kupno samochodu

Artykuły - Kupno samochodu (13)

 • Wynajem i kupno auta online będą coraz popularniejsze

  Wynajem i kupno auta online będą coraz popularniejsze

  Co kupujemy przez internet? Głównie książki, meble, sprzęt RTV i AGD, odzież, obuwie i kosmetyki - wynika z danych GUS. Coraz częściej i coraz chętniej chcemy robić zakupy właśnie online. Pandemia COVID-19 dodatkowo ten trend wzmacnia.
 • Wymarzone auto z górnej półki. Jak odłożyć na nie pieniądze?

  Wymarzone auto z górnej półki. Jak odłożyć na nie pieniądze?

  Co zrobić, gdy upragnione auto znajduje się poza zasięgiem naszego budżetu i finansowych możliwości? Podpowiadamy, jak zaoszczędzić pieniądze na wymarzony model samochodu i dlaczego już dziś warto pomyśleć o komforcie finansowym.
 • Kupujesz samochód? Sprawdź, czy nie musisz zapłacić podatku PCC

  Podatek od czynności cywilnoprawnych, zwany też PCC, dotyczy transakcji między podmiotami fizycznymi, które nie są podatnikami VAT. Zapłacisz go więc, np. kupując używany samochód od członka rodziny niebędącego przedsiębiorcą. Podstawę świadczenia stanowi 2 proc. wartości rynkowej pojazdu.
 • Autoraport, czyli lekarstwo na malwersacje motoryzacyjne

  Autoraport, czyli lekarstwo na malwersacje motoryzacyjne

  Jesteśmy społeczeństwem zmotoryzowanym. Niestety na motoryzacyjny świat w Polsce pada cień, ponieważ 73% samochodów używanych to auta bezwypadkowe tylko i wyłącznie na papierze.
 • Jak sprawdzić używany samochód - kontrolki

  Jak sprawdzić używany samochód - kontrolki

  Weryfikacja stanu auta używanego bywa trudna, ale jedną z bardzo ważnych wskazówek są kontrolki. Zależnie od tego, które zapalają się, a które gasną, możemy często zdemaskować jakąś usterkę.
 • Jak sprawdzić używany samochód - nadwozie i podwozie

  Jak sprawdzić używany samochód - nadwozie i podwozie

  Kupno samochodu używanego to prawdziwa ruletka - radzimy na co zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać nieuczciwemu sprzedawcy.
 • Co warto wiedzieć przed kupnem samochodu?

  Co warto wiedzieć przed kupnem samochodu?

  Nowy Rok to dla wielu osób czas postanowień na nadchodzące kilkanaście miesięcy. Może chodzić o różne wyzwania i cele, w tym sprawy majątkowe, jak choćby zakup lub wymiana auta. Tego rodzaju transakcję, zwłaszcza gdy dotyczyć ma ona pojazdu z drugiej ręki, warto wcześniej przemyśleć i przygotować, aby później nie było niemiłych niespodzianek. Istotne będzie ustalenie i sprawdzenie zarówno stanu technicznego, jak i - o czym wielu zapomina - stanu prawnego z uwzględnieniem ubezpieczenia.
 • Rząd chce ograniczyć możliwości odliczania VAT od samochodów

  Rząd chce ograniczyć możliwości odliczania VAT od samochodów

  Rząd chce, by ograniczone prawo do odliczenia VAT przy nabyciu i leasingu samochodów, a także paliwa, obowiązywało przez kolejnych pięć lat. Minister finansów złożył wniosek w tej sprawie do Komisji Europejskiej. Nie wiadomo jednak, czy unijni urzędnicy zdążą go rozpatrzyć przed 1 stycznia 2014 r.
 • Jak bezpiecznie kupić używany samochód?

  Jak bezpiecznie kupić używany samochód?

  Zakup używanego pojazdu wymaga jego sprawdzenia przede wszystkich pod trzema względami: źródła pochodzenia, ewentualnych zastawów oraz stanu technicznego łącznie z rzeczywistym przebiegiem. Dla firm istotne będą również aspekty podatkowe, jednak nie mają one przełożenia na samo bezpieczeństwo transakcji.
 • Tak oszukują handlarze samochodów

  Tak oszukują handlarze samochodów

  Za kupno samochodu z fałszywymi dokumentami nieświadomy nabywca może iść do więzienia. Oto typowe przekręty i ich konsekwencje.

Filmy - Kupno samochodu (2)

 • Rząd chce ograniczyć możliwości odliczania VAT od samochodów

  Inicjatywa rządu jest korzystna dla budżetu i niekorzystna dla podatników. Pytanie brzmi, czy Polska do końca roku uzyska decyzję derogacyjną od Rady UE. Jest wysokie prawdopodobieństwo, że tej decyzji nie będzie. Ona pozwoliłaby na kontynuowanie ograniczenia w prawie odliczenia VAT, zarówno przy nabyciu i leasingu samochodów, jak i paliwa – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Jerzy Martini, partner w Kancelarii Martini i Wspólnicy.
 • EuroparlTV: Mniej zachodu przy rejestracji auta

  Koniec z tonami dokumentów, długim oczekiwaniem i licznymi kontrolami. Dzięki nowemu unijnemu rozporządzeniu łatwiej i szybciej zarejestrujemy samochód w innym państwie członkowskim UE.