kursy złotego

Artykuły - Kursy złotego (143)

 • Kursy walut: Dane o inflacji wzmocniły złotego

  Kursy walut: Dane o inflacji wzmocniły złotego

  Kurs złotego w mijającym tygodniu wzmocnił się pod wpływem doniesień o rosnącej inflacji na świecie i w naszym regionie oraz obaw o możliwe podwyżki stóp procentowych - powiedział PAP Arkadiusz Trzciołek, strateg rynku walutowego PKO BP.
 • Kursy walut: Złoty przebił kolejny poziom

  Kursy walut: Złoty przebił kolejny poziom

  W czwartek, ok. godziny 9.43 kurs EUR/PLN wynosi 4,6164, w kilka minut wzrósł o ponad 0,7 proc. z poziomu 4,575, a USD/PLN rośnie do 3,755 z 3,747.
 • Kursy walut: Euro pozostanie mocne

  Kursy walut: Euro pozostanie mocne

  Zdaniem analityków ING Banku, ​do końca roku waluta europejska powinna pozostawać mocna.
 • Kursy walut: Uwaga na taniego dolara!

  Kursy walut: Uwaga na taniego dolara!

  Przy wyciszeniu obaw o kolejny lockdown w USA (pytanie: na jak długo?), rynki powróciły do ogrywania pozytywnych motywów związanych z pracami nad szczepionkami na COVID-19 i dalszym redukowaniem premii za ryzyko wyborcze. Szersze ujęcie pozostaje optymistyczne, ale kluczem jest fluktuacja krótkoterminowych czynników.
 • Kursy walut: ​2-miesięczne minima na złotym

  Kursy walut: ​2-miesięczne minima na złotym

  Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze spadki eurodolar i w konsekwencji podtrzymanie presji na walutach EM, w tym PLN. Eurodolar testuje 1,1660 USD.
 • Kursy walut: Złoty w trendzie bocznym?

  Kursy walut: Złoty w trendzie bocznym?

  Zdaniem analityków rynek walutowy spodziewa się stabilizacji kursu złotego. Dziś nie ma inwestorów z USA a pewnym ryzykiem są środki przelane na konto PGNiG przez Gazprom.
 • Jaki będzie kurs złotego wobec innych walut w 2019 r.?

  Jaki będzie kurs złotego wobec innych walut w 2019 r.?

  Miniony rok nie był dobry dla polskiej waluty. W tym roku złoty może się wzmocnić wobec dolara. Natomiast frankowicze nie odczują istotnych zmian. Największą niewiadomą jest kurs funta brytyjskiego.
 • Pierwsze godziny handlu w 2019 pod znakiem wzrostu kursy złotego

  Pierwsze godziny obrotu na rynkach w 2019 r. przynoszą mocniejszego PLN na głównych zestawieniach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2871 PLN za euro, 3,7321 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8031 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8145 PLN w relacji do funta szterlinga.
 • Forint - polityka na Węgrzech pozytywna dla kursu złotego

  Forint - polityka na Węgrzech pozytywna dla kursu złotego

  Forint umocnił się w ub. tygodniu o 1,5 proc., po osłabieniu względem euro w poniedziałek na rekordowe minimum 330,75. Biorąc pod uwagę oczekiwane przez nas kształtowanie się kursu EUR/PLN prognozujemy, że kurs PLN/HUF zwiększy się do 75,24 na koniec br. i 75,90 na koniec 2019 r. Oznacza to umocnienie złotego o odpowiednio 0,4% i 1,3% względem forinta w porównaniu do obecnego poziomu.
 • Co się dzieje z kursem złotego wobec franka i euro?

  Co się dzieje z kursem złotego wobec franka i euro?

  Kurs złotego ostatnio poruszał się niespokojnie. To, ile będziemy płacić za franka, zależeć będzie od wojen handlowych. Kurs wobec euro będzie raczej uzależniony od danych z polskiej gospodarki, zwłaszcza że pojawiły się komentarze o możliwej obniżce stóp procentowych.

Filmy - Kursy złotego (1)

 • Złoty nie będzie już silny wobec najważniejszych walut?

  Złoty stał się dość stabilną walutą. Nie należy oczekiwać wzmocnienia złotego, bardziej prawdopodobne są spadki na najważniejszych parach walutowych. - Widzimy osłabienie złotego do poziomu 4,30 zł za euro i do 3,75 zł za dolara, jednak złoty pozostaje stabilną walutą - mówi w rozmowie z MarketNews24 Michał Stajniak, ekspert XTB. Bardziej zmienne mogą być pary walutowe złoty/frank szwajcarski i złoty/funt brytyjski, choć z innych powodów. Fran może podrożeć, jeżeli będą spadki na giełdach, a inwestorzy będą szukać bezpiecznych przystani. Kurs funta jest zmienny ze względu na niepewność dotyczącą brexitu.