kursy walut

Synonimy:
kurs walut,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Kursy walut (65)

 • Kursy walut: Czy dolar jest niedowartościowany?

  Dolar amerykański pozostaje względnie słaby do większości kluczowych walut na świecie, w tym europejskiej waluty. Co ciekawe, amerykańska waluta traci w ostatnim czasie również w stosunku do juana, pomimo tak naprawdę braku podstaw do umocnienia chińskiej waluty. Czy jest jakaś szansa na umocnienie dolara? Czy mocniejszy dolar zaszkodzi pozytywnym nastrojom na całym świecie, w trakcie trwania drugiej silniejszej fali koronawirusa?
 • Kursy walut: Wycena złotego do euro stabilna

  Kursy walut: Wycena złotego do euro stabilna

  Ekonomiści oceniają, że kurs EUR/PLN w dalszym ciągu pozostaje w dotychczasowym przedziale wahań 4,395 - 4,424. Ich zdaniem rentowności polskich 10-latek wrócą poniżej 1,30 proc.
 • Kursy walut: Polska waluta narażona na korektę

  Kursy walut: Polska waluta narażona na korektę

  Złoty pozostaje narażony na korektę - powiedział Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.
 • Kursy walut: ​Czeka nas efekt gapowicza

  Kursy walut: ​Czeka nas efekt gapowicza

  Zagrożenia epidemiczne są ewidentnie bagatelizowane przez rynek w obliczu gigantycznej nadpłynności, która działa na niekorzyść dolara i wypycha kapitał na bardziej ryzykowne rynki w poszukiwaniu atrakcyjnych stóp zwrotu.
 • Kursy walut: Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady

  Kursy walut: Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady

  Dolar ma za sobą najgorszy miesiąc od dekady. Indeks dolarowy stracił ponad 4 proc. Wiele par walutowych ma za sobą bardzo silne aprecjacje, wiele trendów wyczerpało przestrzeń, wiele wygląda na "zmęczone."
 • Kursy walut: Dolar amerykański traci do wszystkiego

  Kursy walut: Dolar amerykański traci do wszystkiego

  ​Dolar traci do głównych walut, ryzykownych walut rynków wschodzących i surowców. Brak dalszej eskalacji sporu dyplomatycznego USA-Chiny oraz dowody spadku dziennej liczby przypadków zachorowań na wirusa w USA oferują trampolinę dla apetytu na ryzyko. W takim środowisku bezpieczny dolar jest zbędny.
 • Ostatnie dni przynoszą zdecydowany odwrót od dolara

  Szczególnie jest to widoczne na europejskim rynku - kurs EUR/USD nie był tak wysoko od niemal dwóch lat. Korzysta na tym złoty.
 • Resort finansów szykuje kolejne zmiany w VAT

  Resort finansów szykuje kolejne zmiany w VAT

  SLIM VAT to kolejny pakiet zmian, które zaproponuje MF. Uproszczone mają zostać procedury w fakturowaniu, eksporcie i kursach walut. Wzrosnąć ma też limit na prezenty o małej wartości. Kwoty dla jednorazowych prezentów o małej wartości wzrośnie z 10 do 20 zł.
 • ​Dolar szuka lokalnego dołka

  Kurs EUR/USD w tym tygodniu dwukrotnie (w środę na fali entuzjazmu po optymistycznych doniesieniach o szczepionce na COVID-19 i w czwartek po posiedzeniu EBC) nieudanie atakował lokalne szczyty. W ostatnich dniach najmocniejsze jest euro i waluty skandywskie a w defensywie jest funt.
 • Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  Kursy walut: Ile zapłacimy za euro?

  Ekonomiści oceniają, że ustalenia ze szczytu UE na temat programu ratunkowego dla gospodarek mogą poprawić apetyt na ryzykowne aktywa i wesprzeć złotego.

Filmy - Kursy walut (25)

 • #Koronawirus - Jak epidemia wpłynie na wartość polskiej waluty?

  Co do zasady mówi się, że prognozowanie walutowe jest niemożliwe i nie należy tego robić – jednak biznes musi zakładać pewne scenariusze rozwoju. W tej chwili mówią one, że po osłabieniu, które mogliśmy już zaobserwować złoty nie powinien w najbliższym czasie znacząco stracić. Kiedy gospodarki światowe będą stopniowo wchodziły w okres odmrażania, powinna nastąpić lekka odwilż i być może lekkie umocnienie polskiej złotówki.
 • #Koronawirus - Nadchodzący kryzys zagraża polskiej walucie, ostrzegają ekonomiści

  Obserwujemy osłabienie polskiej waluty, które jest najpewniej odbiciem niepewności w światowej gospodarce. W czasach kryzysu i wahań gospodarczych inwestorzy lokują swoje środki w pewnych i bezpiecznych miejscach. Kupują więc walutę szwajcarską, a także obligacje stabilnych rządów – amerykańskiego i niemieckiego. Polski złoty taką bezpieczną przystanią nie jest. Naturalne więc, że inwestorzy wycofują swoje pieniądze z polskiego rynku. Póki co nie są to objawy kryzysu finansowego, tylko naturalnej reakcji inwestorów na zmiany gospodarcze. Jednak Narodowy Bank Polski powinien bardzo uważnie śledzić bieżące wydarzenia – by wyłapać moment, w którym zachowania na giełdzie i rynku światowym staną się niebezpieczne dla naszej waluty.
 • Czarny scenariusz przed polską walutą

  Narasta ryzyko drastycznego osłabienia złotego. Niestety realizuje się czarny scenariusz, bliźniaczo podobny w swych przyczynach do tego z 2008 r., ale o sile zwiększonej przez koronawirusa. Nadzieje możemy mieć tylko z jednego powodu.
 • To przez franka zagraniczne wakacje okazały się dla nas drogie

  Zagraniczne wakacje okazały się droższe niż planowaliśmy. Złoty osłabił się dużo bardziej niż inne waluty naszego regionu. Powodem jest spór o kredyty frankowiczów. Nasza waluta była przez wiele miesięcy stabilna, szczególnie wobec euro, gdy ten kurs zamarł w okolicach 4,25 zł za euro. Jednak w ostatnich tygodniach złoty mocno tracił. Tegoroczne wakacje okazały się wyjątkowe bo złoty tracił jednocześnie wobec euro, dolara i franka szwajcarskiego. Kurs franka przekroczył 4,0 zł.