kurorty

Artykuły - Kurorty (18)

 • W długi weekend kurorty czeka oblężenie

  W długi weekend kurorty czeka oblężenie

  W najbliższych dniach najwięcej osób postanowiło wyjechać nad morze. Znacznie mniej obrało za kierunek miejscowości górskie. Nawet jednak tam wypoczynek podczas długiego weekendu nie będzie tani. W skrajnych przypadkach za pojedynczy nocleg para zapłaci nawet ponad 1-2 tys. złotych. Sposobem na drożyznę jest urlop w innym terminie lub planowanie dni wolnych z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem - radzi Open Finance.
 • Małe miejscowości chcą zarżnąć turystę cenami?

  Małe miejscowości chcą zarżnąć turystę cenami?

  Większości naszych rodaków szuka wakacyjnych ofert w małych miejscowościach. Niestety okazuje się, że tam często muszą płacić jak w dalekiej Hiszpanii - informuje "Metro".
 • Praca w Alpach: Pracowita zima

  Praca w Alpach: Pracowita zima

  W dzień obowiązki na stoku a wieczorem fondue i grzane wino w górskiej restauracji - taki scenariusz sezonowej pracy brzmi bardzo kusząco. Aby znaleźć zatrudnienie w alpejskich kurortach narciarskich trzeba lubić zimową aurę i znać języki obce. Za pracą warto rozglądać się już teraz!
 • 40 proc. tańszy nocleg w nadmorskich kurortach

  40 proc. tańszy nocleg w nadmorskich kurortach

  Pod koniec sierpnia nad morzem tanieją noclegi w kwaterach prywatnych, apartamentach i w hotelach - obniżki sięgają nawet 40 proc., choć w większości przypadków to 20-30 proc. w stosunku do szczytu sezonu letniego - wynika z danych analityków.
 • Ekskluzywne nieruchomości są dobrą lokatą kapitału

  Ekskluzywne nieruchomości są dobrą lokatą kapitału

  Nieruchomości wakacyjne budują dziś nieliczni deweloperzy. Wiele projektów zostało wstrzymanych. Tylko firmy deweloperskie, które od dawna budują w tym segmencie rynku decydują się na realizację inwestycji, głównie w miejscowościach nadmorskich.
 • Austria: Śnieg odciął od świata narciarskie kurorty

  Austria: Śnieg odciął od świata narciarskie kurorty

  Austriackie kurorty i stacje narciarskie zostały odcięte w sobotę od świata przez obfite opady śniegu. Wzrosło zagrożenie lawinowe, a opady zakłóciły przebieg narciarskiego Pucharu Świata oraz Zimowych Igrzysk Olimpijskich dla Młodzieży.
 • Nadmorskie kurorty blisko polskich kieszeni

  Nadmorskie kurorty blisko polskich kieszeni

  Nieruchomości wakacyjne w Europie dotknęła sroga kryzysowa przecena. Obecnie na apartament nad Morzem Czarnym czy Śródziemnym można wydać nawet o połowę mniej niż jeszcze trzy lata temu.
 • Polacy tłumnie ruszyli na kurorty!

  Polacy tłumnie ruszyli na kurorty!

  Nadmorskie kurorty w Zachodniopomorskiem przygotowują się na przyjęcie tysięcy gości, którzy postanowili Wielkanoc spędzić nad morzem. Gestorzy bazy turystycznej mówią, że zainteresowanie noclegami jest ogromne - ze względu na zapowiadaną dobrą pogodę i atrakcyjne ceny.
 • Kurorty o 30-40 proc. tańsze!

  Kurorty o 30-40 proc. tańsze!

  Władze Świnoujścia dobrze oceniają mijający sezon w kurorcie. Już planują kolejne inwestycje w infrastrukturę turystyczną. Konkurujemy też z kurortami niemieckimi ceną - średnio jest ona niższa nawet o 30-40 proc.
 • 10 euro na godzinę

  10 euro na godzinę

  Nadmorskie kurorty na północnym wybrzeżu Flandrii to najlepsze miejsce na podjęcie pracy w belgijskiej branży turystycznej. Nasi rodacy zatrudnieni w tamtejszych hotelach, restauracjach i tawernach zarabiają w granicach 10 euro na godzinę.

Filmy - Kurorty (2)

 • Szwajcaria. Urodziny słynnego kurortu

  Niegdyś była to malutka, alpejska wioska. Dziś w okresie zimowym zjeżdżają tu tysiące turystów. Region Engadyna i jego perła - słynny kurort Sankt Moritz – już od 150 oferują gościom niezapomniane wrażenia: cudowne krajobrazy, idealne warunki do uprawiania białego szaleństwa i czyste powietrze. Na tych, którzy mają zasobną kieszeń, czekają też luksusowe hotele. A wszystko zaczęło się w XIX wieku, od zakładu pewnego hotelarza z jego angielskimi gośćmi. Obiecał on Anglikom, że jeśli przyjadą do niego zimą, nie zmarzną na tarasie nawet w samej koszuli. Jeśli poczują chłód – zwróci im koszty podróży. A ponieważ Engadyna nawet zimą nie narzeka na brak ciepłych promieni słońca, Szwajcar wygrał zakład… Angielscy goście wrócili do swojej ojczyzny pięknie opaleni. Miasteczko zyskało sławę wśród bogaczy i celebrytów – i zaczęło się błyskawicznie rozwijać. W jubileuszowym roku 2015 w Sankt Moritz będą się odbywać liczne imprezy okolicznościowe. Mają one jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność kurortu - i zapewnić turystom niezapomniane wrażenia.
 • Kryzys w raju? Pomogą Chińczycy!

  Malediwysłyną na całym świecie ze swych piaszczystych plaż, lazurowych fal i - luksusowej oferty wypoczynkowej. Turystyka stanowi istotną gałąź gospodarki tego rajskiego archipelagu. Przez wiele lat najwierniejszymi klientami tutejszych kurortów byli Europejczycy. Ale kryzys mocno dał się we znaki zachodnim społeczeństwom. W tej sytuacji mieszkańcy Malediwów liczą na turystów z Azji…