księgowy

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Księgowy (2016, Gavin O'Connor) ,

Artykuły - Księgowy (102)

 • "Rz": VAT księgowi ostrzegają klientów: Uważajcie, gdzie wpisujecie NIP

  "Rz": VAT księgowi ostrzegają klientów: Uważajcie, gdzie wpisujecie NIP

  ​Do wystawienia faktury nie wystarczy umieszczenie NIP na paragonie. Jeśli numer nabywcy jest w stopce paragonu, firma nie może wystawić faktury. Narazi się też na kary - pisze środowa "Rzeczpospolita".
 • Księgowi zdjęli JPK z głowy przedsiębiorców

  Księgowi zdjęli JPK z głowy przedsiębiorców

  Z podsumowania Ministerstwa Finansów wiadomo, że prawie 95 proc. firm złożyło w terminie pierwsze w historii obowiązkowe sprawozdanie JPK_VAT za styczeń 2018. Urzędnicy już za to dziękowali przedsiębiorcom. Jednak według Tax Care nie byłoby to możliwe bez pracy i zaangażowania tysięcy polskich księgowych. - Im też należą się podziękowania - mówi Bożena Stemplewska, dyrektor obszaru księgowości Tax Care.
 • Polacy złożyli drogą elektroniczną prawie 7 milionów PIT-ów

  Polacy złożyli drogą elektroniczną prawie 7 milionów PIT-ów

  Polacy złożyli drogą elektroniczną prawie 7 milionów PIT-ów. To ostatnie dane z Ministerstwa Finansów.
 • Stopień odpowiedzialności księgowego za błędy w deklaracji

  Stopień odpowiedzialności księgowego za błędy w deklaracji

  Mimo że księgowy trudni się właśnie kontrolowaniem, czy dokumentacja działalności gospodarczej się zgadza, jego praca również podlega kontroli. W jakim stopniu księgowy może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za ewentualne błędy w rozrachunkach? To zależy od rodzaju rozrachunków, którymi się zajmuje oraz od rodzaju jego współpracy z klientem.
 • Wizerunek księgowej odchodzi do lamusa

  Wskutek ożywienia gospodarczego firmy coraz śmielej podchodzą do powiększania swoich zespołów. Nauka, jaką wynieśli pracodawcy z panującego jeszcze do niedawna spowolnienia gospodarczego, zmieniła ich podejście do planowania polityki personalnej. Obecnie, mimo że sytuacja uległa zmianie, wzbogaceni o wcześniejsze doświadczenia poszukują pracowników, których wsparcie pomoże im ustrzec się przed ewentualnym pogorszeniem sytuacji i jednocześnie zwiększy efektywność firm. Stanowiska o profilu finansowo-księgowym są tego bardzo dobrym przykładem.
 • Tłumaczenia księgowe - odpowiedzialność podatnika

  Tłumaczenia księgowe - odpowiedzialność podatnika

  W roku 2014 ma nastąpić zmiana przepisów ordynacji podatkowej, dotyczących tłumaczenia dokumentów podatkowych i księgowych sporządzonych w innym języku. Urzędy - zgodnie z projektem - będą mogły zobowiązać podatnika do przetłumaczenia na język polski dokumentów sporządzonych przez niego w języku obcym. Warto zatem zgłębić temat tłumaczeń księgowych, ponieważ będzie on dotyczyć znacznie szerszego grona osób.
 • 9 proc. firm poszukuje finansistów i księgowych - miesięczna analiza ofert

  9 proc. firm poszukuje finansistów i księgowych - miesięczna analiza ofert

  Co dziewiąte ogłoszenie o pracę zamieszczone w styczniu na portalu monsterpolska.pl było adresowane do pracowników z branży Finanse / Księgowość / Controlling. Kategoria ta zajęła drugie miejsce w comiesięcznym zestawieniu, plasując się po ofertach dla kandydatów z branży IT.
 • Deregulacja w zawodzie doradcy podatkowego. Porad będzie mógł udzielać każdy

  Deregulacja w zawodzie doradcy podatkowego. Porad będzie mógł udzielać każdy

  Rząd chce, by każdy mógł udzielać porad i opinii z prawa podatkowego, prowadzić księgi podatkowe oraz wypełniać zeznania i deklaracje podatkowe w imieniu podatnika. Reprezentowanie podatnika przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi byłoby natomiast zastrzeżone tylko dla doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych.
 • Ile zarabia księgowy?

  Ile zarabia księgowy?

  W 2012 roku przeciętne wynagrodzenia osób zajmujących stanowisko księgowego kształtowało się na poziomie 3400 zł brutto. Z okazji przypadającego na 9 czerwca Dnia Księgowego, prezentujemy zarobki tej grupy zawodowej.
 • Złożenie do KDPW aneksu do listu księgowego scalenia akcji

  Zarząd LUG S.A. z siedzibą w Zielonej Górze ("Emitent", "Spółka") informuje, iż w dniu 21 listopada 2012 r. Spółka złożyła do KDPW aneks do listu księgowego scalenia akcji, w którym wskazała liczbę niedoborów scaleniowych, które zostaną uzupełnione kosztem praw akcyjnych posiadanych przez Dom Maklerski AmerBrokers S.A. Jednocześnie w nawiązaniu do §2 ust. 2 Uchwały nr 4 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia LUG S.A. z dnia 28 września 2012 r., Zarząd Emitenta wskazuje, iż spełniony zo