menway - książki

Artykuły - Książki (28)

 • To nie kopalnia, to biblioteka!

  To nie kopalnia, to biblioteka!

  Jesteś skupiony i wyciszony - w końcu siedzisz w bibliotece. Jakie musi być twoje zdziwienie, kiedy nagle obok... przejeżdża pociąg. Do takiego widoku muszą przyzwyczaić się bywalcy Nowojorskiej Biblioteki Publicznej.
 • Mroczny konkurs

  Mroczny konkurs

  Nie jesteś statystycznym Polakiem i czytasz książki? Mamy dla ciebie konkurs, który przypadnie do gustu, każdemu wielbicielowi farby drukarskiej!
 • Rodzinne pasje zbliżają i uczą

  Rodzinne pasje zbliżają i uczą

  Podczas codziennych obowiązków jest tak niewiele chwil, gdy możemy być naprawdę razem z bliskimi. Zwykle mijamy się między śniadaniem, pracą, przedszkolem, a szkołą. A gdyby tak nieco zwolnić, zapomnieć o obowiązkach i oddać się czemuś na pozór bezużytecznemu...
 • Misja: Przetrwanie

  Misja: Przetrwanie

  Błysnęły matowo srebrne krążki ułożone w starannych rzędach. Skrzynia była wypełniona ciasno zapakowanymi konserwami. Beck wyjął jedną z nich. - Ryby - szepnął zaskoczony. - No i co? Sądziłeś, że skrzynie będą pełne diamentów luzem?
 • Tajny dziennik Mirona Białoszewskiego

  Tajny dziennik Mirona Białoszewskiego

  Nieżyjący od niemal 30 lat Miron Białoszewski, autor słynnego "Pamiętnika z powstania warszawskiego", był jednym z najważniejszych polskich pisarzy. Dlatego wydanie prywatnych zapisków Białoszewskiego, noszących tytuł "Tajny dziennik", jest jednym z najważniejszych literackich wydarzeń ostatnich lat. Poniżej prezentujemy fragment książki, która niedawno trafiła do księgarń.
 • Duchy Belfastu

  Duchy Belfastu

  - To ja cię w to wciągnąłem, Gerry. Ja! - warknął McKenna. - Poznałem cię z McGintym i resztą ludzi. Gdyby nie ja, nigdy by cię nie przyjęli, nie zapominaj o tym. Beze mnie byłbyś nikim. Ot, jednym z wielu katolickich chłopaków bez roboty.
 • Byłem kierowcą Hitlera

  Byłem kierowcą Hitlera

  Nawet wtedy, gdy był bardzo zmęczony, Hitler zawsze wydawał się pogodny i rozmawiał z kierowcą. Jednym z jego miłych zwyczajów było samodzielne przygotowywanie posiłku dla szofera, żeby ten nie zasnął z przemęczenia - wspomina Adolfa Hitlera Erich Kempka, jego osobisty kierowca.
 • Celne diagnozy doktora Szekspira

  Celne diagnozy doktora Szekspira

  Lekarzu ucz się od Szekspira. Jeden z najwybitniejszych pisarzy wszech czasów doskonale znał się na reakcjach naszego organizmu na różne stany psychiczne. To zaskakujące wyniki badań angielskiego naukowca.
 • Najniebezpieczniejszy haker świata

  Najniebezpieczniejszy haker świata

  Kiedy dostał prawo jazdy, prowadził swojego nissana, nie zdejmując nogi z pedału gazu. Pędził od jednego znaku STOP do następnego, z laboratoryjnymi goglami na nosie, niczym szalony naukowiec przeprowadzający eksperyment z zakresu fizyki newtonowskiej.
 • "Staram się, aby każda książka była inna"

  "Staram się, aby każda książka była inna"

  "Mój pradziadek był Polakiem, moja żona jest Polką. Po pierwszym przyjeździe do Polski, stwierdziłem, że oto znajduje się w miejscu, które znam od dawna" - tak Graham Masterton tłumaczy sympatię do polskich czytelników. Autor poczytnych poradników seksuologicznych i horrorów odpowiada na pytania użytkowników INTERIA.PL.