kupiec

Artykuły - Kupiec (18)

 • Kupiec wypracował 5,39 mln zł zysku netto w 2015 r.

  Kupiec, spółka notowana na rynku NewConnect, działająca w branży transportu i spedycji, osiągnął 3.311 tys. zł zysku netto w 4 kw. 2015 r. przy przychodach sięgających 6.951 tys. zł. Emitent kontynuuje rozwój swoich dwóch segmentów biznesowych: spedycji oraz działalności inwestycyjnej.
 • Kupiec notuje rekordowe przychody ze sprzedaży

  Kupiec, spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2011 r., która działa w branży transportu i spedycji, opublikowała wyniki finansowe za 2 kw. 2014 r. Spółka miała w tym okresie 6.122 tys. zł przychodów ze sprzedaży wobec 3.659 tys. zł w analogicznym kwartale ub. roku, co oznacza wzrost o ponad 67 proc. w ujęciu rdr.
 • Kupiec: BVT kupuje pakiet wierzytelności o wartości 1,5 mln zł

  BVT Sp. z o.o., w której Kupiec, spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2011 r., posiada 48,89 proc. udziałów, dokonała nabycia pakietu wierzytelności o całkowitej wartości ponad 1,5 mln zł. Jest to już kolejna transakcja kupna wierzytelności, bowiem w październiku 2013 r. BVT nabyło pakiet, którego wartość przekraczała 13 mln zł.
 • "Dziennik Polski": Cenna lista Schindlera nie znalazła kupca

  Na jednym z portali aukcyjnych w niedzielę nad ranem zakończyła się licytacja oryginalnego odpisu Listy Schindlera z 1945 roku. Kupiec się nie znalazł. Pojawiły się pytania, czy zakupem dokumentu nie powinien zająć się minister kultury - informuje "Dziennik Polski".
 • Zmiana prawa: Deweloperzy znów górą

  Zmiana prawa: Deweloperzy znów górą

  Najwcześniej w połowie przyszłego roku kupujący mieszkania od deweloperów będą mogli liczyć na lepszą ochronę prawną. Senat przyjął projekt ustawy regulującej te kwestie. Złagodził jednak wymagania stawiane deweloperom dotyczące dysponowania pieniędzmi nabywców w trakcie budowy.
 • Udając dyplomatę ONZ wyłudził miliony euro

  44-letni kupiec z Muenster (Nadrenia Północna-Westfalia), Niemiec nigeryjskiego pochodzenia, przez kilka lat z powodzeniem udawał ONZ-owskiego dyplomatę i wyłudził w tej roli miliony euro. W piątek "dyplomata" przyznał się w całej rozciągłości do winy.
 • Kupcy w czteropakach

  Zadaszone czteropaki - tak handlowcy z Kupca Warszawskiego określają wybrany projekt targowiska przy ul. Marywilskiej. Pierwsza część obiektu będzie gotowa w przyszłym roku - zapowiada "Życie Warszawy".
 • Ubezpieczenie należności w biznesie

  W czasach kryzysu gospodarczego przedsiębiorcy kuszeni są mało jeszcze znanym w Polsce produktem, jakim jest ubezpieczenie kredytu kupieckiego. Z materiałów reklamowych dotyczących tego rodzaju ochrony można odnieść wrażenie, że z chwilą nabycia ubezpieczenia należności przedsiębiorca w zasadzie „odcina się” od gnębiących wiele firm problemów z niepłacącymi dłużnikami.
 • Zmiany w składzie Zarządu Spółki.

  Raport bieżący nr 63/2007Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd Vistula & Wólczanka S.A. w Krakowie informuje, że na posiedzeniu w dniu 29 listopada 2007 roku Rada Nadzorcza Vistula & Wólczanka S.A. podjęła uchwałę o odwołaniu Pana Mieczysława Starka ze stanowiska członka Zarządu Vistula & Wólczanka S.A. z dniem 29 listopada 2007 roku. Jednocześnie Zarząd Vistula & Wólczanka S.A. informuje, że na posiedzeniu w dniu 29 listopada 2007 rok
 • PERN chce udziałów w Gas Tradingu

  Pojawił się kupiec na udziały Bartimpexu w Gas Tradingu. Apetyt ma na nie PERN. Problem w tym, że nie są na sprzedaż.