kukurydza

Artykuły - Kukurydza (35)

 • Prognozy prawie rekordowych zbiorów kukurydzy

  Prognozy prawie rekordowych zbiorów kukurydzy

  W ostatnich tygodniach notowania kukurydzy w Stanach Zjednoczonych co prawda nie przebiły w dół poziomu 3 USD za buszel, jednak po odbiciu się w górę od tego poziomu, nie oddaliły się zbytnio od okolic tegorocznych minimów.
 • Produkcja alkoholu wpływa na ceny kukurydzy

  Produkcja alkoholu wpływa na ceny kukurydzy

  Ceny kukurydzy w USA utrzymują się na bardzo niskim poziomie. To tylko 370 centów za buszel. Jest to związane z bardzo dobrą sytuacją w Europie, gdzie poziom upraw jest bardzo wysoki w Rosji i na Ukrainie.
 • Kukurydza – skusisz się?

  Kukurydza – skusisz się?

  Kukurydza króluje na stołach obu Ameryk, w Meksyku jest bazą większości dań. Dzięki wyjątkowym walorom smakowym i wartościom odżywczym zdobywa coraz szerszą rzeszę fanów na całym świecie, w tym również w Polsce. Co zyskamy jedząc kukurydzę?
 • Notowania kukurydzy pędzą w górę

  Notowania kukurydzy pędzą w górę

  Ostatnie tygodnie przynoszą wiele dynamicznych zmian na rynkach zbóż. W centrum uwagi są przede wszystkim notowania kukurydzy, które rosną prawie nieprzerwanie od ponad dwóch tygodni. Wiele z tych sesji rozpoczęło się od luki wzrostowej, co podkreśla siłę strony popytowej.
 • Do końca roku ceny zbóż wzrosną

  Do końca roku ceny zbóż wzrosną

  Do końca roku ceny zbóż powinny rosnąć - wynika z kwartalnych prognoz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Opublikowane dane GUS potwierdzają szeroki zakres wzrostu cen zbóż w ujęciu rocznym.
 • Dla kogo kukurydza?

  Dla kogo kukurydza?

  Kukurydza – jedno z pierwszych hodowanych na dużą skalę warzyw. Występuje w pięciu gatunkach, z których najważniejszym pod względem ekonomicznym jest kukurydza zwyczajna. Już siedem tysięcy lat temu była bazą żywienia starożytnych plemion: Azteków, Majów i Inków. Ojczyzną niezwykle wartościowego pod względem odżywczym warzywa jest Ameryka Środkowa i Południowa.
 • Rośnie eksport polskiej kukurydzy

  Rośnie eksport polskiej kukurydzy

  Dobre perspektywy przed rynkiem kukurydzy w Polsce. Tegoroczne zbiory mogą sięgnąć 4 mln ton, co pokrywa nie tylko krajowe zapotrzebowanie, lecz także rosnący w ostatnich latach eksport. Choć ziarno potaniało do 550 zł za tonę, to dalszy spadek jest mało prawdopodobny. Polska kukurydza ma szansę zawojować zagraniczne rynki. Producenci są jednak uzależnieni od warunków pogodowych i zagrożenia upraw szkodnikami i chorobami.
 • Możliwe dalszy wzrosty cen kukurydzy?

  Zbliżający się ku końcowi obecny rok przyniósł dużą zmienność cenową surowców rolnych. Ceny kukurydzy osiągnęły swój tegoroczny szczyt na przełomie kwietnia i maja po czym doszło do powstania trendu spadkowego, który trwał aż pięć miesięcy.
 • Rząd nie przekaże wsparcia dla biopaliw

  Rząd nie przekaże wsparcia dla biopaliw

  W 2015 r. Ministerstwo Finansów chce zawiesić przeznaczanie 1,5 proc. wpływów z akcyzy od paliw na wsparcie biopaliw - taką zmianę przewiduje ustawa okołobudżetowa, nad którą pracuje Sejm. Przemysł związany z ich wytwarzaniem bezpośrednio daje pracę 6 tys. osób, a na potrzeby biopaliw rzepak i kukurydzę uprawa nawet kilkadziesiąt tysięcy rolników. Jednak z uwagi na niewielkie wsparcie polska branża biopaliw przegrywa z zagranicznymi rywalami.
 • Zapowiadają się rekordowe zbiory kukurydzy

  W ocenie analityków, w tym sezonie zbiory kukurydzy w Unii Europejskiej prawdopodobnie osiągną rekordowy poziom przekraczając 70 mln ton. Wysoka produkcja i prognoza wysokich zbiorów w USA i na świecie, może przełożyć się na dalszy spadek cen kukurydzy.

Filmy - Kukurydza (15)

 • Grillowana kukurydza z masłem czosnkowym to obłędna przekąska

  Sezon grillowy już się zaczyna, chociaż z powodu pandemii nie każdy z nas będzie mógł skorzystać z tej atrakcji. Tym, którzy mają swój ogródek, a znudziły im się tradycyjne kiełbasy z grilla, proponujemy smaczną alternatywę. Grillowana kukurydza z masłem czosnkowym to obłędna przekąska. Jak ją przyrządzić?
 • Prawdziwy fan gotowanej kukurydzy

  Ulubioną zabawką tego jamnika jest folia bąbelkowa, a przysmakiem... gotowana kukurydza. Każda kolba tego warzywa jest dla Ammo prawdziwą ucztą. Pozostawiony bez opieki przysmak szybko może zniknąć ze stołu, kiedy w pobliżu znajdzie się psiak. (STORYFUL/x-news)
 • Urocza pseudopałanka zajada się kukurydzą

  To urocze zwierzątko to pseudopałanka wędrowna, która zamieszkuje głównie wschodnie wybrzeże Australii. Jest uważana za szkodnika, bo często okrada przydomowe ogródki. Dlatego nazywana jest często złodziejem róż. Ten torbacz upodobał sobie inne frykasy i z zapałem zajada kukurydzę. (STORYFUL/x-news)
 • Zdrowie na widelcu - Kukurydza

  W dzisiejszym programie Ania Guzik powie wszystko na temat kukurydzy.