kuchnia tajska

Artykuły - Kuchnia tajska (2)

 • Pad Thai

  Pad Thai

  ​Nie wiem dlaczego, ale dania kuchni tajskiej chodzą mi ciągle po głowie. Na szczęście w ostatnim czasie knajp tajskich przybyło, i w żadnej nie brakowało Pad Thaia.
 • Tajlandia w Krakowie

  Tajlandia w Krakowie

  Restauracja Milk&Co w krakowskim hotelu Radisson Blu przez cały listopad zaprasza na wyśmienite dania kuchni tajskiej.

Filmy - Kuchnia tajska (4)

 • Przepis na lau thai – tajską zupę

  Lau thai to pyszna tajska zupa z mnóstwem dodatków. Jej smak nigdy nam się nie znudzi! Lau thai jest niezwykle aromatyczne i treściwe. Doskonale nadaje się jako orientalny element w menu bankietowym. Wypróbuj nasz przepis na doskonałe Lau thai.
 • Tajskie wrapy z mango

  Wrapy, które można dziś dostać w niemal każdym sklepie, są idealną bazą do przygotowania szybkich, tanich, ale przepysznych przekąsek dla każdego! Z powodzeniem zastąpią gorące danie, a ich charakterystyczna forma sprawia, że można je zjeść również w biegu! Tym razem mamy dla was przepis na tajskie wrapy z mango - zobaczcie, to naprawdę proste!
 • Chrząszcze, świerszcze i pasikoniki w... sałatce

  Sałatka ze świerszczami, ravioli z chrząszczami, a na deser... tiramisu z larwami. Europejska kultura dopiero odkrywa właściwości odżywcze owadów, które dostarczają m.in. wysokiej jakości białka. Ale w Tajlandii owady na talerzu to nie nowość. Kiedyś były kojarzone z ulicznymi barami, dziś królują na talerzach w wykwintnych restauracjach. W tym regionie insekty już dawno doceniono. Ludzie wiedzą, jak je łapać, przygotowywać i jeść. Zdaniem ONZ-owskich ekspertów, owady są wartościowym i zrównoważonym źródłem pożywienia. Pozostaje tylko pokonać niechęć, jaką budzi ich widok na talerzu.
 • Tajska zupa dyniowa - jak ją zrobić?

  Zupa dyniowa po tajsku to przepis na zupę, która posmakuje wszystkim - nawet tym, którzy do tej pory podchodzili z rezerwą do orientalnych dań kuchni azjatyckiej! W przepisie na zupę dyniową łączy się smak mocnego bulionu warzywnego z klasycznym mlekiem kokosowym, delikatną dynią, która dodaje całości wybornego posmaku, a także kilku warzyw, krewetek i mocnych, wyrazistych w smaku przypraw. Poznajcie nasz przepis na tajską zupę dyniową!