Kukliński

Artykuły - Kukliński (27)

 • Nachalna propaganda dotycząca Kuklińskiego

  Nachalna propaganda dotycząca Kuklińskiego doprowadziła do tego, że nawet ludzie przytomni zaczęli mówić, że to postać niejednoznaczna - ani biała, ani czarna. I tak dalej. Panie i panowie, stuknijcie się w czoło - w tej sprawie jednoznaczność jest oczywista: Kukliński to agent CIA, facet, który zdradził swój kraj i donosił na swoich kolegów. To jest przecież bezdyskusyjne.
 • SP chce, by Sejm upamiętnił uchwałą płk. Kuklińskiego

  Z okazji przypadającej 11 lutego 9. rocznicy śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego Solidarna Polska złożyła we wtorek w Sejmie projekt uchwały upamiętniającej jego zasługi dla obalenia w Polsce komunizmu i utrzymania światowego pokoju.
 • Popiersie płk. Kuklińskiego ponownie zdewastowane

  Popiersie płk. Kuklińskiego ponownie zdewastowane

  Nieznani sprawcy zdewastowali w nocy popiersie płk. Ryszarda Kuklińskiego w Parku Jordana w Krakowie. W sobotę przypada 8. rocznica śmierci Kuklińskiego. Poprzednio pomnik został zniszczony w rocznicę stanu wojennego.
 • Kombatanci chcą uhonorowania płk. Kuklińskiego przez Sejm

  Kombatanci chcą uhonorowania płk. Kuklińskiego przez Sejm

  Uhonorowania przez Sejm pułkownika Ryszarda Kuklińskiego jednozdaniową uchwałą Sejmu z okazji 30. rocznicy stanu wojennego domaga się krakowskie Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych (POKiN).
 • Świadek: Wojsko dawało ZSRR plany stanu wojennego

  Plany stanu wojennego przekazywano w 1981 r. do ZSRR, który jednak nie uczestniczył w tych przygotowaniach - zeznał były wyższy oficer Sztabu Generalnego WP gen. Wacław Sz., świadek w procesie sprawców stanu wojennego.
 • "Gry wojenne" w TVP1

  "Gry wojenne" w TVP1

  W listopadzie 2009 roku Telewizja Polska rozpocznie emisję pięcioodcinkowego serialu dokumentalnego "Gry wojenne", który pokazuje historię człowieka uważanego przez historyków za najważniejszego szpiega w historii zimnej wojny.
 • "Kukliński wiedział o broni nuklearnej ZSRR"

  Raporty Ryszarda Kuklińskiego do CIA potwierdzają, że w wojnie z Zachodem ZSRR był rzeczywiście gotów użyć broni nuklearnej - powiedział emerytowany profesor Uniwersytetu Harvarda Richard Pipes, komentując odtajnienie dokumentów pułkownika.
 • CIA: Radziecka interwencja kosztowałaby życie 200 tys. Polaków

  CIA: Radziecka interwencja kosztowałaby życie 200 tys. Polaków

  Inwazja wojsk Układu Warszawskiego przewidziana była na 5 grudnia 1980 roku. Plan został jednak zawieszony. Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza odtajniła ponad tysiąc stron dokumentów o przygotowaniach do stanu wojennego w Polsce. Raporty przekazał Stanom Zjednoczonym pułkownik Ryszard Kukliński.
 • CIA odtajni dokumenty dotyczące stanu wojennego

  CIA odtajni dokumenty dotyczące stanu wojennego

  11 grudnia CIA ma odtajnić 1100 stron dokumentów dotyczących stanu wojennego w Polsce. Wszystkie dostarczył Amerykanom pułkownik Ryszard Kukliński - informuje "Dziennik".
 • Dokument o Kuklińskim w kinach

  Dokument o Kuklińskim w kinach

  Film dokumentalny "Gry wojenne" o płk. Ryszardzie Kuklińskim, wyreżyserowany przez Dariusza Jabłońskiego, trafi 23 stycznia do polskich kin.