kursy

Artykuły - Kursy (46)

 • Kilka tygodni od bankructwa! Koronawirus niszczy branżę

  Kilka tygodni od bankructwa! Koronawirus niszczy branżę

  Ponad 50 proc. firm szkoleniowych traci wszystkie dochody. Branżę dzieli kilka tygodni od bankructwa.
 • MRPiPS: ponad 700 tys. zł na wsparcie ekonomii społecznej

  MRPiPS: ponad 700 tys. zł na wsparcie ekonomii społecznej

  W 2019 r. wydano już ponad 700 tys. zł na wsparcie ekonomii społecznej, w tym kursy, szkolenia i uprawnienia zawodowe - poinformowało ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. O dostępność tych środków można pytać w powiatowych urzędach pracy.
 • Ostre załamanie kursu bitcoina

  Ostre załamanie kursu bitcoina

  Przed okresem świątecznym, który zwykle przynosi uspokojenie na rynkach, doszło do gwałtownego załamania kursu bitcoina. W ciągu ostatniej doby wartość najpopularniejszej kryptowaluty obniżyła się o niemal 25 proc., a od niedzieli, kiedy biła rekordy spadek wyniósł aż 35 proc. i w piątek rano 1 bitcoin kosztuje 12,9 tys. dolarów USA. To najniższy kurs od 6 grudnia br.
 • Co robić, aby szkolenia dawały rezultaty

  Co robić, aby szkolenia dawały rezultaty

  Według różnych szacunków w ciągu roku wszystkie firmy działające w Polsce wydają 4-6 miliardów złotych na szkolenia swoich pracowników.
 • Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Warunki zwrotu dofinansowania na naukę pracownika

  Pracodawca może wspierać dokształcającego się pracownika przez przyznanie mu dofinansowania do kosztów nauki. W założeniu pracownik ma ją ukończyć w terminie i, jeżeli tak przewiduje umowa szkoleniowa, odpracować otrzymaną pomoc. Czasami jednak cykl kształcenia nie zostaje zakończony zgodnie z planem. Powstaje wtedy pytanie o zwrot przyznanego przez pracodawcę dofinansowania na naukę.
 • Współczesny rynek szkoleniowy przechodzi rewolucję

  Współczesny rynek szkoleniowy przechodzi rewolucję

  ​Wysłanie pracownika na studia w celu zwiększenia kompetencji? Nie ma mowy! Dzisiejsze tempo pracy wymusza na nas przechodzenie szybkich i intensywnych kursów, które pozwalają nabyć pożądane umiejętności w jak najkrótszym czasie.
 • Jakie kursy gwarantują pracę?

  Jakie kursy gwarantują pracę?

  Na rynku pracy istnieją pewne grupy zawodów, na które zapotrzebowanie nie maleje już od wielu lat. Nie wszyscy wiedzą, że kompetencje i uprawnienia niezbędne do ich wykonywania można zdobyć w zaledwie kilka czy kilkanaście miesięcy. Wystarczy chcieć i wiedzieć, na jaki kurs czy szkolenie postawić, aby po jego ukończeniu znaleźć pracę praktycznie od ręki.
 • Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Na giełdzie kurs dolara przekroczył 82 ruble

  Kurs dolara na moskiewskiej giełdzie przekroczył w środę barierę 82 rubli, bijąc kolejne rekordy. Kurs euro przybliżył się do 90 rubli. Rosyjska waluta słabnie w związku z kolejnymi spadkami cen ropy.
 • Nadal nie ma ustawy o ramach kwalifikacji

  Nadal nie ma ustawy o ramach kwalifikacji

  Nadal nie ma ustawy o ramach kwalifikacji, potrzebnej do sensownej budowy kariery zawodowej każdego człowieka. Już wiosną IAR informowała o tym, że jeżeli nie wejdzie ona w życie do końca tego roku, to Polska może stracić 400 milionów euro z Unii. Od tego czasu udało się rządowi przyjąć jedynie założenia do tej ustawy.
 • Na giełdzie ważne, by być na bieżąco

  Na giełdzie ważne, by być na bieżąco

  Jeżeli inwestujesz na rynku walutowym, wiesz, że to praca na pełen etat. Należy nieustannie śledzić ruchy rynku, kursy walut online, wydarzenia polityczne, ekonomiczne, gospodarcze i społeczne z kraju i świata oraz analizować dane, płynące z rynku.

Filmy - Kursy (3)

 • Chcesz być mistrzem nart? Tu uczą najlepiej!

  Wielu znakomitych narciarzy to właśnie tu zaczynało swoją sportową przygodę! Szkoła Schigymnasium w Stams w południowej Austrii od lat wychowuje mistrzów narciarstwa alpejskiego, skoków narciarskich i snowboardu. Wśród jej absolwentów są między innymi słynni austriaccy skoczkowie - Andreas Goldberger, Martin Hollwarth, Gregor Schlierenzauer czy Andreas Kofler. Mistrzowskie szlify może tutaj zdobywać każdy, bez względu na narodowość. Warunkiem jest jednak posiadanie takich cech charakteru, jak samozaparcie, silna wola i motywacja. Zajęcia w Schigymnasium odbywają się od poniedziałku do soboty. Uczniowie mają codziennie 6 godzin lekcji; później zaczynają się treningi. W weekendy startują w zawodach (w sezonie zimowym, z uwagi na bogaty kalendarz sportowych imprez, nie ma sprawdzianów). Nauczyciele stawiają młodym ludziom wysokie wymagania – i zostawiają mało czasu wolnego. Kolejny wymóg, jaki muszą spełniać kandydaci z zagranicy, to bardzo dobra znajomość niemieckiego, który jest tutaj językiem wykładowym. A czesne? To, bagatela, 8 tysięcy euro rocznie. Do tego należy doliczyć koszty sprzętu sportowego i wyposażenia. Ale stawka jest wysoka. Zawodowym sportowcem zostaje co 10. absolwent Schigymnasium. Wielu z nich odnosi sukcesy na poziomie międzynarodowym.
 • Chiński - język przyszłości! Już dziś zapisz dziecko na lekcje

  Język mandaryński, zwany standardowym językiem chińskim, śmiało można nazwać językiem przyszłości. Globalna pozycja Chin i intensywne kontakty handlowe, jakie Pekin utrzymuje praktycznie z całym światem, sprawiają, że inwestycja w naukę mandaryńskiego jest niezwykle opłacalna. W Portugalii uruchomiono właśnie projekt, w ramach którego już ośmio- i dziewięciolatki poznają zawiłości chińskiej mowy. Kiedyś z pewnością docenią posiadanie takiej umiejętności.
 • Taniec brzucha dla ducha i ciała

  Rodzina orientalnych tańców obejmuje wiele technik wywodzących się z różnych kultur i tradycji. Wśród nich prawdziwą furorę na całym świecie zrobił taniec brzucha, również występujący w różnych wersjach: egipskiej, tureckiej, arabskiej, romskiej... Obecnie coraz większą popularnością cieszą się kursy tańca brzucha organizowane w krajach, w których tańczy się go od wieków. Mekką dla miłośników tego rodzaju sztuki tanecznej stała się ostatnio Turcja. Taniec brzucha - obojętnie w jakim wydaniu - niesie ze sobą również wymierne korzyści. Znawcy tematu podkreślają, że doskonale rzeźbi on sylwetkę, poprawia kondycję i dodaje gracji. To z całą pewnością jedna z najprzyjemniejszych form treningu!