księgarnia

Artykuły - Księgarnia (19)

 • Ta sama cena książki w każdej księgarni

  Ta sama cena książki w każdej księgarni

  Wydawca i importer przed wprowadzeniem książki do obrotu będą zobowiązani do ustalenia jej jednolitej ceny, która ma obowiązywać wszystkich sprzedawców końcowych: księgarzy, księgarnie sieciowe, sklepy wielobranżowe, kioski itp., w tym handlujące w internecie.
 • Matras zmienia właściciela

  Matras zmienia właściciela

  Matras SA, operator ponad 170 księgarni zlokalizowanych w całej Polsce, pozyskał nowego udziałowca. W ostatnich dniach nastąpiło podpisanie umowy nabycia mniejszościowego pakietu akcji pomiędzy dotychczasowymi akcjonariuszami a spółką celową powiązaną z firmą Traffic Club. Finalizacja transakcji zakupu 100 procent akcji nastąpi po otrzymaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Sieć księgarń Matras wystawiona na sprzedaż

  Sieć księgarń Matras wystawiona na sprzedaż

  Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży Matrasa, drugiej co do wielkości sieci polskich księgarń - potwierdziła dyrektor ds. marketingu Matrasa Jolanta Liżewska-Zyzek. Zainteresowanych nabyciem kontrolnego pakietu akcji spółki jest czterech inwestorów, wśród których są również wydawcy.
 • Niezwykłe wizyty starszej pani w księgarni

  Niezwykłe wizyty starszej pani w księgarni

  Od 10 lat do dużej księgarni w centrum Padwy przychodzi codziennie elegancka starsza pani na popołudniową drzemkę. Lokalna włoska prasa zastanawia się na czym polega wyższość dwugodzinnej sjesty na sofie wśród książek i gwaru nad odpoczynkiem w domu.
 • Firma Weltbild Polska sprzedała sieć swoich księgarń

  Firma Weltbild Polska sprzedała sieć swoich księgarń

  Dressler spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Dublin S.K.A. nowym właścicielem sieci księgarń Weltbild. Trwają rozmowy w sprawie sprzedaży wydawnictwa Świat Książki i sklepu internetowego Weltbild.pl.
 • Odsyłasz kupiony towar? Muszą ci zwrócić też za wysyłkę

  Odsyłasz kupiony towar? Muszą ci zwrócić też za wysyłkę

  Odmawianie konsumentom prawa do zwrotu kosztów wysyłki towaru, gdy rezygnują z zakupu dokonanego w sklepie internetowym - to jedna z zakwestionowanych przez prezes UOKiK praktyk spółki Matras. Na przedsiębiorcę została nałożona kara w wysokości ponad 452 tys. zł.
 • 1000 lat wkurzania, czyli o trudnych stosunkach Anglików z Francuzami

  1000 lat wkurzania, czyli o trudnych stosunkach Anglików z Francuzami

  "Francuzi nienawidzili nas, nienawidzą i już zawsze będą nienawidzić." - powiedział Arthur Wellesley, pierwszy książę Wellington. Te słowa stały się mottem książki 1000 lat wkurzania Francuzów Stephena Clarke'a, autora serii bestsellerów Merde! Brytyjczyk mieszkający na stałe w Paryżu błyskotliwie obala stereotypy i mity na temat Anglii i Francji.
 • Prawdziwy Gangster: Najbardziej szokująca autobiografia XXI wieku

  Prawdziwy Gangster: Najbardziej szokująca autobiografia XXI wieku

  Przedstawiamy prawdopodobnie najlepszą, najbardziej szokującą i mroczną oraz wypełnioną adrenaliną autobiografię, jaka się ukazała w tym stuleciu!
 • Książka, która odkrywa prawdę o sekretach XX wieku

  Książka, która odkrywa prawdę o sekretach XX wieku

  "Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii" - tak zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku trafiła w ręce zaskoczonego Adolfa Hitlera. Ostatnie słowa miały uspokoić przywódcę III Rzeszy: "zawsze będziesz mógł wszystkiemu zaprzeczyć. Po prostu powiesz, że zwariowałem".