Kury

Artykuły - Kury (20)

 • Japońskie jajka, których jedzenie może zapobiec nowotworom

  Japońskie jajka, których jedzenie może zapobiec nowotworom

  Japońscy naukowcy zmodyfikowali genetycznie kury, aby składane przez nie jaja zawierały zwiazek o właściwościach przeciwnowotworowych - interferon beta.
 • "Metro": Mordują kury, bo jajka za tanie

  "Metro": Mordują kury, bo jajka za tanie

  W polskich ubojniach od kilku tygodni na ogromną skalę wybijane są kury. Zwierzęta na rzeź posyłają producenci jaj. Policzyli, że każdy dzień życia nioski to 7 groszy straty - informuje"Metro".
 • Pieją kury, pieją. Pieją na Brodway'u

  Pieją kury, pieją. Pieją na Brodway'u

  Projekt o tym tytule napisany przez dyrektora Mogileńskiego Domu Kultury Jana Szymańskiego w ramach tegorocznego programu Lato w teatrze - taniec okazał się najciekawszym w kraju i otrzymał prawie 20.000 zł dofinansowania z Państwowego Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Spektakl będzie opowieścią o nagłym zderzeniu dwóch światów. Tradycji i nowoczesności. Breakdance i tańców ludowych. Hip-hopu i przyśpiewek przekazywanych na wsiach przez pokolenia.
 • Polskie kury nie będą prześladowane

  396 polskich producentów jaj ma już dla kur niosek klatki nowego typu, które odpowiadają unijnym przepisom. Pozostałe fermy muszą je wymienić do końca lipca - poinformował PAP zastępca głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski.
 • Ceny jaj szaleją przed Wielkanocą!

  Ceny jaj szaleją przed Wielkanocą!

  Fermy szybko dostosowują klatki dla kur do wymogów unijnych, o ile 1 stycznia br. klatki starego typu były w 145 fermach, to 1 marca br. miało je 119 ferm - poinformował zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski. Ceny jaj miały wzrosnąć o 10 proc. podrożały o ponad 50 proc.
 • Czy cena jaj nas dobije?

  Czy cena jaj nas dobije?

  Zmniejsza się różnica cen jaj kur z klatek i tych, które mogą swobodnie biegać - wynika z informacji zebranych przez PAP. W ślad za podwyżkami cen jaj z chowu przemysłowego zdrożały jaja ekologiczne, jednak wzrost cen tych drugich okazał się niewielki.
 • Spekulacyjny wzost ceny przed Wielkanocą - IERiGŻ

  Spekulacyjny wzost ceny przed Wielkanocą - IERiGŻ

  Zdaniem analityków IERiGŻ, obserwowany ostatnio dynamiczny wzrost cen jaj nie ma usprawiedliwienia w rzeczywistej sytuacji rynkowej. Natomiast wysoka dynamika wzrostu cen żywności powinna wyhamować, jednak pozostaną one nadal wysokie - oceniają eksperci z IERiGŻ.
 • Jajka zdrożeją, bo klatki dla kur mają być wygodne

  Ceny jajek zdrożeją nawet o 20 groszy, bo hodowcy zmuszeni są wymienić wszystkie klatki, w których siedzą kury-nioski. Taki wymóg nakładają na nich urzędnicy Komisji Europejskiej. Koszty zakupu takich klatek są znaczne i właścicieli ferm nie stać na wydatek kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych.
 • Polska zagrożona restrykcjami wobec kur

  Od 1 stycznia tego roku jaja od kur niosek, hodowanych w klatkach starego typu, niespełniających unijnych norm wielkości, są przeznaczane w całości na przetwórstwo przemysłowe w kraju i nie są sprzedawane za granicę.
 • UE: Ceny jaj wzrosną o 30 procent

  UE: Ceny jaj wzrosną o 30 procent

  Jeśli hodowcy kur, którzy nie zdążą z wymianą starych klatek na te nowoczesne, nie zostaną potraktowani ulgowo, ceny jaj od nowego roku wzrosną co najmniej o jedną trzecią - tak uważa minister rolnictwa Marek Sawicki.

Filmy - Kury (4)

 • Chciała nakarmić kury... lodami. Finał?

  Dziewczyna wpadła na "genialny" pomysł. Wymyśliła, że nakarmi kury... lodami. Jak się to skończy?
 • Zwariowany pomysł. Zbudowali kosmiczny kurnik

  Małżeństwo postanowiło zbudować większą klatkę dla swoich wszystkich kur. Wpadli na dość zwariowany pomysł. Zbudowali kurnik kosmiczny kurnik!
 • Nie wiesz, co zrobić z resztkami jedzenia? Kup sobie kurę!

  Francja od dawna słynie z wysiłków podejmowanych w celu zmniejszenia marnotrawienia żywności. Po supermarketach, które mają zakaz wyrzucania dobrego jedzenia, przyszedł czas na gospodarstwa domowe. Wystarczy za jedyne 10 euro kupić sobie… kurę. Ptaki te żywią się resztkami jedzenia, a przy okazji dostarczają smacznych i zdrowych jaj. Zanim kura trafi do danej rodziny, ta musi udowodnić, że posiada dom z ogrodem i zapewni ptakom odpowiednie warunki. Niektórzy chcą iść o krok dalej i... zabierać kury na wakacje.
 • Zaklinacz drobiu

  Jeśli zapragniesz zahipnotyzować sporą gromadę kur, zastosuj się do tej techniki!