kura

Artykuły - Kura (31)

 • Salmonella groźna dla polskich jaj

  Salmonella groźna dla polskich jaj

  W lipcu ujawniono 1087 nowych zatruć. To o 53 więcej niż w czerwcu i o 390 więcej niż w maju. Drobiarze chcą przywrócenia formaldehydu do pasz. W tym roku zakażeń salmonellą może być najwięcej od dekady. Polska jest coraz częściej oskarżana w Europie o rozsiewanie salmonelli, o czym świadczą alarmy napływające z różnych krajów do RASFF, unijnego systemu wczesnego ostrzegania. W tym roku napłynęło ich już 26, czyli tyle, co w całym 2016 r.
 • Kura zjadła diamentowy kolczyk. Odzyskają go po 8 latach?

  Wielkie czekanie na diamentowy kolczyk. Tak można nazwać przygodę pewnej Brytyjki, której kura zjadła cenną, diamentową biżuterię.
 • Francja: Wyrok za zagłodzenie 35 tys. kur

  43-letni francuski hodowca drobiu, który doprowadził do zagłodzenia 35 tys. własnych kur niosek, został we wtorek skazany przez sąd w Strasburgu na dziewięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu za dręczenie zwierząt.
 • Zielona kura czy biały kruk? Testujemy skodę yeti

  Zielona kura czy biały kruk? Testujemy skodę yeti

  Z Yeti - mitycznym człowiekiem śniegu - jest pewien problem. Wielu zgadza się, co do tego, że istnieje, ale mało kto widział go na własne oczy.
 • Polska zagrożona restrykcjami wobec kur

  Od 1 stycznia tego roku jaja od kur niosek, hodowanych w klatkach starego typu, niespełniających unijnych norm wielkości, są przeznaczane w całości na przetwórstwo przemysłowe w kraju i nie są sprzedawane za granicę.
 • Chiny: Odkryto kości najstarszych na świecie kur domowych

  Chiny: Odkryto kości najstarszych na świecie kur domowych

  Według archeologów Chińczycy jako pierwsi na świecie udomowili kury około 8 tysięcy lat temu - informuje serwis internetowy Xinhuanet.
 • Wydział uniwersytecki do spraw... dobrostanu kur

  Na kanadyjskim Uniwersytecie Guelph powstaje specjalna katedra, która będzie się zajmowała dobrostanem drobiu. Uniwersytecką katedrę, pierwszą taką w Kanadzie, ufundowali farmerzy hodujący kury.
 • Stadion Narodowy, czyli "kura zniesie złote jaja"

  Stadion Narodowy, podobnie jak inne nowoczesne stadiony w Polsce, zmieni piłkarski biznes w stopniu niesamowitym. Dotychczas głównym źródłem dochodów były prawa telewizyjne, a teraz równorzędnym staną się kibice.
 • Porto pokonało Benfikę 5:0, incydent z... kurą

  Porto pokonało Benfikę 5:0, incydent z... kurą

  Piłkarze FC Porto pokonali u siebie broniącą tytułu Benfikę Lizbona 5-0 (3-0) w szlagierze portugalskiej ekstraklasy. Wśród prawie 50 tysięcy kibiców zgromadzonych w niedzielny wieczór na Estadio do Dragao (stadion Smoka) była... kura.
 • Modelka została "kurą domową"

  Modelka została "kurą domową"

  Życie Magdaleny Mielcarz toczy się wokół córeczki, męża i domu w Los Angeles. Udział w programie "Top Model. Zostań modelką" to pierwsza praca, odkąd została mamą.

Filmy - Kura (4)

 • Tego jeszcze nie grali. Kurczak... w spodniach

  Do tej pory zwierzęta w ubraniach kojarzyły nam się z psami i kotami. Ktoś postanowił jednak pójść o krok dalej i w eleganckie, niebieskie spodnie ubrał... kurczaka. Trzeba przyznać, że ptak wygląda przedziwnie.
 • Chłopiec z czułością przytula kurę

  Ten mały chłopiec był bardzo zafascynowany chodzącymi po podwórku kurami. Tak bardzo, że jednego, wyjątkowo upierzonego kuraka zaczął przytulać niczym najlepszą maskotkę.
 • Kury kontra biośmieci!

  Kury dla jaj? Ależ skąd! - Francuzi testują ich przydatność w utylizacji śmieci. Pilotażowy projekt trwa właśnie w jednym z kurortów Alzacji. Czy to się przyjmie?
 • Kury na OFF Festivalu

  Koncert zespołu Kury na OFF Festivalu 2011