniem gazety, polskie firmy od wielkich umów dzieli tylko jeden krok.
 • Polska kusi Chiny

  Podsekretarz stanu w polskim MSZ Beata Stelmach, która przybyła do Kantonu, przekonywała chińskie firmy do inwestycji w Polsce i rozmawiała z lokalnymi władzami nt. rozwoju współpracy polskich i chińskich regionów.
 • Kuszenie Krawczyka

  Kuszenie Krawczyka

  100 tysięcy złotych proponuje Krzysztofowi Krawczykowi Telewizja Polska za udział w trzeciej edycji "Bitwy na głosy".
 • Tusk kusi arabskich inwestorów

  Premier Donald Tusk w poniedziałek, w kolejnym dniu wizyty gospodarczej w państwach arabskich, przybył do Arabii Saudyjskiej, gdzie spotka się m.in. z saudyjskim królem Abd Allahem ibn Abd al-Azizem as-Saudem.
 • Tarnów kusi dywidendą

  Polityka dywidendowa Tarnowa na najbliższe lata zakłada przeznaczanie na dywidendę od 40 do 60 proc. jednostkowego zysku netto w zależności od polityki inwestycyjnej. ZA Tarnów zakłada pobieranie od spółek zależnych 100 proc. zysków na dywidendę - poinformował na konferencji Jerzy Marciniak, prezes ZA Tarnów.