Nowe Technologie - książki

Artykuły - Książki (80)

 • Spektakularna biblioteka w Helsinkach

  Spektakularna biblioteka w Helsinkach

  Fińscy architekci ze studia ALA stworzyli projekt nowej centralnej biblioteki Oodi w Helsinkach.
 • Wirtualna Czytelnia Starbucks

  Wirtualna Czytelnia Starbucks

  Czytamy wszędzie, w domu, w autobusie czy w kawiarni. A dobra książka idealnie łączy się z kawą. Właśnie ruszyła Wirtualna Czytelnia - internetowa biblioteka dla wszystkich miłośników ciekawych pozycji książkowych. Od 23 lipca każdy, kto posiada zarejestrowaną kartę Starbucks będzie mógł mieć dostęp do fragmentów wybranych najgorętszych bestsellerów tego lata.
 • Czytanie książek zmienia nasze mózgi

  Czytanie książek zmienia nasze mózgi

  Czytanie książek fabularnych indukuje utrzymujące się kilka dni zmiany w mózgu. To kolejny dowód na to, że ta czynność pozytywnie wpływa na naszą fizjologię.
 • Blblio-Mat - książka z automatu

  Blblio-Mat - książka z automatu

  Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć wyraźny spadek czytelnictwa na świecie. Wciąż jednak są osoby, które lubią wypoczywać z dobrą lekturą w dłoni. Dla bibliofilów powstał Blblio-Mat, automat wydający używane książki za symboliczną opłatą.
 • Amazon, Apple i zmowa cenowa na rynku e-książek

  Amazon, Apple i zmowa cenowa na rynku e-książek

  Amerykański wymiar sprawiedliwości bierze pod lupę zmowy cenowe na rozkwitającym rynku książki cyfrowej. "Wygląda na to, że uzgodnienia między wydawnictwami, Amazonem i Apple'em spowodowały ujednolicenie cen wielu najpopularniejszych e-książek" - stwierdził Richard Blumenthal, szef departamentu sprawiedliwości stanu Connecticut.
 • Google skanuje książki Austriackiej Biblioteki Narodowej

  Google skanuje książki Austriackiej Biblioteki Narodowej

  Austriacka Biblioteka Narodowa (ÖNB) współpracuje z serwisem Google Książki. W ciągu najbliższych lat internetowy usługodawca zamierza zeskanować wszystkie nieobjęte prawami autorskimi książki ze zbiorów ÖNB i indeksować je w formie pełnotekstowej.
 • Google chce sprzedawać książki

  Google chce sprzedawać książki

  W połowie roku Google zamierza rozpocząć sprzedaż elektronicznych książek. Tym samym firma rzuca wyzwanie Amazonowi, Apple oraz amerykańskiej sieci księgarni Barnes & Noble. Według Chrisa Palmy - jednego z dyrektorów koncernu odpowiedzialnego za strategiczne umowy partnerskie - nowa usługa może ruszyć pod koniec czerwca albo w lipcu.
 • RapidShare ma skasować e-książki

  RapidShare ma skasować e-książki

  Właściciele RapidShare otrzymali od wydawców książek elektronicznych list z wyrokiem sądu i żądaniem natychmiastowego usunięcia z serwisu 148 e-booków. Ponadto sąd nakazał RapidShare podjęcie działań, które uniemożliwią w przyszłości nielegalne udostępnianie książek.
 • Piraci zaatakowali e-książki

  Piraci zaatakowali e-książki

  Piractwo, dotychczas gnębiące przemysł filmowy i muzyczny, w pełni dotknęło też rynek książki elektronicznej. Najbardziej poczytni autorzy cieszą się też największym "wzięciem" wśród piratów.
 • E-bookowa rewolucja w Polsce

  E-bookowa rewolucja w Polsce

  Kolporter Info uruchomił dzisiaj system eClicto, który łączy w sobie internetową księgarnię z czytnikiem elektornicznych książek. Jest to pierwsze takie rozwiązanie w naszym kraju umożliwiające zakup książek w formie elektronicznej i odczytywanie ich za pomocą specjalnego urządzenia.