InteriaTV - książki

Filmy - Książki (51)

 • Dziewczyna przyozdabia książki trójwymiarowymi wycinankami

  Marie Andrews, studentka z Oxfordu to tzw. mol książkowy. Marie wyniosła jednak to pojęcie na zupełnie nowy poziom! Oprócz czytania, książki służą jej również jako baza do tworzenia dekoracji. Za pomocą prostej, ale jakże czasochłonnej, techniki wycinania i zaginania pojedynczych stron w odpowiedni sposób, dziewczyna tworzy na książkach trójwymiarowe wzory. Zaczęło się od wycięcia imienia nauczycielki, która dostała tak ozdobioną książkę jako prezent. Dziś, Marie potrafi wycinać naprawdę skomplikowane i pełne detali kształty. Te prostsze zajmują jej około 3-4 godzin pracy. Trudniejsze, pełne szczegółów, nawet pełne 3 dni. Jak mówi Marie, jej półki są już pełne tych małych dzieł sztuki. Zdumiewa ją, jak wiele można zrobić przy pomocy tak prostych narzędzi jak długopis i nożyczki. Książki często wędrują w nowe ręce jako prezenty i jeśli obdarowany nie widział wcześniej prac Marie, zazwyczaj jest nimi bardzo podekscytowany.
 • Nawet kozy lubią kiedy czyta im się książki

  W czasie deszczu małe kózki też się nudzą. Co wtedy robią? Słuchają, jak mała Britney czyta im książki. Zwierzaki wydały się bardzo zainteresowane całą historią. Potem ukojone jej głosem mogły zapaść w błogi sen. (STORYFUL/x-news)
 • Nauka BEZ fikcji: Skąd się bierze zapach starych książek?

  Wiele osób odbiera zapach książek jako pozytywny, zarówno tych starych jak i nowych. Daniel Myśliwiec zdradza skąd bierze się ta niepowtarzalna woń wiekowych woluminów. Program Nauka bez fikcji prowadzi dla Was Dawid Myśliwiec. Pozostałe odcinki serii znajdziecie też TUTAJ PREMIERA W INTERII W KAŻDĄ ŚRODĘ O 9:00.
 • Jak zapobiegać "oślim uszom" w zeszytach?

  Każdemu dziecku, zwłaszcza na początku jego drogi z nauką pisania i korzystania z zeszytów i książek, zdarza się zrobić mniejsze bądź większe "ośle uszy" - brzydko pozaginane rogi zeszytu czy podręcznika nie pomagają w walce o pokazanie swojej staranności w posługiwaniu się papierem. Co więc zrobić, by pomóc dziecku w zapobieganiu takich pozaginań kartek? Wystarczy... zwykła koperta! Zobaczcie, jakie to proste!
 • Zakładki do książek z koperty

  Każdy mól książkowy potrzebuje zakładki do książki - tylko dzięki nim można szybko i bez problemu odnaleźć miejsce, w którym przerwaliśmy ostatnio lekturę! Można kupić gotowe zakładki, jednak najbardziej cieszą te samodzielnie zrobione! Tym razem przygotowaliśmy dla was sposób na zakładki do książek z koperty! Zobaczcie, jakie to proste - najmłodsi czytelnicy będą zachwyceni!
 • Zakładka do książek z wstążeczki i spinacza

  Zwykłe kawałki kolorowych wstążek i spinacze biurowe mogą być podstawą do stworzenia ciekawie wyglądających, ale przede wszystkim bardzo praktycznych zakładek do książek! Dzięki nim już zawsze bez problemu znajdziecie miejsce, w którym ostatnio przerwaliście lekturę. Zobaczcie, jakie to proste!
 • Ukryta półka z książki

  Książki, które zbieramy w domu, mogą zajmować mnóstwo miejsca na meblach, które mamy w swoim domu. Jeśli potrzebujecie niewielkiej półki, która będzie podręcznym miejscem na książki, nie musicie kupować nowej półeczki czy robić ją samodzielnie w domu! Możecie zrobić niewielką, ukrytą półkę, której głównym materiałem będzie... książka!
 • Zakładka do książki z wstążek

  Zakładkę do książki można zrobić również ze wstążek - dzięki temu nie tylko urozmaici otoczenie swoją wielobarwnością, ale też znakomicie spełni swoje podstawowe zadanie. Dzięki niej nigdy nie zgubicie miejsca, w którym przerwaliście czytać. To też genialny pomysł na niewielki upominek dla waszego znajomego, który kocha książki. Zobaczcie nasz poradnik!
 • Zakładka do książki z folii i włóczki

  Instrukcja, jak zrobić zakładkę do książki z włóczki i folii to propozycja dla wszystkich, którzy kochają czytać. W kilka minut można przygotować przyjemną dla oka zakładkę, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Dzięki niej już nigdy nie zgubicie miejsca, w którym skończyliście czytać. Zobaczcie, jak prosto przygotować taką zakładkę do książki!
 • Jak zrobić zakładkę na róg książki?

  Ręcznie zdobione zakładki do książek to świetny pomysł na drobny upominek dla każdego bibliofila! Przygotowanie takiej zakładki nie jest trudne - w parę minut można zrobić zakładkę, która zachwyci swoim pięknem i przyciągnie wzrok każdego. Przede wszystkim jest jednak praktyczna - dzięki temu każdy czytelnik nie zgubi miejsca, w którym skończył ostatnio swoją lekturę. Zobaczcie nasz pomysł!