kursk

Artykuły - Kursk (50)

 • Kursk - recenzja

  Kursk - recenzja

  ​Strasznie mi źle, że muszę pisać tę recenzję, ponieważ bardzo liczyłem na najnowszy projekt polskiego studia Jujubee. Wspominałem o nim w praktycznie każdym zestawieniu najbardziej oczekiwanych gier tego roku, aż w końcu Kursk trafił do sprzedaży.
 • Gra KURSK dostępna już na Steam

  Gra KURSK dostępna już na Steam

  ​KURSK to inspirowana faktami, przygodowo-dokumentalna gra wideo. W tytule wcielasz się w szpiega, który trafia na pokład rosyjskiego okrętu nuklearnego K-141 Kursk. Twoim zadaniem jest zdobycie tajnych informacji dotyczących rewolucyjnych torped superkawitacyjnych "Szkwał". Podczas realizowania swojej misji stajesz się świadkiem dramatycznych wydarzeń, które wstrząsnęły ówczesnym światem.
 • Ogłoszenie przedsprzedaży gry KURSK w sklepach cyfrowych

  Ogłoszenie przedsprzedaży gry KURSK w sklepach cyfrowych

  ​Jujubee S.A rozpoczęło przedsprzedaż gry KURSK, która ukaże się na rynku już w dniu 11 października na platformach PC/Mac oraz w pierwszej połowie 2019 roku (wraz z integralnym dodatkiem fabularnym "Kengir") na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wydawcą wersji cyfrowej na platformach PC i Mac będzie Jujubee. Rozpoczęła się również przedsprzedaż tytułu na platformę PC.
 • Nowy zwiastun polskiej gry Kursk przedstawia sceny wygenerowane na silniku gry

  Nowy zwiastun polskiej gry Kursk przedstawia sceny wygenerowane na silniku gry

  Katowickie studio Jujubee opublikowało nowy zwiastun „Kurska” - projektu, który jest określany mianem "pierwszej dokumentalnej przygodówki".
 • Nowe materiały z KURSKA, zapowiadziany samodzielny dodatek DLC i wsparcie dla VR

  Nowe materiały z KURSKA, zapowiadziany samodzielny dodatek DLC i wsparcie dla VR

  ​KURSK opowiada tragiczną historię okrętu podwodnego K-141 Kursk, który w sierpniu 2000 roku zatonął na Morzu Barentsa wraz z całą załogą. Okoliczności tej katastrofy, przywodzącej na myśl niedawne zaginięcie argentyńskiego okrętu podwodnego San Juan, po dziś dzień nie zostały jednoznacznie wyjaśnione.
 • Odwiedź garnizonowe miasto Widiajewo - nowe materiały z gry KURSK

  Odwiedź garnizonowe miasto Widiajewo - nowe materiały z gry KURSK

  Gra KURSK, produkcja ze studia Jujubee, przeszła długą drogę od bardzo dobrze przyjętego dema na Gamescom. Wówczas gracze z całego świata mogli się zapoznać z wnętrzami okrętu, teraz pora na nową lokację po ujawnionej kilka miesięcy temu Moskwie - garnizonowe miasto Widiajewo. To właśnie z niego okręt K-141 Kursk wypłynął w swój ostatni rejs.
 • KURSK: Wstępna data premiery gry oraz najświeższe materiały graficzne z gry ujawnione

  KURSK: Wstępna data premiery gry oraz najświeższe materiały graficzne z gry ujawnione

  ​Studio Jujubee S.A ogłosiło, iż gra KURSK gra zostanie wydana w drugiej połowie 2017 roku.
 • Kursk katowickiego Jujubee promowany w Moskwie i Krakowie

  Kursk katowickiego Jujubee promowany w Moskwie i Krakowie

  ​Jujubee kontynuuje zaawansowane prace nad KURSK-iem - największym i najważniejszym projektem firmy.
 • KURSK wypłynie na Gamescom

  KURSK wypłynie na Gamescom

  ​Już w sierpniu zobaczymy pierwsze materiały z gry KURSK, zapowiada Jujubee, katowicki producent gier video. Fragmenty gameplay-u zostaną zaprezentowane na największych europejskich targach branżowych Gamescom w Kolonii.
 • Katowickie studio Jujubee ujawnia prace nad tytułem KURSK

  Katowickie studio Jujubee ujawnia prace nad tytułem KURSK

  ​Katowickie studio Jujubee, znane dotąd przede wszystkim z produkcji mobilnych, ogłosiło trwające prace nad tytułem "KURSK", grą przygodową z wątkami szpiegowskimi, elementami grozy i rozgrywką ukazaną z perspektywy pierwszej osoby.