kursy walut

Synonimy:
kurs walut,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kursy walut (118)

 • Kursy walut. Złoty ma być jeszcze mocniejszy

  Kursy walut. Złoty ma być jeszcze mocniejszy

  Analitycy Santander Bank Polska prognozują, że w tym tygodniu kurs euro spadnie do poziomu 4,45 zł. Dziś rano za wspólną walutę płacono 4,48 zł, czyli najmniej od lutego. Od ponad trzech miesięcy najtańsze są także dolar (3,67 zł), frank (4,09 zł) i funt (5,19 zł).
 • Kursy walut. Euro najniżej od lutego

  Kursy walut. Euro najniżej od lutego

  Po tygodniowym przystanku kursu EUR/PLN przy 4,52 i kwietniowym dołku złoty wykonuje kolejny skok. Pierwszy raz od lutego euro wyceniane było na mniej niż 4,50 zł.
 • Złoty coraz mniej wrażliwy na wyrok w sprawie frankowiczów

  Złoty coraz mniej wrażliwy na wyrok w sprawie frankowiczów

  Polska waluta już tak długo czeka na sądowe rozstrzygnięcie kwestii kredytów frankowych, że staje się odporna na kolejne przesunięcia terminów i ciągły brak jednoznacznego rozwiązania spornych kwestii. Dlatego, gdy wczorajsze posiedzenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, które miało przynieść przełom, zakończyło się bez orzeczenia, kurs euro nie drgnął nawet o 0,5 proc. względem zamknięcia poprzedniego tygodnia.
 • Kursy walut: Euro ze wzrostami, a dolar, funt i frank bez zmian

  Kursy walut: Euro ze wzrostami, a dolar, funt i frank bez zmian

  Notowania na rynku walutowym, a także giełdach akcji miały w minionych dniach dość chimeryczny przebieg. Pozytywne informacje dotyczące kondycji gospodarek były przyćmione rozwojem pandemii w Azji, a wczoraj - zapowiedzią podwyżki podatków od zysków kapitałowych w USA, co rzecz jasna nie przypadło do gustu Wall Street.
 • Analitycy wierzą w umocnienie złotego

  Analitycy wierzą w umocnienie złotego

  Na rynku walutowym traci na wartości dolar, bo maleje "szczepionkowa" przewaga Stanów Zjednoczonych nad Europą i rośnie przekonanie, że amerykański bank centralny szybko nie podniesie stóp procentowych. Przed złotym dobre perspektywy. Analitycy ING prognozują, że pod koniec roku euro będzie kosztowało tylko 4,43 zł, a Cinkciarz.pl dla dolara przewiduje cenę poniżej 3,60 zł.
 • Kursy walut: Złoty może jeszcze się umocnić

  Kursy walut: Złoty może jeszcze się umocnić

  Główny ekonomista XTB Przemysław Kwiecień powiedział, że czynniki wspierające złotego mogą jeszcze w najbliższym czasie pozostać w mocy, choć umocnienie złotego będzie raczej przejściowe.
 • Ankieta Makroekonomiczna NBP: Ograniczone ryzyko wysokiej inflacji

  Ankieta Makroekonomiczna NBP: Ograniczone ryzyko wysokiej inflacji

  Mediana prognoz dla inflacji w 2021 r. to 3,4 proc., a dla PKB 3,7 proc. - wynika z wiosennej Ankiety Makroekonomicznej NBP. W kolejnych latach ceny będą rosnąc już wolniej, a gospodarka powinna przyśpieszyć. Kurs walutowy, w szczególności w reakcji na uchwałę Sądu Najwyższego w sprawie kredytów walutowych, skala i tempo pokryzysowego odbicia PKB, długookresowy wpływ ekspansji fiskalnej i monetarnej, ceny żywności, zmiany regulacyjne i administracyjne - to główne czynniki ryzyka, które nie pozostaną bez wpływu na inflację.
 • Prognozy Q2: Słabszy USD to konieczność dla globalnej gospodarki

  Prognozy Q2: Słabszy USD to konieczność dla globalnej gospodarki

  ​W naszej prognozie na I kwartał podtrzymywaliśmy nasze argumenty przemawiające za długoterminowym osłabieniem dolara amerykańskiego z istotnym zastrzeżeniem, że niekiedy mocny wzrost rentowności i wypiętrzanie się krzywej dochodowości w Stanach Zjednoczonych w oczekiwaniu na przewidziane szeroko zakrojone bodźce fiskalne mogą stanowić wsparcie dla amerykańskiej waluty i źródło frustracji dla dolarowych niedźwiedzi. Funt szterling może kontynuować umocnienie zapoczątkowane w I kwartale.
 • Kursy walut: Złoty pozostanie słaby

  Kursy walut: Złoty pozostanie słaby

  W najbliższych dniach kurs EUR/PLN pozostanie w okolicy 4,65-4,67, lecz niewykluczone są dalsze wzrosty w razie ogłoszenia nowych obostrzeń - oceniła główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek.
 • Kursy walut: Dolar odbija się na czeskiej koronie, węgierskim forincie i złotym

  Kursy walut: Dolar odbija się na czeskiej koronie, węgierskim forincie i złotym

  ​​W najbliższym czasie kurs EUR/PLN prawdopodobnie pozostanie w przedziale 4,58-4,60, a rentowności 10-letnich SPW w okolicy 1,60 proc. - oceniła w rozmowie z PAP Biznes główna ekonomistka Banku Pocztowego Monika Kurtek.

Filmy - Kursy walut (34)

 • NBP wspiera eksport osłabiając złotego

  Państwo posiada wiele narzędzi, dzięki którymi może ratować gospodarkę przed działaniem różnorakich kryzysów. Podobnie rzecz ma się w przypadku kryzysu pandemicznego, z którym wciąż walczymy. Jedną z instytucji państwowych, która odgrywa w tym procesie ważną rolę, jest Narodowy Bank Polski. To organ, który w aktywny sposób może wspierać popyt na rynku i ruch inwestycyjny w kraju. Już na początku pandemii COVID-19 Narodowy Bank Polski podjął działania mające na celu wsparcie polskiej gospodarki w czasach kryzysu. Jedno z nich, chociaż na pierwszy rzut oka nie do końca zrozumiałe, bardzo pomogło sektorowi eksportowemu w odbiciu się od dna. Wydaje się, że Bank Centralny będzie kontynuował tę politykę nie tylko w Polsce, ale także na rynkach światowych. Będzie chciał wspierać eksporterów. Dotychczas to działanie przynosi dobre skutki. Polski eksport dosyć szybko zaczął odreagowywać, bo ożywił się już w drugiej połowie 2020 roku.
 • Dolar blisko 4 zł. Co dalej z kursem USD?

  Analitycy, którzy wieszczyli osłabienie USD, srogo się pomylili. Dolar umacniał się nie tylko w stosunku do złotego, ale też do euro.
 • Dolar blisko 4 zł. Co dalej z kursem USD?

  Analitycy, którzy wieszczyli osłabienie USD, srogo się pomylili. Dolar umacniał się nie tylko w stosunku do złotego, ale też do euro.
 • Jak szczepienia na covid wpływają na kursy walut

  Na liczbę szczepień w różnych krajach inwestorzy patrzą, jak na nowy wskaźnik wyprzedzający koniunktury, to przyczynia się do słabości polskiej waluty. Kurs złotego wobec euro mamy na takim poziomie jak w marcu przed rokiem, w szczycie rynkowej paniki wywołanej pandemią. Wtedy bardzo drogi był dolar, za który musieliśmy płacić 4,30 zł, obecnie jest to ok. 50 gr mniej, natomiast euro kosztowało 4,63 zł. W marcu 2021 r. kurs euro też przekroczył 4,60 zł. - Sytuacja może wydawać się tym bardziej zaskakująca, że na giełdach panuje euforia, co zwykle sprzyja walutom rynków wschodzących – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. – To że złoty się osłabia, zamiast wzmacniać się, to efekt polityki pieniężnej banków centralnych.