kupowanie

Artykuły - Kupowanie (49)

 • Zero Waste - jak nie marnować jedzenia?

  Zero Waste - jak nie marnować jedzenia?

  Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa rocznie wyrzuca się na świecie około 1,3 miliarda ton żywności. Taka ilość wystarczyłaby, aby nakarmić 3 miliardy ludzi. Wyrzuca się resztki z obiadów, przeterminowane produkty, nieświeże owoce i warzywa… W ten sposób marnuje się bardzo dużo żywności. Jak to zmienić? Rozwiązaniem jest kuchnia Zero Waste! Poznaj zasady kuchni Zero Waste i dowiedz się, jak nie marnować jedzenia!
 • Karty płatnicze pomagają kupować mądrzej

  Karty płatnicze pomagają kupować mądrzej

  Kupować to, co niezbędne, szukać równowagi między ceną a jakością, porównywać ceny w Internecie, aktywnie korzystać z wyprzedaży i programów rabatowych - to sposoby Polaków na inteligentne zakupy. Wydajemy pieniądze coraz mądrzej, a jedną z przyczyn jest rosnąca popularność kart płatniczych. Pełen wgląd w historię transakcji przypomina o każdym udanym, jak i zbędnym zakupie, a programy rabatowe pozwalają na znaczne oszczędności.
 • Wskazówki jak bezpiecznie kupować w internecie

  Wskazówki jak bezpiecznie kupować w internecie

  Pamiętaj o kilku prostych zasadach, dzięki którym twoje zakupy w internecie będą bezpieczne.
 • Jakie notebooki kupujemy?

  Jakie notebooki kupujemy?

  Między porównywarką cenową a wynikami sprzedaży, czyli jakie notebooki wybieramy i czy później faktycznie je kupujemy. Kto znajduje się w czołówce? Kto lepiej się promuje, a gorzej sprzedaje, a kto na odwrót? Jakie wybieramy przekątne ekranów, a jakie procesory?
 • "Przestańcie kupować płyty Adele!"

  "Przestańcie kupować płyty Adele!"

  Amerykański piosenkarz Usher w żartach prosi fanów, by rozpoczęli bojkot Adele.
 • Jak sprzedawać na internetowej aukcji?

  Jak sprzedawać na internetowej aukcji?

  Kiedyś nietrafione prezenty zalegały w szafach. Dziś można je łatwo sprzedać przez internet i uzyskać pieniądze na zakup czegoś innego. Na co należy uważać?
 • CBOS: Co czwarty Polak kupuje towary z przemytu

  CBOS: Co czwarty Polak kupuje towary z przemytu

  23 proc. Polaków co najmniej sporadycznie kupuje towary pochodzące z przemytu - wynika z opublikowanego w piątek badania CBOS-u. Najczęściej są to papierosy i alkohol, rzadziej odzież, obuwie i kosmetyki. Do kupowania podróbek przyznaje się 30 proc. z nas.
 • Kupuj, gdy leje się krew. Ale bez pośpiechu

  Kupuj, gdy leje się krew. Ale bez pośpiechu

  Kupowanie taniejących akcji nie jest strategią ani łatwą, ani popularną. Umiejętnie stosowana może przynieść jednak duże zyski. Trzeba działać rozważnie, wykazywać cierpliwość i nie ulegać emocjom.
 • Wielkie kupowanie w Azji, rynki w świetnych nastrojach

  Po udanej sesji w USA, po której S&P znalazł się na najwyższym poziomie od maja, na rynkach azjatyckich inwestorzy odważnie kupowali akcje. KOSPI znalazł się najwyżej od grudnia 2007 r.
 • PGF zmierza skupić do 6 proc. akcji własnych

  Polska Grupa Farmaceutyczna zamierza skupić do 6 proc. akcji własnych, w celu umorzenia - poinformowała spółka w komunikacie.