Kobieta - książki

Artykuły - Książki (239)

 • Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  Mamy obowiązek czerpać z wielu różnych dyscyplin

  - W szkole nie mieliśmy lekcji poświęconych metodologii, prawidłowemu wnioskowaniu, ustalaniu związków przyczynowo-skutkowych. Nikt nie uczył nas logiki. To jest ogromny problem, bo wielu z nas po prostu nigdy nie miało okazji przyswoić tej wiedzy - mówi Janina Bąk, autorka książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla" oraz bloga JaninaDaily.com. W rozmowie z Interią zdradza, kim są "najgorsi przestępcy na świecie", dlaczego tak lubimy dowody anegdotyczne i jak konstruuje się horoskopy.
 • Czytanie książek: siedem korzyści dla zdrowia

  Czytanie książek: siedem korzyści dla zdrowia

  Wytrawny czytelnik wie, że czytanie to fascynująca przygoda. Ale ma ono także wymierne korzyści dla zdrowia. Biblioterapia zaś pomaga poradzić sobie z poważnymi kłopotami.
 • „Rozwiń swoją wyobraźnię”: Zachęca Temple Gradin

  „Rozwiń swoją wyobraźnię”: Zachęca Temple Gradin

  Co sprawia, że latawiec lata, a łódka pływa? Skąd bierze się symetria płatków śniegu? W jakim celu piłeczki do golfa pokrywa się siatką kolistych wgłębień? Jak działa zapięcie na rzepy, kalejdoskop i dźwignia?
 • Co nowego w świecie CHILDBOOK?

  Co nowego w świecie CHILDBOOK?

  W dzisiejszych czasach coraz rzadziej sięgamy do książek. Raport przeprowadzony na początku 2017 roku przez Bibliotekę Narodową przedstawia zastraszające dane: w 2016 roku po książki sięgnęło 37 proc. Polaków, trzystronicowy artykuł przerasta ponad 50 proc. badanych. Telefon, tablet czy komputer stały się najczęstszym sposobem spędzania wolnego czasu. W tej sytuacji szczególnie pokrzywdzone wydają się dzieci, które od najmłodszych lat poszukują rozrywki w internecie.
 • Ojciec - publikacja wyjątkowa

  Ojciec - publikacja wyjątkowa

  ​Wyjątkowy, męski głos o ojcostwie! Zbiór opowiadań Ojciec napisany przez najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy, ukaże się 11 października 2017 w ramach Biblioteki Newsweeka.
 • Japońskie dzieci nie tyją i nie chorują

  Japońskie dzieci nie tyją i nie chorują

  2,1 miliarda ludzi na świecie zmaga się z problemem otyłości.* To prawie 30 proc. całej populacji. Problem zdaje się nie dotyczyć jedynie mieszkańców Japonii. Od lat utrzymują się na 1 miejscu światowych rankingów ciesząc się najniższym odsetkiem otyłych osób i najwyższą długością życia w zdrowiu. Czego możemy nauczyć się od Japończyków? Premiera „Zdrowy jak japońskie dziecko” Naomi Moriyamy i Williama Doyle'a już 1 marca.
 • Jak ocalić więź z dzieckiem w rozpadającej się rodzinie?

  Jak ocalić więź z dzieckiem w rozpadającej się rodzinie?

  Powieść „Zespół ojca” jest kolejną po „Jak pokochać centra handlowe” propozycją wydawnictwa Wielka Litera sięgającą po aktualny i głośno rezonujący temat społeczny. Nagrodzona Paszportem Polityki Natalia Fiedorczuk zajęła się demitologizacją macierzyństwa, zaś Piotr Czerwiński przygląda się współczesnemu, zaangażowanemu ojcostwu.
 • Egmont znów z mocą Star Wars!

  Egmont znów z mocą Star Wars!

  W oczekiwaniu na grudniową, kinową premierę kolejnego epizodu Gwiezdnych Wojen, Wydawnictwo Egmont przygotowało niespodziankę zarówno dla fanów Star Wars, jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z uniwersum gwiezdnowojennym.
 • Minecraft Blokopedia

  Minecraft Blokopedia

  Uwaga! Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów Minecrafta!
 • Jakie książki swoim dzieciom czyta Magda Steczkowska?

  Jakie książki swoim dzieciom czyta Magda Steczkowska?

  Jakie książki swoim dzieciom czyta Magda Steczkowska? O tym wokalistka opowiedziała w "Dzień Dobry TVN". - Córki uwielbiają "Wielką książkę polskiej poezji", uwielbiają Brzechwę i Tuwima. Co najmniej 10 lub 20 bajeczek musi być przeczytanych - powiedziała. - Co wieczór czytam dzieciaczkom bajki. Ich ulubione to bajki o Franklinie - dodała.