kurator

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Kurator (Film (2001)[The Parole Officer] Reż.John Duigan) ,

Artykuły - Kurator (53)

 • PGNiG: Sąd ustanowił kuratora w spółce EuRoPol Gaz

  Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy przychylił się do wniosku firm PGNiG i Gas Trading o ustanowienie kuratora dla spółki EuRoPol Gaz, właściciela polskiego odcinka gazociągu jamalskiego. Celem jest m.in. uzupełnienie składu zarządu spółki - podało we wtorek PGNiG. Udziałowcami EuRoPol Gazu są: PGNiG (48 proc.), OAO Gazprom (48 proc.) i Gas Trading (4 proc.).
 • Były kurator prezesa Amber Gold oskarżony o poświadczenie nieprawdy

  Były kurator prezesa Amber Gold oskarżony o poświadczenie nieprawdy

  Do pięciu lat więzienia grozi byłemu kuratorowi sądowemu prezesa Amber Gold za poświadczenie nieprawdy, że Marcin P. naprawił szkodę wyrządzoną, gdy przed kilkoma laty prowadził spółkę pośredniczącą w płaceniu rachunków.
 • Czarne chmury nad PZPN. "Gigantyczne nadużycia". Czy Związek przetrwa zmasowany atak?

  Czarne chmury nad PZPN. "Gigantyczne nadużycia". Czy Związek przetrwa zmasowany atak?

  SP apeluje do minister sportu o działania zmierzające m.in. do powołania kuratora w PZPN tuż po zakończeniu Euro 2012. Natychmiastowego powołania kuratora chcą też PiS i Ruch Palikota. Politycy koalicji są ostrożniejsi, SLD sprzeciwia się temu pomysłowi.
 • Zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

  Raport bieżący nr 20/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Kurator Techmex S.A. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Bielsku-Białej (43-316) przy ul. Partyzantów 71 wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, VIII Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000041568 ("Spółka"), działając na podstawie art. 399 § 1, 402 par. 2, art. 4021 i 4022 Kodeks
 • Wystawę "Michałowski i Goya" otwarto w Łodzi

  65 grafik Francisco Goi z serii "Okropności Wojny" zestawionych z pracami Piotra Michałowskiego m.in. portretami Napoleona, można zobaczyć na wystawie "Michałowski i Goya", którą we wtorek otwarto w Pałacu Herbsta - oddziale Muzeum Sztuki w Łodzi.
 • GKS Katowice bez trenera i siedmiu piłkarzy

  GKS Katowice bez trenera i siedmiu piłkarzy

  Władze GKS Katowice rozwiązały w poniedziałek kontrakty z trenerem Robertem Moskalem i siedmioma piłkarzami. Szkoleniowiec pracował w klubie od 4 stycznia. Zespół zajął w 1. lidze 13. miejsce.
 • "Ars Homo Erotica" w warszawskim Muzeum Narodowym

  Obraz Caravaggia, instalacja Davida Czernego, kopia Apolla Belwederskiego, akty Jana Matejki, szkice Michaiła Anikuszyna do pomnika Obrońców Leningradu - tak rozmaite dzieła znajdą się na wystawie "Ars Homo Erotica" w warszawskim Muzeum Narodowym.
 • Kurator wstrzymał wypłaty w GKS Katowice

  Kurator katowickiego GKS Wojciech Cygan zadecydował o czasowym wstrzymaniu wypłat części wynagrodzeń trenerom i piłkarzom. Powodem tej decyzji są słabe wyniki zespołu w ostatnich meczach.
 • GKS Katowice wychodzi na "prostą"

  Pod okiem kuratora wychodzi na "prostą" pierwszoligowy GKS Katowice. 7 czerwca walne zebranie członków stowarzyszenia ma podjąć strategiczne decyzje dotyczące powołania spółki. W pomoc włączyło się miasto, nadal jednak na klubie ciąży poważne zadłużenie.
 • Nowe zasady ustanawiania kuratorów dla osób prawnych

  Przy okazji kolejnej nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego zmieniono zasady ustanawiania kuratorów dla osób prawnych. Zagadnienie dotyczy przede wszystkim spółek z o.o., wśród których plagą jest składanie rezygnacji przez członków zarządu, które oznacza faktyczne porzucenie spółki.

Filmy - Kurator (4)