Kuba

Artykuły - Kuba (631)

 • Kolejki przed supermarketami na Kubie. Rząd zezwolił na zakupy za dolary amerykańskie

  Kolejki przed supermarketami na Kubie. Rząd zezwolił na zakupy za dolary amerykańskie

  Setki Kubańczyków tłoczy się w kolejkach do supermarketów w Hawanie, po tym jak rząd zdecydował się zezwolić na zakupy niektórych produktów za dolary amerykańskie, likwidując przy tym 10-procentowy podatek.
 • Nie tylko rum i cygara. Kubańskie atuty w czasach koronawirusa

  Nie tylko rum i cygara. Kubańskie atuty w czasach koronawirusa

  Najpierw była ebola, teraz koronawirus. Niebezzasadne jest pytanie, czy lekarze z Kuby będą zwalczali także epidemię COVID-19. Poprzednie kryzysy pokazały, co potrafią.
 • USA wprowadzają kolejne restrykcje dotyczące podróży na Kubę

  USA wprowadzają kolejne restrykcje dotyczące podróży na Kubę

  - Amerykańskie władze wprowadziły we wtorek kolejne restrykcje dotyczące podróży obywateli USA na Kubę - ogłosiło ministerstwo finansów. Zakazano m.in. wielu podróży edukacyjnych i wypoczynkowych.
 • Z braku papieru zredukowano objętość gazet codziennych

  Z braku papieru zredukowano objętość gazet codziennych

  Niewystarczająca produkcja papieru gazetowego zmusiła kubańskie władze do zredukowania objętości wydawanych na wyspie głównych dzienników "Granma" i "Juventud Rebelde". Dotyczy to także czterech innych gazet codziennych.
 • Kubańscy baseballiści mogą występować w amerykańskiej lidze

  Kubańscy baseballiści mogą występować w amerykańskiej lidze

  Kubańscy baseballiści, bez zrywania więzi ze swoim krajem, mogą podpisywać kontrakty z 30 klubami amerykańskiej ligi MLB (Major League Baseball). Przełomowa umowa pomiędzy federacjami została podpisana na trzy lata, ale może zostać przedłużona.
 • ​Kuba: Zmarł jeden z najbliższych współpracowników Fidela Castro

  ​Kuba: Zmarł jeden z najbliższych współpracowników Fidela Castro

  Armando Hart, jeden z przywódców rewolucji kubańskiej, który kierował kampanią zwalczania analfabetyzmu i przez dziesięciolecia był ministrem oświaty, a później kultury za rządów Fidela Castro, zmarł w niedzielę w wieku 87 lat - poinformowały media na Kubie.
 • Kuba odpiera oskarżenia o ataki akustyczne

  Kuba odpiera oskarżenia o ataki akustyczne

  Zarzuty jakoby władze kubańskie dokonywały "ataków akustycznych", które spowodowały uszczerbek na zdrowiu dyplomatów USA w Hawanie, są "polityczną manipulacją mającą zaszkodzić stosunkom amerykańsko-kubańskim" - oświadczył w sobotę minister spraw zagranicznych Kuby Bruno Rodriguez.
 • Kuba oczekuje w tym roku 4,2 mln zagranicznych turystów

  Kuba oczekuje w tym roku 4,2 mln zagranicznych turystów

  Kuba oczekuje w tym roku 4,2 mln zagranicznych turystów, wychodząc naprzeciw zainteresowaniu wyspą zarówno przez rozwijanie sieci luksusowych hoteli i pensjonatów, jak i udostępnianie turystom coraz większej liczby prywatnych pokoi do wynajęcia.
 • ​Raul Castro obiecał bronić socjalistycznej spuścizny swego brata

  ​Raul Castro obiecał bronić socjalistycznej spuścizny swego brata

  Prezydent Kuby Raul Castro obiecał w sobotę w obecności dziesiątek tysięcy Kubańczyków zgromadzonych na głównym placu w Santiago de Cuba, że będzie bronić socjalistycznej spuścizny swego brata, zmarłego w wieku 90 lat przywódcy kubańskiej rewolucji Fidela Castro.
 • Kuba: Uroczystości na cześć zmarłego Fidela Castro

  Kuba: Uroczystości na cześć zmarłego Fidela Castro

  ​Dziesiątki tysięcy Kubańczyków oraz przywódcy wielu państw Ameryki Łacińskiej i rejonu Karaibów uczestniczyły we wtorek wieczorem, czasu lokalnego, na Placu Rewolucji w Hawanie w uroczystościach poświęconych pamięci zmarłego w ub. piątek byłego przywódcy Kuby Fidela Castro.

Filmy - Kuba (10)

 • Podróże marzeń - Kuba

  Kuba jest perłą Morza Karaibskiego. Kolonialna przeszłość jest ciągle obecna w Hawanie i innych miastach Kuby. Amerykańskie samochody z lat 50-tych kontrastują z autobusami i konnymi powozami. W słynnej Tropicanie dźwięki kubańskiej muzyki umilą nam wieczór, a w ulubionych barach Ernesta Hemingwaya możemy spróbować koktajli z legendarnego kubańskiego rumu i zaciągnąć się dymem z kubańskiego cygara...
 • Wisła Kraków. Gromkie sto lat i prezenty. Piękny gest Kuby Błaszczykowskiego. Wideo

  Jakub Błaszczykowski 14 grudnia obchodzi swoje 34 urodziny. Dzień wcześniej Wisła Kraków wygrała z Pogonią Szczecin 1-0 i przełamała passę dziesięciu porażek w Ekstraklasie. Z tego powodu zawodnik Wisły miał jeszcze jedną okazję do świętowania. Po meczu reprezentant Polski spotkał się również z osobami niepełnosprawnymi i otrzymał od nich upominki.
 • Uważaj na 4-gwiazdkowe hotele w tym kraju. Możesz się zdziwić

  Kuba jest w modzie. W 2016 roku wyspę odwiedziło ponad 4 miliony turystów. Liczba odwiedzających rośnie. Podobnie jak ceny w branży hotelowej. Pokój, za który dwa lata temu trzeba było zapłacić 110 dolarów, dziś kosztuje 280 dolarów. Ale ta cena nie gwarantuje wysokiej jakości. Goście hotelowi skarżą się na brud i zły stan urządzeń sanitarnych. Jaka jest alternatywa? Zobaczcie.
 • Mają 70 lat, a na scenie robią cuda

  Te Kubanki mają średnio po 70 lat i nie mogą się doczekać, kiedy ponownie staną w światłach reflektorów. Kiedyś były gwiazdami rewiowymi, teraz postanowiły znów wejść na scenę. Przygotowania do powrotu nie były łatwe (trzy miesiące wyczerpujących prób i przymusowa dieta dla niektórych pań), jednak nikt nie narzekał. – Strasznie tęskniłam za sceną, dlatego teraz czuję się bardzo, bardzo szczęśliwa – podkreśla jedna z tancerek, Lucia Subiadur. Pierwszy spektakl zaprezentowany publiczności w połowie kwietnia br. odniósł wielki sukces. Czy niezwykłe tancerki poradzą sobie równie dobrze na scenie jak muzycy z kultowego zespołu Buena Vista Social Club?