kurs złotego

Artykuły - Kurs złotego (200)

 • Kursy walut: Analitycy Credit Agricol stawiają na złotego

  Kursy walut: Analitycy Credit Agricol stawiają na złotego

  Zdaniem analityków Credit Agriciole stopniowe ożywienie gospodarcze w Polsce i na świecie wspierane przez luźną politykę fiskalną i pieniężną oraz oczekiwany zwiększony napływ środków unijnych powinien sprzyjać wzrostowi złotego.
 • Kursy walut: Dobry tydzień dla złotego

  Kursy walut: Dobry tydzień dla złotego

  Złoty po umocnieniu się w tym tygodniu o ok. 1,6 proc., zdaniem analityków może się stabilizować w okolicy 4,40 do euro. Złoty może w najbliższym czasie testować poziomi 4,38, korzystając z siły trendu spadkowego, w jakim się znalazła - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, na polskim rynku długu dominować będą czynniki globalne.
 • Kursy walut: NBP wyliczył optymalny kurs złotego

  Kursy walut: NBP wyliczył optymalny kurs złotego

  Jak podał Narodowy Bank Polski, kurs euro do złotego przy którym eksport staje się nieopłacalny, w II kw. wynosił 4,01 zł.
 • Czy RPP wprowadzi forward guidance?

  Czy RPP wprowadzi forward guidance?

  Zdaniem analityków Credit Agricole BP, kluczowym wydarzeniem w tym tygodniu będzie komunikat po posiedzeniu Rady. Szczególnie ważny z uwagi na upublicznienie wstępnych wyników lipcowej projekcji makroekonomicznej. Będą to pierwsze prognozy NBP, które w pełni odzwierciedlają wpływ epidemii COVID-19 na warunki gospodarcze w Polsce.
 • Wybory bez wpływu na złotego

  Wybory bez wpływu na złotego

  ​Pomimo tego, że ranga wyborów w Polsce została nadmuchana przez media do bardzo ważnego wydarzenia w kontekście rynków finansowych, zarówno przez te krajowe, jak i przez zagraniczne, to jednak złoty pozostaje niewzruszony na wyniki wyborów. Czy wpływ wyborów na polskie aktywa pojawi się jednak w dłuższym terminie?
 • Rynek walutowy: Złoty boi się wyborów

  Rynek walutowy: Złoty boi się wyborów

  Zdaniem analityków walutowych na rynkach globalnych widać niezdecydowanie o wpływ wzrostu zachorowań na tempo ożywienia gospodarczego. Z kolei czynnikiem lokalnym w Polsce jest niepewność związana z II turą wyborów prezydenckich.
 • Kursy walut: Co z notowaniami złotego?

  Kursy walut: Co z notowaniami złotego?

  Notowania złotego odbiły od dna z początku pandemii. Jednak duża różnica między poziomami stóp procentowych i inflacji będzie w kolejnych miesiącach ciążyć naszej walucie. Kurs będzie zależeć od nastrojów globalnych inwestorów, a więc od rozwoju pandemii.
 • Decyzja RPP jest niezrozumiała. To cios w złotego?

  Decyzja RPP jest niezrozumiała. To cios w złotego?

  Zdaniem ekspertów decyzja Rady Polityki Pieniężnej była zaskakująca, a moment jej wydania - niezrozumiały. Przede wszystkim dlatego, że złoty będzie mocniej odczuwał skrajnie niski poziom realnych stóp procentowych. Kolejne dane - w tym odczyt CPI - będą potwierdzać hamowanie dynamiki cen. Prognoza TMS Brokers to 3,0 proc. rok do roku. Po cięciu stóp rośnie ryzyko korekty ostatniego umocnienia - niedowartościowanej do tej pory z wielu powodów - polskiej waluty.
 • "Puls Biznesu": Złoty trafił na wyższą półkę

  "Puls Biznesu": Złoty trafił na wyższą półkę

  ​Nasza waluta nie jest bestsellerem, ale jej notowania po dłuższej przerwie poszły gwałtownie w górę - zauważa czwartkowy "Puls Biznesu".
 • Kurs złotego wobec euro, dolara, franka. Najnowsze prognozy

  Kurs złotego wobec euro, dolara, franka. Najnowsze prognozy

  Złoty w najbliższych miesiącach nadal będzie się osłabiał względem głównych walut. W ciągu półtora roku powinien jednak wrócić do neutralnych poziomów.

Filmy - Kurs złotego (12)

 • Niskie stopy procentowe będą ciążyć kursowi złotego

  Notowania PLN odbiły od dna z początku pandemii. Jednak duża różnica między poziomami stóp procentowych i inflacji będzie w kolejnych miesiącach ciążyć naszej walucie. Kurs będzie zależeć od nastrojów globalnych inwestorów, a więc od rozwoju pandemii. Przed trzema miesiącami dolar kosztował 4,26 zł. Po tym, jak złoty się wzmocnił, jego kurs utrzymuje się na poziomie zbliżonym do 3,9 zł za dolara.
 • Strach ustępuje, złoty wzmacnia się, tanieją zagraniczne wakacje

  Spadek ryzyka postrzeganego przez rynki oznacza, że inwestorzy uciekają od bardzo drogiego dolara, a to zaczyna pomagać złotemu i niweluje niekorzystny wpływ obniżki stóp procentowych. Jeżeli ktoś zdecyduje się na zagraniczne wakacje, to stają się tańsze.
 • Czy dolar będzie rekordowo drogi wobec złotego

  W sierpniu 2008 r. za dolara płaciliśmy 2,08 zł. Teraz płacimy już ponad dwa razy więcej. Euro traci mocno wobec dolara. To jeden z powodów, że polska waluta też jest słaba.
 • Co się dzieje z polską walutą?

  Dane napływające z polskiej gospodarki są dobre, ale przesadą byłoby twierdzić, że inwestorzy są zachwyceni jej kondycją. Jak patrzą na naszą gospodarkę, widać to po zmianach kursu złotego wobec najważniejszych walut.