kupno mieszkania

Artykuły - Kupno mieszkania (101)

Filmy - Kupno mieszkania (23)

 • Już nie ma powodów, aby spieszyć się z kupnem mieszkania

  Sprzedaż nowych mieszkań spadła. To jednak nie oznacza, że na pierwotnym rynku nieruchomości pęknie bańka cenowa. Istotne jest, że już nie warto się spieszyć z decyzją o kupnie mieszkania. Ceny nowych mieszkań rosły bardzo szybko, rynki lokalne mają swoją specyfikę, ale były to wzrosty przekraczające nawet 10 proc. rok do roku. Tak duża dynamika wzrostu cen była przed 10-laty, co skończyło się pęknięciem bańki cenowej.
 • Największe błędy popełniane przy kupowaniu mieszkania

  Pojawiające się na rynku wyjątkowo atrakcyjne oferty mieszkaniowe powodują, że popełniamy więcej błędów podejmując decyzję.
 • Rośnie ryzyko związane z kupowaniem mieszkań: spada rentowność najmu

  To w Gdańsku wynajmowanie mieszkań daje największe zyski. Warszawa wypada gorzej od Łodzi. W Krakowie rentowność najmu jest mniejsza niż w Lublinie czy Białymstoku. Wzrosty cen mieszkań sprawiają, że opłacalność inwestycji w lokal na wynajem spada.
 • Jakie mieszkania kupujemy najchętniej: duże zmiany na rynku

  Najchętniej kupujemy mieszkania o 20 proc. mniejsze niż było to przed dziesięciu laty. Największy jest popyt na bardzo małe mieszkania. Zmalało też zainteresowanie przenoszeniem się z miasta na jego obrzeża.