kuczok

Artykuły - Kuczok (10)

 • Obudzony?

  Wojciech Kuczok napisał Senność, powieść o odwlekaniu życia (film według jego scenariusza zrobiła Magda Piekorz). Dzwoniłem do niego przez tydzień. Przekładał termin rozmowy, nie odbierał umówionych telefonów. Przepraszał, umawiał się i znów nie odbierał.
 • "Kraków kręci" twórców "Pręg"

  "Kraków kręci" twórców "Pręg"

  Marcin Koszałka, Magdalena Piekorz, Wojciech Kuczok i Michał Żebrowski, młodzi twórcy, którzy spotkali się na planie głośnego filmu "Pręgi", poprowadzą warsztaty filmowe "Kraków kręci". Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 czerwca, w krakowskim klubie OKOcafe.
 • Żebrowski: Smak sukcesu

  Żebrowski: Smak sukcesu

  Po sukcesie filmu "Pręgi", jego bohater Michał Żebrowski ("Ogniem i mieczem", "Wiedźmin"), reżyserka Magdalena Piekorz i autor scenariusza Wojciech Kuczok, postanowili nadal ze sobą współpracować. "Mamy po około trzydzieści lat, a poza tym wspólnie poczuliśmy smak artystycznego sukcesu i jesteśmy zgrani" - wyjaśnia Michał Żebrowski.
 • Żebrowski jako "Doktor Haust"

  Żebrowski jako "Doktor Haust"

  Po sukcesie filmu "Pręgi" dramaturg i scenarzysta Wojciech Kuczok, reżyser Magdalena Piekorz i aktor Michał Żebrowski po raz pierwszy współpracują ze sobą w teatrze. W sobotę, 8 stycznia, w warszawskim Teatrze Studio odbędzie się premiera monodramu Kuczoka "Doktor Haust" - w reżyserii Piekorz, z Żebrowskim w roli tytułowej.