księża

Artykuły - Księża (210)

 • "Rzeczpospolita": Coraz mniej młodych księży. Będzie gorzej

  "Rzeczpospolita": Coraz mniej młodych księży. Będzie gorzej

  Między 2007 a 2014 rokiem liczba przyjętych do seminariów spadła o 25 procent – donosi dziennik.
 • "Większość Polaków oczekuje neutralności Kościoła od polityki"

  "Większość Polaków oczekuje neutralności Kościoła od polityki"

  Kościół ma niezbywalne prawo do głoszenia swoich poglądów, ale większość Polaków oczekuje jego neutralności względem polityki - mówi socjolog prof. Jacek Wasilewski. Z kolei filozof i publicystka Halina Bortnowska podkreśla, że Kościół powinien pamiętać o tym, że Polska jest pluralistyczna.
 • "Komorowskiemu należały się przeprosiny od księży"

  "Komorowskiemu należały się przeprosiny od księży"

  "Chciałabym, aby Kościół znalazł odpowiednie miejsce w wolnej Polsce, przyciągał, a nie odpychał" - mówiła w programie "Dziś wieczorem" Małgorzata Niezabitowska, była rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego.
 • "Nasz Dziennik": Księża wyjęci spod ochrony

  Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota umorzyła dochodzenie w sprawie wpisów w internecie, których autorzy grożą księżom śmiercią, alarmuje "Nasz Dziennik". To już drugie umorzenie prokuratury w tej sprawie.
 • Jest oświadczenie księdza, który miał spoliczkować dziecko

  - W czasie rozdawania komunii świętej upuściłem komunikant. Schyliłem się szybko, żeby nikt nie nadepnął i nie doszło do profanacji. Schyliło się również dziecko, które odsunąłem ręką, by osobiście podnieść najświętszą hostię - tak proboszcz z parafii w Obrzycku Józef Mikołajczak tłumaczy swoje zachowanie podczas mszy świętej, w trakcie której miał uderzyć 10-latka.
 • ​Ks. Isakowicz-Zaleski: To była perfidna prowokacja!

  ​Ks. Isakowicz-Zaleski: To była perfidna prowokacja!

  Zabójstwa księży Stefana Niedzielaka, Stanisława Suchowolca i Sylwestra Zycha były formą prowokacji, która miała podsycać negatywne nastroje w Polsce. Trudno sobie wyobrazić bardziej perfidną prowokację - mówi w rozmowie z INTERIA.PL były kapelan hutniczej "Solidarności" ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
 • Radom: Fałszywy ksiądz zatrzymany

  Radom: Fałszywy ksiądz zatrzymany

  Przez wiele lat odprawiał msze, organizował nielegalne zbiórki pieniędzy, a nawet spowiadał ludzi. We wtorek zatrzymała go policja, bo - jak się okazało - księdzem nigdy nie był. Do zatrzymania Jacka K. i jego pomocnika doszło tuż po mszy odprawianej przez nich w jednej z grójeckich parafii. Podający się za księży mężczyźni mieli zbierać pieniądze na Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Doniecku.
 • Czy Łukaszenka pójdzie śladem Putina?

  Czy Łukaszenka pójdzie śladem Putina?

  Niezależni mińscy komentatorzy zastanawiają się, czy za przykładem Michaiła Chodorkowskiego nie zostaną uwolnieni z kolonii karnych białoruscy więźniowie polityczni. Wypuszczenie z rosyjskiego łagru Chodorkowskiego bez przyznania się do winy stworzyło precedens, że ułaskawiać można również bez tej formalności.
 • Kierunek dla polskiego Kościoła

  Kierunek dla polskiego Kościoła

  Komu potrzebny jest program duszpasterski? Mówiąc najkrócej: i księżom, i wiernym świeckim. Dlaczego? Bo ma on być pomocą w uświadomieniu sobie, że Bóg i wieczność istnieją, a więc chodzi o życie wiarą na co dzień.
 • Biskup Dec dla "Naszego Dziennika": Trwa operacja niszczenia Kościoła

  Biskup Dec dla "Naszego Dziennika": Trwa operacja niszczenia Kościoła

  Wbicie klina pomiędzy kapłanów a świeckich to jeden z celów, jaki stawiają sobie wrogowie Kościoła - twierdzi nowy przewodniczący Rady Komisji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich bp Ignacy Dec w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Filmy - Księża (1)

 • Czy nowy papież powinien znieść celibat?

  Jan Paweł II pięknie to ujął: ksiądz jest samotny, żeby inni nie byli samotni - mówi o. Maciej Zięba, dominikanin, pytany o to, czy w Kościele nadszedł już czas na poważne zastanowienie się nad zniesieniem celibatu. A czy księża mogą rozwiązywać rodzinne problemy parafian, skoro sami nie mają rodzin? - Powiem tak: onkolog nie musi mieć raka, żeby leczyć pacjentów z nowotworami - odpowiada duchowny.