kubki

Artykuły - Kubki (5)

Filmy - Kubki (3)

  • Jak pozbyć się osadu po napojach z kubków?

    Ceramiczne kubki, których używamy na co dzień, mają jedną wadę: wystarczy pozostawić w nim herbatę czy kawę na parę godzin, a wewnętrzne ścianki od razu łapią mocny, trudny do usunięcia osad. Nie tylko nie wygląda to potem estetycznie, bo przecież zwykłe zmywanie nie wystarcza, ale też może być przyczyną osadzania się na długo szkodliwych bakterii. Zobaczcie, jak szybko pozbyć się raz na zawsze osadu z mocnych napojów w naszych kubkach. To banalnie proste!
  • Co zrobić z plastikowych kubków? Przypinki!

    Plastikowe kubki, które zabieramy na biwak czy przyjęcie, świetnie nadają się również do przygotowania drobnych przypinek, które często można spotkać w sklepach. Własnoręcznie zrobione są równie piękne, satysfakcja z noszenia samodzielnie przygotowanego pina - ogromna, zaś metoda pozwala na pełną dowolność tego, jak będzie wyglądała nasza przypinka. Zrobienie jej jest dziecinnie proste - zobaczcie nasz sposób!
  • Papieskie kubki i T-shirty robią furorę!

    W niedzielę 27 kwietnia w Watykanie odbędzie się historyczna kanonizacja dwóch papieży – Jana Pawła II i Jana XXIII. Wśród tych, którzy liczą na nadzwyczajny zysk w związku z napływem ogromnej rzeszy pielgrzymów, są sprzedawcy pamiątek i dewocjonaliów. Od kubków po T-shirty – pamiątki z wizerunkiem Jana Pawła II cieszą się największym wzięciem. Są chętnie kupowane przez wiernych, którzy chcą zabrać ze sobą do domu coś, co będzie im przypominać o wyjątkowej atmosferze, jaka w tych dniach zapanowała w Watykanie. - -Najwięcej sprzedaje się pamiątek z Janem Pawłem II. Ludzie po prostu lepiej pamiętają tego papieża, bo jeszcze niedawno był z nami. Umarł zaledwie kilka lat temu. Jeśli chodzi o Jana XXIII, to sprzedają się tylko małe obrazki z jego podobizną i plakaty - mówi Tamara Tosti, właścicielka sklepu z pamiątkami.