Kobieta - książki dla dzieci

Artykuły - Książki dla dzieci (280)

 • Mordercza Adelka – superbohaterka, jakiej potrzebuje każde dziecko!

  Mordercza Adelka – superbohaterka, jakiej potrzebuje każde dziecko!

  Spora dawka czarnego humoru i szczypta czułości – oto przepis Adelki na to, jak przeżyć w świecie, w którym nikt nie traktuje dzieci poważnie!
 • Niby nic, a jednak

  Niby nic, a jednak

  Życie dziecka to jedna wielka, pasjonująca przygoda. Pełna pierwszych doświadczeń, odkryć i uczuć - często niesłychanie silnych. Seria "Niby nic a jednak…" towarzyszy maluchom w tej przygodzie. Zwraca się do dzieci, oswajając ich emocje oraz do ich rodziców pokazując im dziecięcą perspektywę.
 • Nawet nic może coś znaczyć

  Nawet nic może coś znaczyć

  COŚ i NIC na co dzień żyją zupełnie inaczej. Niepozornego i skromnego NIC nikt nigdy nie docenia, dlatego trzyma się z boku i rzadko się uśmiecha. Wiecznie napuszone COŚ nieustannie przyciąga uwagę i zawsze znajduje się w centrum wydarzeń. Do czasu pewnego spotkania w parku, które sprawi, że NIC trochę urośnie, a COŚ nieco się skurczy…
 • Książka o wolności, wolności słowa, prawach obywateli i demokracji

  Książka o wolności, wolności słowa, prawach obywateli i demokracji

  Czytajcie swoim dzieciom mądre książki - wyrosną na mądrych ludzi. Oto jedna z lektur obowiązkowych.
 • Viva Rodari! - podróż w głąb świata włoskiej literatury dziecięcej

  Viva Rodari! - podróż w głąb świata włoskiej literatury dziecięcej

  W tym roku obchodzimy 100 lecie urodzin jednego z najpopularniejszych włoskich autorów książek dla dzieci, uznawanego za mistrza swojego gatunku, Gianniego Rodariego. Wydawnictwo Muchomor dołączyło do akcji Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie wznawiając jedną z książek autora: "Był sobie dwa razy baron Lamberto, czyli tajemnice wyspy San Giulio".
 • Książki, które zmienią świat

  Książki, które zmienią świat

  450 lat. Tyle czasu potrzeba, żeby rozłożyła się plastikowa reklamówka. 31 tysięcy. Tyle niedźwiedzi polarnych straci dom, gdy rozpuści się Arktyka. 12 lat. Tyle, według szacunków naukowców, mamy czasu na uratowanie planety i powstrzymanie globalnego ocieplenia. 20 minut. Tylko tyle wystarczy, żeby przeczytać swojemu dziecku książkę, która może zmienić naszą przyszłość. „Uratuj Ziemię”, „Pracownia Aurory” i „Pomylony narzeczony” to zwycięskie tytuły w jedenastej edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.
 • "Mędrcy do dzieci"

  "Mędrcy do dzieci"

  "Mędrcy do dzieci" to ósmy tom bestsellerowej serii "Bajki Filozoficzne”, dzięki której dzieci uczą się myśleć i poznają najważniejsze słowa współczesnych i dawnych myślicieli.
 • "Wiatr z księżyca"

  "Wiatr z księżyca"

  „Wiatr z księżyca” to zabawna, pełna barwnych postaci i niesamowitych zdarzeń historia dwóch sióstr, Dory i Flory. Dziewczynki często nie zgadzają się ze zdaniem dorosłych i sprzeciwiają się im. Szybko jednak odkrywają, że chociaż niełatwo być grzecznym, bycie niegrzecznym jest równie trudne.
 • "Chłopiec znikąd"

  "Chłopiec znikąd"

  Inspirowana współczesną historią powieść o przyjaźni i odwadze między syryjskim uchodźcą i amerykańskim nastolatkiem.
 • Rodzinny weekend z Wydawnictwem Egmont

  Rodzinny weekend z Wydawnictwem Egmont

  Wydawnictwo Egmont serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzenia stoiska nr 100 w sektorze D16 na Warszawskich Targach Książki, które rozpoczną się już 23 maja na Stadionie Narodowym.