ku przestrodze

Artykuły - Ku przestrodze (10)

 • XIV Festiwal im. Ryśka Riedla: Ku przestrodze

  XIV Festiwal im. Ryśka Riedla: Ku przestrodze

  W najbliższy weekend (28-29 lipca) w Parku Śląskim (Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie) na terenie Pól Marsowych odbędzie się XIV edycja Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla.
 • Powstał zbiór najbardziej mylnych wypowiedzi w historii

  Ponad 100 nietrafionych powiedzeń, rzekomych mądrości i zdań zwyczajnie błędnych, wypowiedzianych przez znane osobistości z czasów współczesnych i przeszłości, znalazły się w książce wydanej we Włoszech. Autor mówi, że tom powstał "ku przestrodze".
 • Atrakcje Festiwalu im. Riedla

  Atrakcje Festiwalu im. Riedla

  W dniach 24-25 lipca w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie odbędzie się XI edycja Festiwalu im. Ryśka Riedla. Inne miejsce, ale idea ta sama - "Ku przestrodze", czyli ostrzeżenie przed narkotykami oraz przypomnienie twórczości patrona, legendarnego wokalisty Dżemu.
 • Gdzie Festiwal im. Riedla?

  Gdzie Festiwal im. Riedla?

  XI edycja Festiwalu im. Ryśka Riedla "Ku przestrodze" w tym roku nie odbędzie się w Ośrodku Paprocany w Tychach. Organizatorzy imprezy szukają nowego miejsca.
 • Martwym ku pamięci - żywym ku przestrodze...

  Martwym ku pamięci - żywym ku przestrodze...

  Zapewnić zmarłym godziwy pochówek, zwłaszcza ofiarom konfliktów, jest nie tylko wytyczną konwencji genewskiej, lecz podstawową ludzką powinnością. W Polsce, kraju katolickim ma to szczególny wymiar duchowy.
 • Nieruchomości ku przestrodze

  Nieruchomości ku przestrodze

  W styczniu 2007 roku prezentowaliśmy konsekwencje hossy na rynku nieruchomości dla funduszy inwestycyjnych prowadzących działalność związaną z tym właśnie segmentem rynku.
 • Dżem: Ku przestrodze

  Dżem: Ku przestrodze

  W sobotę, 30 lipca, w Tychach rozpocznie się dwudniowy Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla. W Ośrodku Wczasowym w Paprocanach przyjaciele nieżyjącego wokalisty Dżemu spotkają się już po raz siódmy. Hasłem imprezy jest "Ku przestrodze" - przed zgubnym wpływem używek.
 • Teenage Beat wygrał konkurs pamięci Riedla

  Teenage Beat wygrał konkurs pamięci Riedla

  Teenage Beat - zespół z Rudy Śląskiej - zwyciężył w konkursie zakończonego w niedzielę, 1 sierpnia, VI Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla - "Ku przestrodze". Grupa dostała w nagrodę perkusję.
 • Pamięci Ryśka Riedla

  Pamięci Ryśka Riedla

  W sobotę, 31 lipca, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Paprocanach rozpocznie się VI Tyski Festiwal Muzyczny "Ku Przestrodze". Dwudniowa impreza upłynie pod znakiem jubileuszu 25-lecia istnienia grupy Dżem i 10-lecia śmierci jej charyzmatycznego wokalisty, patrona festiwalu - Ryszarda Riedla.
 • Piwnik: śledztwa w 14 spółkach Skarbu Państwa

  Spośród 22 spółek państwowych wymienionych w rządowym raporcie w 14 sprawach toczą się już postępowania prokuratorskie - poinformowała dzisiaj minister sprawiedliwości Barbara Piwnik. Małgorzata Wilkosz-Śliwa, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej poinformowała, że w ośmiu przypadkach domniemywanych nieprawidłowości finansowych w spółkach Skarbu Państwa nikt dotąd nie zgłosił zawiadomienia o przestępstwie. Minister Piwnik zakłada, że raport może stać się podstawą do sporządzenia kolejnych wniosków prokuratorskich. Biegli nie oszacowali jeszcze łącznej liczby strat z powodu nadużyć, ale na pewno jest ona gigantyczna. Spośród wymienionych 14 śledztw, toczących się niekiedy jeszcze od czasów rządów Jerzego Buzka, najszersze kręgi zatacza postępowanie w sprawie PZU SA i PZU Życie, gdzie wkrótce do sądów trafią pierwsze akty oskarżenia. Inne postępowania zakrojone na szeroką skalę to: śledztwo w sprawie nieprawidłowości finansowych w KGHM Polska Miedź SA, Poczcie Polskiej, Polskich Portach Lotniczych.