Film - książki

Artykuły - Książki (181)

 • Kinga Rusin: "Co z tym życiem?"

  Kinga Rusin: "Co z tym życiem?"

  Kinga Rusin, popularna dziennikarka, znana z programów "Dzień dobry TVN" i "You Can Dance - Po Prostu Tańcz", jest współautorką książki "Co z tym życiem?", która właśnie ukazała się na rynku. Spotkanie promocyjne odbyło się we wtorek, 26 października, w Warszawie.
 • Dziennikarki o niezwykłych kobietach

  Dziennikarki o niezwykłych kobietach

  Autorkami książki "Kobiety niezapomniane" jest 41 współczesnych kobiet, cenionych dziennikarek, m.in. Jolanta Pieńkowska, Dorota Gawryluk i Katarzyna Kolenda-Zaleska. Każda z nich wybrała wybitną Polkę i opisała jej historię, pokazując często nieznane fakty z jej życia. Promocja książki odbyła się 14 października w Warszawie,
 • Sąd nie odrzucił pozwu Rosati!

  Sąd nie odrzucił pozwu Rosati!

  Warszawski sąd okręgowy zdecydował w piątek, 1 października, o kontynuowaniu procesu, który aktorka Weronika Rosati wytoczyła reżyserowi Andrzejowi Żuławskiemu oraz wydawcy jego książki zatytułowanej "Nocnik". Sąd nie przychylił się do wniosku pełnomocników pozwanych o odrzucenie pozwu.
 • "Kobiety bez mężczyzn" w Polsce

  "Kobiety bez mężczyzn" w Polsce

  Film fabularny "Kobiety bez mężczyzn" irańskiej reżyserki Shirin Neshat, zrealizowany na podstawie książki zakazanej w Iranie przez władze tego kraju, od 26 listopada będzie można oglądać w polskich kinach.
 • "Kręcenie filmów jest frustrujące"

  John Irving, jeden z najbardziej znanych współczesnych pisarzy amerykańskich, autor kultowego "Świata według Garpa", w dniach 7-9 września przebywa w Polsce w ramach europejskiej trasy promującej najnowszą powieść "Ostatnia noc w Twisted River". Podczas wtorkowego spotkania z czytelnikami opowiedział o życiu na styku świata książek i filmów i dlaczego w Hollywood "trzeba być młodym".
 • Dwie książki ikony telewizji

  Dwie książki ikony telewizji

  Betty White - amerykańska aktorka komediowa z ponad 60-letnim stażem już wkrótce stanie się autorką dwóch książek. Na wiosnę 2011 roku na rynek trafi "Listen Up!" - publikacja pełna życiowych mądrości na temat telewizji, starzenia się, seksu i Hollywood. Druga książka dotyczyć będzie innej pasji artystki - zwierząt.
 • Emma Thompson pisze dla dzieci

  Emma Thompson pisze dla dzieci

  Aktorka Emma Thompson nowymi przygodami Piotrusia Królika uczci 110. rocznicę powstania książki Beatrix Potter.
 • Bigos na aukcji na rzecz festiwalu

  Bigos na aukcji na rzecz festiwalu

  Kubek od Kamila Durczoka i książki Kazimierza Kutza z jego autografem oraz bigos Elżbiety Okupskiej - można kupić m.in. na licytacji na rzecz festiwalu filmowego poświęconego prawom człowieka w Katowicach.
 • Zrozumieć Godarda

  Zrozumieć Godarda

  Nazwisko Godarda znają wszyscy, jego filmy zrażają jednak nawet najwybitniejszych filmoznawców. Wydana z okazji retrospektywy Godarda w ramach festiwalu Era Nowe Horyzonty książka Ewy Mazierskiej "Pasja. Filmy Jean-Luca Godarda" to przełomowa na polskim rynku wydawniczym próba objaśnienia twórczości francuskiego reżysera.
 • Fincher, dziewczyna i wytatuowany smok

  Fincher, dziewczyna i wytatuowany smok

  21 grudnia 2011 roku na ekrany kin wejdzie "The Girl with the Dragon Tatoo", nowa produkcja Davida Finchera, reżysera "Siedem", "Podziemnego kręgu" i "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona". Taką datę ustaliło studio Columbia Pictures.