kupowanie samochodu

Artykuły - Kupowanie samochodu (20)

 • Kupujesz samochód lub motocykl - zobacz, jakie wydatki cię czekają

  Statystyki dotyczące sytuacji gospodarczej kraju wskazują na jej stabilność i stały rozwój. Bezrobocie spada, a Polacy zarabiają coraz więcej. Większe zarobki to również większy popyt na rynku dóbr i usług. Stałą, wzrostową tendencję widać wyraźnie na rynku motoryzacyjnym, a zdecydowany progres odczuwalny jest zarówno w segmencie pojazdów nowych, jak i używanych.
 • Wrzesień to dobry czas na kupowanie samochodów

  Wrzesień to dobry czas na kupowanie samochodów

  Sprzedawcy samochodów planują na wrzesień nowe kampanie promocyjne - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Z sondy gazety wynika, że planuje je co najmniej połowa z nich.
 • Polacy nie kupują samochodów

  Polacy nie kupują samochodów

  Początek roku był bardzo dobry, teraz przyszło spowolnienie.
 • Targuj się, czyli poradnik jak kupować samochód

  Targuj się, czyli poradnik jak kupować samochód

  Zdaniem brytyjskich specjalistów, styczeń to najlepszy miesiąc, by dokonać zakupu nowego samochodu.
 • Polacy nie kupują samochodów. Drastyczny spadek

  Polacy nie kupują samochodów. Drastyczny spadek

  Liczba nowo zarejestrowanych samochodów osobowych w grudniu 2011 roku wyniosła w Polsce 27 tys. 327 sztuk, czyli w ujęciu rok do roku spadła o 34,5 proc. - wynika z szacunków europejskiego stowarzyszenia producentów motoryzacyjnych ACEA.
 • Polska dotknięta kryzysem. Polacy nie kupują samochodów

  W roku 2011 Polacy kupią 275 tysięcy nowych samochodów - wynika z danych Polskiego Związku Motoryzacyjnego. To o 45 tysięcy sztuk mniej niż w zeszłym roku.
 • Kupujesz samochód, możesz uniknąć podatku PCC

  Kupujesz samochód, możesz uniknąć podatku PCC

  Zakup środka trwałego może wiązać się z koniecznością uiszczenia podatku VAT lub podatku od czynności cywilnoprawnych. Wszystko zależy od tego czy sprzedający jest zarejestrowany jako podatnik VAT. Dla przedsiębiorcy kupującego auto, który jest podatnikiem VAT, ma to szczególnie duże znaczenie, gdyż podatek VAT będzie mógł odliczyć, natomiast PCC zwiększy wartość początkową środka trwałego.
 • Jak kobieta kupuje samochód?

  Jak kobieta kupuje samochód?

  Najpierw - wypatrzenie na wystawie, potem przymiarka, chwila w kolejce, zapłata, paragon i już można wyjść na ulicę w nowych butach.
 • Na pewno stać cię na auto?

  Na pewno stać cię na auto?

  Kupowanie samochodu używanego to swego rodzaju sport ekstremalny. By znaleźć interesujący egzemplarz, trzeba się sporo nagimnastykować, ryzyko jest ogromne, a przyjemność, nader często, krótkotrwała. Dzieje się tak dlatego, że wielu z nas już na etapie wyboru auta popełnia duży błąd.
 • Używane, czyli polowanie na jelenia

  Używane, czyli polowanie na jelenia

  Kupowanie samochodu używanego przypomina zawody łowieckie. Chociaż przyszły nabywca widzi siebie w roli polującego na okazję myśliwego, często sam zmienia się w zwierzynę.