Motoryzacja - książki

Artykuły - Książki (7)

 • Szwindel zwany korektą

  Pod niewinnym hasłem "korekta licznika" kryje się zwyczajne oszustwo. Dzięki tej usłudze nieuczciwi sprzedawcy samochodów potrafią sporo zarobić.
 • Dziennikarze zakończyli sezon

  Dziennikarze zakończyli sezon

  W warszawskim Domu Dziennikarza odbyło się uroczyste zakończenie Samochodowych Mistrzostw Polski Dziennikarzy organizowanych przez Auto Klub Dziennikarzy Polskich.
 • Kupiłeś używany? Zostałeś oszukany!

  Kupiłeś używany? Zostałeś oszukany!

  Szybka wizyta na internetowej aukcji, a potem w punkcie wyrobu pieczątek - w taki sposób handlarze samochodów nagminnie podrabiają książki serwisowe, fałszując jednocześnie historię milionów aut.
 • Bezprawny haracz od aut

  Bezprawny haracz od aut

  Polscy kierowcy nie mają szczęścia do opłat i podatków. Sprowadzając samochód do Polski muszą zapłacić niezgodną z prawem unijnym akcyzę, a do niedawna - niezgodnie z polskim prawem - 500-złotową opłatę za wydanie książki pojazdu.
 • Eurogwarancja to fikcja? Nasza sonda

  Eurogwarancja to fikcja? Nasza sonda

  Pamiętacie nasz tekst o perypetiach właściciela Suzuki ignis kupionego w Niemczech w autoryzowanym punkcie sprzedaży? Choć pojazd ten jest na gwarancji nie za bardzo da się go naprawić w Polsce za darmo. A jak jest u innych producentów?
 • Stulecie srebrnej gwiazdy

  100 lat temu firma Daimler-Motoren-Gesellschaft z Bad Cannstatt pod Stuttgartem (Badenia-Wirtembergia) wyprodukowała dla austriackiego przemysłowca Emila Jellinka samochód o mocy 35 KM, któremu ten nadał imię swej córki - Mercedes. Tak właśnie rozpoczęła się historia Mercedesa, jednej z najznakomitszych marek w historii motoryzacji.
 • Książka historyczna?

  Książka historyczna?

  Dodge Viper od pewnego czasu "pisze" bardzo ciekawą książkę, której tematem są amerykańskie samochody sportowe. Pierwszy rozdział powstał w roku 1992 za sprawą roadstera RT/10, który był następstwem krótkiego wstępu z 1989 roku - prototypu pierwszego vipera. Historia powstawała dzień po dniu, rok po roku, strona po stronie aż do 1996 roku, kiedy to napisano drugi rozdział tej pasjonującej książki, zatytułowany "GTS Coupe". Niedługo musieliśmy czekać na dalszą historię. W tym roku w Detroit na międzynarodowym salonie samochodowym świat ujrzał nowego vipera RT-10 convertible, będącego tematem trzeciego już rozdziału. Zobaczmy, o czym jest ten rozdział... A oto ilustracje do ostatniej częśći książki - galeria nowego vipera!