kursy walut

Synonimy:
kurs walut,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kursy walut (4)

Filmy - Kursy walut (11)

 • Ile przed wakacjami zapłacimy za euro i dolara

  W maju złoty mocno tracił wobec głównych walut, a zwłaszcza wobec dolara i franka szwajcarskiego. W czerwcu polska waluta powinna się wzmocnić, co jest dobrą wiadomością dla wybierających się na zagraniczne wakacje.
 • Dlaczego polska waluta się osłabia?

  Nastroje na światowych giełdach są dobre. Rośnie apetyt na ryzyko. Taka sytuacja powinna sprzyjać walutom rynków wschodzących. A jednak złoty się osłabia, choć dane napływające z polskiej gospodarki są dobre. Dlaczego?
 • To będzie rok mocnego dolara?

  Nie ma na razie przesłanek, mówiących o tym, że dolar może w najbliższym czasie tracić na wartości. Zdaniem Przemysława Kwietnia, głównego ekonomisty XTB, dzieje się tak, ponieważ na rynku dla dolara nie ma alternatywy. Dolar zyskuje słabością innych walut, choć nie możemy wykluczyć, że coś wydarzy się w gospodarce, co zmieni obecny kształt rzeczy. Więcej w materiale wideo.
 • Polacy powinni ruszyć na zagraniczne zakupy i wycieczki. Sytuacja jest wyjątkowo opłacalna

  Sierpień bardzo dobrze kończy się dla złotego. Waluta umocniła się w relacjach do euro i franka szwajcarskiego do poziomów, jakie obserwowaliśmy w kwietniu. Z kolei w stosunku do funta brytyjskiego jest najsilniejsza od 2013 r. Dobra passa może trwać w kolejnych miesiącach.