kufel

Artykuły - Kufel (10)

 • Sztuka serwowania piwa

  Sztuka serwowania piwa

  Racząc się piwem podczas upałów, warto pamiętać, że jest to produkt biologicznie delikatny. Jego serwowanie ma tak samo duży wpływ na jakość jak proces warzenia. Kompania Piwowarska zdradza, na co zwrócić uwagę w lokalu gastronomicznym, by wydobyć pełnię smaku z ulubionego piwa.
 • Piwny savoir-vivre. Przewodnik po piwnym szkle

  Piwny savoir-vivre. Przewodnik po piwnym szkle

  Szklanki, pokale, kufle... Mają różne kształty i rozmiary i od setek lat pijemy w nich piwo. Jednak rzadko kto wie, że rytuał doboru właściwego szkła do gatunku piwa jest tak samo ważny jak wybór odpowiedniego kieliszka do rodzaju wina. Szkło to jeden z najistotniejszych elementów piwnej kultury - właściwie dobrane wydobywa z niego aromat, smak i charakter.
 • 41 sposobów, by spalić kufel piwa

  41 sposobów, by spalić kufel piwa

  Pół litra piwa to - w zależności od rodzaju i zawartości alkoholu - nawet ponad 250 kalorii. Jak je spalić? Prezentujemy kilka pomysłów.
 • Litrowy kufel polskiego mistrza

  Litrowy kufel polskiego mistrza

  Ma 204 centymetry wzrostu i 142 kilo wagi, ukończył politologię, zdobył złoty medal olimpijski, a piwo pije z litrowego kufla. Któż to taki? Oczywiście Tomasz Majewski. Pierwszy polski złoty medalista z Pekinu udzielił obszernego wywiadowi "Przeglądowi Sportowemu" w którym opowiada o swoim prywatnym życiu.
 • Ukrzyżowana żaba z piwem zostaje

  Współczesna sztuka to twardy orzech do zgryzienia. Zwłaszcza, gdy chodzi o rzeźbę ukrzyżowanej żaby, trzymającej kufel piwa i jajko.
 • Kufel będzie droższy

  Kufel będzie droższy

  Rosnące koszty produkcji piwa, związane z drożejącymi surowcami, mogą spowodować, że już na wakacje cena kufla będzie wyższa. Zdaniem analityków musimy się liczyć że wzrostem ceny od 2-3 proc.
 • Początek Oktoberfest w Monachium

  Początek Oktoberfest w Monachium

  Burmistrz Monachium Christian Ude odszpuntował pierwszą beczkę piwa, rozpoczynając w sobotę tradycyjny festyn piwny Oktoberfest. Na urządzanym po raz 174. Oktoberfest piwo będzie się lało strumieniami do 7 października.
 • Piwo zdrowe jak czerwone wino

  Kufel piwa jest tak samo dobry dla zdrowia, jak kieliszek czerwonego wina - twierdzą australijscy naukowcy. Na poparcie swych słów przedstawiają wyniki doświadczenia.
 • Piwo zdrowe jak czerwone wino

  Kufel piwa jest tak samo dobry dla zdrowia, jak kieliszek czerwonego wina - twierdzą australijscy naukowcy. Na poparcie swych słów przedstawiają wyniki doświadczenia.
 • Aukcja kolejnego fantastycznego gadżetu Wiggles