menway - kulturysta

Artykuły - Kulturysta (7)

 • Arlindo de Souza: Największe sztuczne mięśnie świata

  Arlindo de Souza: Największe sztuczne mięśnie świata

  Brazylijczyk Arlindo de Souza jest dumnym posiadaczem największego bicepsa w swoim prawie 200-milionowym kraju. 43-latek uwielbia prężyć swoje muskuły i zupełnie nie przeszkadza mu fakt, że są one całkowicie sztuczne...
 • Chodzący atlas ludzkiej anatomii - jak zostać kulturystą?

  Chodzący atlas ludzkiej anatomii - jak zostać kulturystą?

  Jedni podziwiają ich za doskonale wyrzeźbione ciała, które mogłyby posłużyć za chodzący atlas anatomii człowieka. Dla innych są synonimem sterydów, które stanowią drogę na skróty, co w świecie sportu uznawane jest za największy dyshonor. Oto kulturyści! Jak stać się jednym z nich? Od czego zacząć przygodę z podnoszeniem ciężarów? Ile to kosztuje i dlaczego picie coli z solą jest tak ważne? Rozmawiamy z kulturystą, Maciejem Kiełtyką.
 • Człowiek-dar. To on ma najlepsze ciało na świecie!

  Człowiek-dar. To on ma najlepsze ciało na świecie!

  Ma niespełna 34 lata i właśnie po raz trzeci z rzędu wygrał najbardziej prestiżowe zawody kulturystyczne świata. Niektórzy mówią o nim "The Gift", czyli człowiek-dar. Inni uważają go za posiadacza najlepszego męskiego ciała na świecie. Przed wami Phil Heath!
 • Tragiczny koniec sławnego atlety Milona z Krotonu

  Tragiczny koniec sławnego atlety Milona z Krotonu

  Już w VI w. p.n.e. igrzyska olimpijskie miały gwiazdę, która cieszyła się nie mniejszą sławą niż dzisiejsi sportowcy. Gdy atleta Milon z Krotonu pojawiał się na stadionie w Olimpii, tłumy szalały. A on prezentował na piasku areny niewiarygodne wyczyny: podnosił wysoko potężne ciężary, rzucał nimi, radził sobie też z żywymi zwierzętami. Wydawało się, że takiego olbrzyma nic nie powstrzyma. Czy aby jednak nie zaszkodziła mu pycha?
 • "Master Blaster" - legendarny trener mistrzów

  "Master Blaster" - legendarny trener mistrzów

  Był wielkim autorytetem w świecie sportu. Popularyzował aktywny tryb życia, nazywali go ojcem chrzestnym kulturystyki i fitnessu. Wypromował Arnolda Schwarzeneggera i opracował serię najpopularniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha. Zmarł w wieku 93 lat w Los Angeles na atak serca.
 • Synthol - olej śmierci

  Synthol - olej śmierci

  Nie jest sterydem - jest czymś o wiele gorszym i bardziej niebezpiecznym. Choć jego stosowanie grozi śmiercią lub kalectwem, wielu wciąż decyduje się na jego użycie, by w krótkim czasie uzyskać efekt przyrostu masy mięśniowej. Synthol - olej śmierci. Poznajcie garść faktów na jego temat.
 • "Nie myśl za dużo" - czyli autobiografia Schwarzeneggera

  "Nie myśl za dużo" - czyli autobiografia Schwarzeneggera

  "Total Recall - prawdziwa historia mojego życia" - to autobiografia byłego gubernatora Kalifornii, kulturysty i aktora Arnolda Schwarzeneggera. Mówi on o swoich sukcesach, aferach i porażkach, ale daje również... porady.