ksieżńa

Artykuły - Ksieżńa (21)

 • Naomi Watts: Nie mogę zawsze być księżną Dianą

  Naomi Watts: Nie mogę zawsze być księżną Dianą

  Podziwiana za role dramatyczne, m.in. u Lyncha, Cronenberga czy Hanekego, Naomi Watts zapragnęła zmiany. W "Mów mi Vincent" ekranowa księżna Diana zamienia koronę na... rurę do tańca i rozbawia publiczność u boku króla komedii Billa Murraya.
 • "Grace księżna Monako" [recenzja]: Monako to ja!

  "Grace księżna Monako" [recenzja]: Monako to ja!

  Księżna Monako w filmie Oliviera Dahana powtarza do znudzenia frazesy dotyczące baśni. Baśniowy świat jest możliwy. Marzenia się spełniają. Chcesz poślubić księcia - nic prostszego. Miłość jest niezwyciężona. Powstrzyma nawet konflikty zbrojne. Piękno w odpowiedniej oprawie to najlepsze koło ratunkowe dla współczesnego świata. I tak w kółko.
 • "Grace księżna Monako": "Filmowa katastrofa"

  "Grace księżna Monako": "Filmowa katastrofa"

  "Nudny, idiotyczny melodramat", "filmowa katastrofa" - tak określają film "Grace księżna Monako" amerykańskie specjalistyczne pismo "The Hollywood Reporter" oraz brytyjskie dzienniki "The Guardian" i "The Telegraph". Specjalny pokaz obrazu otworzył w środę 67. edycję festiwalu w Cannes.
 • "Grace księżna Monako": Ikona stylu, klasy i szyku

  "Grace księżna Monako": Ikona stylu, klasy i szyku

  Dziś uznawana jest za ikonę stylu, klasy i szyku. Była inspiracją dla największych projektantów. Aż trudno uwierzyć, że Grace Kelly urzekła księcia Monako skromnością i prostotą. "Grace księżna Monako" trafi do kin w Polsce 16 maja - dwa dni po światowej premierze, która odbędzie się podczas festiwalu filmowego w Cannes.
 • Nicole Kidman jako księżna Monako

  Nicole Kidman jako księżna Monako

  16 maja na ekrany polskich kin trafi nowy film Oliviera Dahana "Grace księżna Monako" z tytułową rolą Nicole Kidman. Prezentujemy polski zwiastun obrazu oraz przypominamy nieznane fakty z życia Grace Kelly.
 • Był miłością życia księżnej Diany

  Był miłością życia księżnej Diany

  Kim jest Hasnat Khan? Jeszcze niedawno niewiele osób wiedziało... Między innymi o związku tego pakistańskiego kardiochirurga z księżną Dianą opowiada film Olivera Hirschbiegela. W postać lekarza w głośnym obrazie "Diana" wciela się Naveen Andrews, znany z udziału w takich produkcjach, jak "Lost: Zagubieni" czy "Angielski pacjent".
 • Księżna, ksiądz i podróże w czasie

  Księżna, ksiądz i podróże w czasie

  Tylko 6 filmów debiutuje w piątek na ekranach kin. Wśród nich znalazły się: biografia księżnej Diany z rolą Naomi Watts, "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej z nagrodzoną w Gdyni kreacją Andrzeja Chyry oraz brytyjska komedia sci-fi "Czas na miłość" w reżyserii Richarda Curtisa ("Cztery wesela i pogrzeb", "Notting Hill").
 • "Diana": Księżna z bajki [recenzja]

  "Diana": Księżna z bajki [recenzja]

  Chociaż może się wydawać, że dekada lat 90. XX wieku była doskonale zarejestrowana przez mass media, dzięki czemu dobrze i zgodnie z prawdą funkcjonuje w naszej pamięci, okazuje się, że jest inaczej. Jak to zwykle bywa, rozpamiętując przeszłość, ucieka nam wiele niuansów.
 • Księżna Kate rodzi

  Wiadomość na czołówkach serwisów biznesowych o tym, że księżna Kate trafiła do szpitala w związku z rozpoczęciem się porodu dziecka w brytyjskiej rodzinie królewskiej dobrze obrazuje "plażową" atmosferę, jaka coraz bardziej widoczna staje się na rynkach finansowych. Inwestorzy nie są w stanie znaleźć impulsów do odważniejszych decyzji.
 • Księżna Kate otworzyła studio filmowe

  Księżna Kate otworzyła studio filmowe

  Księżna Kate wraz z księciem Williamem oficjalnie zainaugurowała w Leavesden (Hertfordshire na północ od Londynu) nowe studia filmowe Warner Brothers. W starych kręcono m.in. serię filmów o Harrym Potterze na podstawie książek J. K. Rowling.