kukurydza

Artykuły - Kukurydza (14)

 • Rośnie eksport polskiej kukurydzy

  Rośnie eksport polskiej kukurydzy

  Dobre perspektywy przed rynkiem kukurydzy w Polsce. Tegoroczne zbiory mogą sięgnąć 4 mln ton, co pokrywa nie tylko krajowe zapotrzebowanie, lecz także rosnący w ostatnich latach eksport. Choć ziarno potaniało do 550 zł za tonę, to dalszy spadek jest mało prawdopodobny. Polska kukurydza ma szansę zawojować zagraniczne rynki. Producenci są jednak uzależnieni od warunków pogodowych i zagrożenia upraw szkodnikami i chorobami.
 • Możliwe dalszy wzrosty cen kukurydzy?

  Zbliżający się ku końcowi obecny rok przyniósł dużą zmienność cenową surowców rolnych. Ceny kukurydzy osiągnęły swój tegoroczny szczyt na przełomie kwietnia i maja po czym doszło do powstania trendu spadkowego, który trwał aż pięć miesięcy.
 • Rząd nie przekaże wsparcia dla biopaliw

  Rząd nie przekaże wsparcia dla biopaliw

  W 2015 r. Ministerstwo Finansów chce zawiesić przeznaczanie 1,5 proc. wpływów z akcyzy od paliw na wsparcie biopaliw - taką zmianę przewiduje ustawa okołobudżetowa, nad którą pracuje Sejm. Przemysł związany z ich wytwarzaniem bezpośrednio daje pracę 6 tys. osób, a na potrzeby biopaliw rzepak i kukurydzę uprawa nawet kilkadziesiąt tysięcy rolników. Jednak z uwagi na niewielkie wsparcie polska branża biopaliw przegrywa z zagranicznymi rywalami.
 • Zapowiadają się rekordowe zbiory kukurydzy

  W ocenie analityków, w tym sezonie zbiory kukurydzy w Unii Europejskiej prawdopodobnie osiągną rekordowy poziom przekraczając 70 mln ton. Wysoka produkcja i prognoza wysokich zbiorów w USA i na świecie, może przełożyć się na dalszy spadek cen kukurydzy.
 • KE: Kukurydza GMO 1507 raczej nie będzie zasiana w UE

  - Jest mało prawdopodobne, by kukurydza GMO 1507, która najpewniej będzie dopuszczona do uprawy w UE, była zasiana w Unii jeszcze w tym roku - ocenił rzecznik KE ds. rolnictwa Roger Waite.
 • PE żąda zakazu uprawiania kukurydzy GMO 1507

  PE żąda zakazu uprawiania kukurydzy GMO 1507

  Parlament Europejski wezwał w czwartek państwa UE, by nie zezwalały na uprawę genetycznie modyfikowanej kukurydzy 1507. Zdaniem europosłów KE nie powinna występować o zatwierdzenie nowych odmian GMO oraz odnawiać zezwoleń, do czasu poprawy metod oceny ryzyka.
 • Sałatka kukurydziano-buraczana kąpana w sosie ananasowym

  Sałatka kukurydziano-buraczana kąpana w sosie ananasowym

  Ten przepis zaskakuje oryginalnym połączeniem składników. Warto go wypróbować, bo sałatka zachwyca smakiem każdego, kto jej spróbuje.
 • Polacy pokochali kolby kukurydzy

  Polacy pokochali kolby kukurydzy

  Kukurydza bije rekordy popularności w Polsce. "Puls Biznesu" analizuje źródła kukurydzianej hossy.
 • Zaczyna brakować największego przysmaku

  Zaczyna brakować największego przysmaku

  W białoruskich sklepach brakuje popularnego przysmaku - kukurydzy w kolbach. Największa gazeta zastanawia się dlaczego. Gotowane, lekko posolone, żółte kolby są jedną z ulubionych jesiennych przekąsek Białorusinów .
 • Resort rolnictwa: Monitorujemy pola pod kątem zawartości roślin genetycznie modyfikowanych w uprawach

  Resort rolnictwa: Monitorujemy pola pod kątem zawartości roślin genetycznie modyfikowanych w uprawach

  Resort rolnictwa spodziewa się, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zakazu upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych w Polsce, nadejdzie przed końcem tego roku. Kazimierz Plocke, wiceminister rolnictwa, zapewnia, że nie ma obaw, że krajowe przepisy nadal są niezgodne z unijnym prawem, a zakaz upraw GMO zostanie cofnięty. Tym bardziej, że kontrole roślin przynoszą pierwsze efekty.

Filmy - Kukurydza (9)

 • Przepis na chrupiącego kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych

  Chrupiący filet z kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych to doskonały przepis na obiad. Panierka z płatków kukurydzianych jest banalnie prosta i szybka w przygotowaniu i sprawia, że filet z kurczaka staje się pyszny i chrupiący.
 • Przepis na sałatkę ryżową z kurczakiem i kukurydzą

  Ryżowa sałatka z kurczakiem i kukurydzą może zastąpić nawet obiad. Jest na tyle sycąca, że spokojnie zadowoli każdego łasucha. Do przyrządzenia ryżowej sałatki z kurczakiem i kukurydzą nie potrzebujesz całego dnia, przygotujesz ją w zaledwie pół godziny. Wypróbuj nasz przepis na ryżową sałatkę z kurczakiem i kukurydzą – zachwyć najbliższych jej świeżym smakiem.
 • Cooknij to!: Szaszłyki z kukurydzy i tempehu

  Szaszłyki mogą być znakomitym sposobem na przygotowanie pysznego, ciepłego obiadu w nietypowej formie. Wbrew pozorom, to danie, które nie jest zarezerwowane wyłącznie na ciepłe, letnie wieczory, gdy trwa sezon grillowy. Również w domu można przygotować pięknie wyglądające, smakowite szaszłyki, których wygląd i aromat przekona do siebie każdego! Oto przepis Mai Sobczak z Qmamkasze.pl na przepyszne szaszłyki z kukurydzy i tempehu - wystarczy parę chwil, by cieszyć się tym doskonałym smakiem!
 • Cooknij to!: Krem kukurydziany

  Młodą, słodką kukurydzę można dziś dostać właściwie przez cały rok, a można z niej przygotować nie tylko pyszną, klasyczną przekąskę - gotowaną kukurydzę, ale też znakomitą zupę krem, która zachwyci każdego swoim smakiem i aromatem! Delikatny, gładki krem o nienachalnym smaku, pełen aromatycznych warzyw, najlepiej smakuje z odrobiną limonki, która nada całości niespotykanego smaku - poznajcie przepis Mai Sobczak z Qmamkasze.pl!