kurs dolara

Artykuły - Kurs dolara (220)

 • Złoty czeka na wyrok, dolar na FED

  Złoty czeka na wyrok, dolar na FED

  W poprzednich dniach rynek złotego wyraźnie się uspokoił, a na rynkach światowych start tygodnia był senny. Wiele wskazuje, że historia może się powtórzyć, ponieważ kluczowe wydarzenia dla głównych walut (posiedzenie Rezerwy Federalnej) oraz złotego (wyrok TSUE) odegrają się dopiero w środę i czwartek.
 • Czy amerykański dolar będzie się nadal osłabiać?

  Czy amerykański dolar będzie się nadal osłabiać?

  Zdaniem analityków Goldman Sachs trend słabnącego dolara powinien się utrzymać, nawet jeśli Fed będzie luzować politykę pieniężną.
 • UBS: Kolejne miesiące na rynkach akcji mogą być pozytywne

  UBS: Kolejne miesiące na rynkach akcji mogą być pozytywne

  Kolejne miesiące na rynkach akcji mogą być pozytywne napisał w raporcie Mark Haefele z banku UBS. Jego zdaniem banki centralne świata nie zdecydują się zaostrzenie polityki. Wszystko to będzie sprzyjać dalszemu osłabieniu amerykańskiego dolara.
 • Stopy procentowe bez zmian do końca obecnej kadencji RPP

  Stopy procentowe bez zmian do końca obecnej kadencji RPP

  Stopy procentowe powinny pozostać na niezmienionym poziomie do końca obecnej kadencji Rady Polityki Pieniężnej - ocenił w tym tygodniu w wypowiedzi dla PAP Biznes Eryk Łon, członek RPP. Jego zdaniem, w razie spowolnienia gospodarczego bank centralny powinien rozważyć zastosowanie instrumentów niestandardowych, w tym kredytowych.
 • Nieudany rok dla dolara, rekordowy kurs złotego może się utrzymać

  Nieudany rok dla dolara, rekordowy kurs złotego może się utrzymać

  Rok 2017 nie jest dobry dla amerykańskiej waluty. Kurs dolara wobec złotego jest od dwóch miesięcy rekordowo niski i ta sytuacja może się utrzymać.
 • Tegoroczny Cyber Monday mniej atrakcyjny przez mocnego dolara

  Tegoroczny Cyber Monday mniej atrakcyjny przez mocnego dolara

  Po cieszącym się dużą popularnością Black Friday, konsumenci mogą skorzystać z przecen również podczas obchodzonego dziś Cyber Monday. Największe okazje oferują zagraniczne platformy sprzedażowe, jednak ze względu na słabe notowania złotego i mocny kurs dolara tegoroczne zakupy nie przyniosą zbyt dużych oszczędności. Zdaniem ekonomistów, okres wyprzedaży i Cyber Monday pozwolą jednak zmierzyć nastroje konsumentów i inwestorów dotyczące kierunku, w którym pójdzie amerykańska gospodarka po niedawnych wyborach prezydenckich.
 • Prognozy: w 2017 roku dolar i euro po 5 PLN

  Prognozy: w 2017 roku dolar i euro po 5 PLN

  Sytuacja techniczna na indeksie dolara wskazuje, że w perspektywie kolejnych miesięcy możliwe jest dalsze umocnienie dolara względem koszyka walut. Kurs dolara do złotego osiągnął szczyt ba poziomie 4.21 PLN. W 2017 roku za dolara możemy zapłacić nawet 5.00 PLN.
 • Głosy z Fed a kurs dolara

  Główna para walutowa jest dziś rano w okolicach 1,1210-15. To znaczy, że dolar jest dość mocny, w każym razie jeśli porównywać kurs np. z poniedziałkiem. Oczywiście w perspektywie minionego miesiąca to wciąż konsolidacja w tym samym mniej więcej obszarze. Patrząc od 3 maja 2016, trwa proces schodzenia wykresu na południe, ale biorąc za punkt odniesienia np. post-referendalny 24 czerwca (nie mówiąc o grudniu 2015), mamy wzrost kursu.
 • Głosy z Fed, dane makro, kurs dolara

  Czy pro-dolarową tendencję na eurodolarze można jeszcze uratować? Czy w ogóle wciąż jest ona pro-dolarowa? W ostatnich dniach na pewno nie, ale powiedzmy, że mamy na myśli trzy i pół miesiąca - minione trzy i pół miesiąca, rzecz jasna. Linia łącząca szczyty z 3 maja i 23 czerwca została przebita, wyszliśmy ponad nią i nie wracamy poniżej. To zły omen dla siły dolara. Kurs pary EUR/USD wynosi obecnie, gdy piszemy te słowa, ok. 1,1270-75. Wczoraj wykraczał chwilami powyżej 1,13.
 • Na kurs dolara wpłyną payrollsy

  Tzw. non-farm payrolls to jedne z najważniejszych amerykańskich danych makroekonomicznych, przynajmniej w kontekście polityki monetarnej banku centralnego. Formalnie bowiem bank ów (Rezerwa Federalna) ma kierować się w swojej działalności kryteriami inflacji i zatrudnienia. Im lepsze dane, tym większa szansa na to, że Fed zacznie zmierzać w kierunku podwyżki stóp procentowych.

Filmy - Kurs dolara (13)

 • Dolar blisko 4 zł. Co dalej z kursem USD?

  Analitycy, którzy wieszczyli osłabienie USD, srogo się pomylili. Dolar umacniał się nie tylko w stosunku do złotego, ale też do euro.
 • Dolar blisko 4 zł. Co dalej z kursem USD?

  Analitycy, którzy wieszczyli osłabienie USD, srogo się pomylili. Dolar umacniał się nie tylko w stosunku do złotego, ale też do euro.
 • Dlaczego inwestorzy grają spekulacyjnie przeciw dolarowi

  Inwestorzy spekulują przeciw dolarowi. Tak ostro, że poruszają się już po bardzo cienkim lodzie.
 • Złoty będzie się umacniać?

  Mimo recesji spowodowanej pandemią koronawirusa możemy spodziewać się umocnienia polskiej waluty w 2021 roku. W analizach ekonomicznych przeważają argumenty przemawiające za wzrostem wartości złotego. Pierwszym z nich jest to, że osłabienie naszej waluty w 2020 roku było o wiele mniejsze, niż podczas poprzednich kryzysów gospodarczych – finansowego na przełomie 2008 i 2009 roku i fiskalnego w roku 2012. Dobrym znakiem jest również umocnienie się euro na rynkach światowych oraz spadek wartości dolara amerykańskiego.