księgowi

Artykuły - Księgowi (95)

 • Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na outsourcing księgowości

  Polscy przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na outsourcing księgowości

  Księgowość to jeden z najważniejszych elementów funkcjonowania firmy. Właściciele nawet niewielkich przedsiębiorstw wolą zadania księgowe powierzyć specjalistom z zewnętrznych podmiotów i skupić się na prowadzeniu biznesu.
 • Zawód księgowy - czy to się opłaca?

  Zawód księgowy - czy to się opłaca?

  Nawet 10 tys. złotych netto wynagrodzenia może otrzymywać księgowy, kiedy średnia zarobków w tej branży w 2016 roku wynosiła 3,9 tys. Skąd wynikają tak duże różnice i jakie warunki trzeba spełniać, aby zarabiać wysokie kwoty?
 • Księgowy w firmie mikro zarobi o 1,5 tys. zł mniej niż w wielkiej

  Księgowy w firmie mikro zarobi o 1,5 tys. zł mniej niż w wielkiej

  W 2013 roku osoby zatrudnione na stanowisku księgowego najwięcej zarabiały w przedsiębiorstwach zatrudniających ponad 1000 osób. Co drugi księgowy zarabiał tam więcej niż 3925 zł brutto miesięcznie - wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak.
 • Wizerunek księgowej odchodzi do lamusa

  Wskutek ożywienia gospodarczego firmy coraz śmielej podchodzą do powiększania swoich zespołów. Nauka, jaką wynieśli pracodawcy z panującego jeszcze do niedawna spowolnienia gospodarczego, zmieniła ich podejście do planowania polityki personalnej. Obecnie, mimo że sytuacja uległa zmianie, wzbogaceni o wcześniejsze doświadczenia poszukują pracowników, których wsparcie pomoże im ustrzec się przed ewentualnym pogorszeniem sytuacji i jednocześnie zwiększy efektywność firm. Stanowiska o profilu finansowo-księgowym są tego bardzo dobrym przykładem.
 • Tłumaczenia księgowe - odpowiedzialność podatnika

  Tłumaczenia księgowe - odpowiedzialność podatnika

  W roku 2014 ma nastąpić zmiana przepisów ordynacji podatkowej, dotyczących tłumaczenia dokumentów podatkowych i księgowych sporządzonych w innym języku. Urzędy - zgodnie z projektem - będą mogły zobowiązać podatnika do przetłumaczenia na język polski dokumentów sporządzonych przez niego w języku obcym. Warto zatem zgłębić temat tłumaczeń księgowych, ponieważ będzie on dotyczyć znacznie szerszego grona osób.
 • Rewolucyjne zmiany w VAT wyzwaniem dla księgowego w 2014 r.

  Ponad stu uczestników, prestiżowi eksperci, solidna dawka wiedzy, dotyczącej zmian w podatku od towarów i usług - tak w skrócie można podsumować konferencję "Księgowy w epicentrum zmian w VAT, cyfryzacji i globalizacji - wyzwania roku 2014", jedną z cyklu ogólnopolskich spotkań.
 • Drastycznie zwiększa się znaczenie księgowych

  W dobie skomplikowanej sytuacji na krajowym oraz światowych rynkach rola działów finansowych w organizacjach wzrasta. Stają się one mocnym wsparciem w procesie podejmowania kluczowych decyzji w spółkach. Czy w związku z tym rosną oczekiwania w stosunku do pracowników tych działów a także ich wynagrodzenia? Odpowiedź na to pytanie daje "Przegląd Płac Finanse & Księgowość 2013" przygotowany przez Page Personnel we współpracy z Grant Thornton.
 • Ile zarabia księgowy?

  Ile zarabia księgowy?

  W 2012 roku przeciętne wynagrodzenia osób zajmujących stanowisko księgowego kształtowało się na poziomie 3400 zł brutto. Z okazji przypadającego na 9 czerwca Dnia Księgowego, prezentujemy zarobki tej grupy zawodowej.
 • Złożenie do KDPW aneksu do listu księgowego scalenia akcji

  Zarząd LUG S.A. z siedzibą w Zielonej Górze ("Emitent", "Spółka") informuje, iż w dniu 21 listopada 2012 r. Spółka złożyła do KDPW aneks do listu księgowego scalenia akcji, w którym wskazała liczbę niedoborów scaleniowych, które zostaną uzupełnione kosztem praw akcyjnych posiadanych przez Dom Maklerski AmerBrokers S.A. Jednocześnie w nawiązaniu do §2 ust. 2 Uchwały nr 4 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia LUG S.A. z dnia 28 września 2012 r., Zarząd Emitenta wskazuje, iż spełniony zo
 • Księgowy może podpisać Twoją deklarację

  Deklaracja podatkowa składana do urzędu skarbowego, w celu zabezpieczenia autentyczności danych w niej zawartych, z zasady powinna zostać opatrzona podpisem podatnika. Jednak można ten obowiązek powierzyć innej osobie, np. księgowej i zamiast pilnować spraw formalnych, skoncentrować się na prowadzeniu biznesu.

Filmy - Księgowi (2)

 • Lepszy start dla księgowych. Rusza specjalny program

  To już ostatnia prosta! Od jedynej takiej nocy w całej Europie dzielą nas już tylko godziny. W kolejnym odcinku programu "Nie spać, zwiedzać!" zabieramy was na Wydział Ekonomiczny ZUT w Szczecinie, gdzie przy współpracy z Miastem Szczecin powstał projekt, który ma ułatwić start na rynku pracy przyszłym księgowym.
 • J. Martini: Wzrosną koszty obsługi podatkowej. Firmy mogą przestać korzystać z księgowych

  Propozycja nowej ustawy przewiduje sankcję do pół miliona zł za zarejestrowanie podmiotu do VAT-u założonego dla tzw. słupa. Według eksperta, poważnie zagrozi to całej branży rachunkowej. Z obawy przed ryzykiem, zawodowi pełnomocnicy, mogą przestać wykonywać lub znacząco ograniczyć świadczenie usług nowym podmiotom.